تاثیر اضافه وزن بر طول عمر – نگهداری سالمند

services-elderly-alzheimers-elderly-nurse

نگهداری سالمند – تاثیر اضافه وزن بر طول عمر 

اضافه وزن و ارتباط آن طول عمر – پرستار برای سالمند – استخدام نگهدار و مراقب سالمند ، کودک و بیمار را بررسی می کنیم.

انواع عارضه ها قلبی و عروقی با اضافه وزن و چاقی در بدن پدید می آیند. برای پیشگیری از ایجاد این عارضه ها بهتر است اضافه وزن خود را مدیریت کرده و مانع افزایش آن شوید. در این بخش به تازه ترین مطالعات در مورد ارتباط چاقی با طول عمر افراد مختلف اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


مطالعه‌ای که در آمریکا و طی ۵۰ سال انجام شده ‌است، نشان می‌دهد که افراد چاق، زندگی کوتاه‌تری داشته و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آن‌ها بسیار بالاتر است.

به نقل از مجله JAMA Cardiology، حدود ۲۰۰ هزار شرکت‌کننده در این مطالعه بوده‌اند و افرادی که اضافه‌وزن داشته و یا از چاقی رنج می‌بردند، نسبت به افرادی که BMI نرمال داشتند، نارسایی قلبی و بیماری‌های قلبی بیشتری را تجربه می‌کردند.

services-elderly-alzheimers-elderly-nurse
services-elderly-alzheimers-elderly-nurse

این نتایج نشان می‌دهند که چاقی با طول‌عمر کوتاه‌تر و خطر افزایش بیماری و مرگ در اثر بیماری‌های قلبی‌عروقی همراه‌ است و اضافه‌وزن با طول‌عمر مشابه وزن طبیعی همراه بوده، ولی خطر ابتدا به بیماری‌های قلبی‌عروقی در سنین پایین‌تر را افزایش می‌دهد.

یافته‌های فوق از این لحاظ اهمیت فراوانی دارد که در سال‌های اخیر، اختلاف‌نظر در مورد پیامدهای سلامتی در خصوص اضافه ‌وزن وجود داشته‌اند که دلیل آن نتایج مطالعاتی است که نرخ مرگ‌ و میر مشابه و یا پایین‌تر را در افراد واجد اضافه‌وزن در مقایسه با افراد با وزن طبیعی را نشان می‌دهد. با این‌ حال، مطالعات قبلی، سن ابتلا به اضافه‌وزن و مدت بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) را در نظر نگرفته‌اند.

محققان تعداد سال‌هایی که هر یک از شرکت‌کنندگان با هر نوع بیماری قلبی زندگی کرده‌ بودند را با معیار BMI آن‌ها طی سال‌های ۱۹۶۴ تا ۲۰۱۵، مقایسه نموده و مشاهده کردند که چاقی با طول‌عمر کوتاه‌تر و همچنین گذراندن درصد بزرگ‌تری از زندگی با بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) همراه است.

درواقع، به اعتقاد دانشمندان، ارتباط اضافه‌وزن با طول‌عمر شبیه به وزن نرمال است، ولی به‌بهای گذراندن درصد بزرگ‌تری از زندگی با خطر بیماری‌های قلبی‌عروقی تمام خواهد شد.

ایسنا

#پرستار کودک درمنزل #هزینه پرستار سالمند در منزل  nursing services cancer مراقبت از سالمندان در منزل #نگهداری سالمند درمنزل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *