دستمزد و هزینه پرستار کودک در منزل

دستمزد و هزینه پرستار کودک در منزل

اعزام پرستار کودک در منزل – چگونه از کودک فلج مغزي مراقبت و رفتار کنیم؟

معمولا والديني که کودک و بچه مبتلا به فلج مغزي يا C P دارند، به دليل احساس گناه در خصوص تولد اين فرزند، محبت افراطي و توجه زيادي به او مي‌کنند به‌طوري که ساير فرزندان گاهي در سايه اين محبت افراطي فراموش مي‌شوند يا بازخورد عاطفي مناسب از پدر و مادر نمي‌گيرند.

اين موضوع باعث کاشته‌شدن بذر کينه و بدبيني نسبت به والدين و فرزند دچار بيماري در دل آنها مي‌شود. حتي گاهي کار به جايي مي‌رسد که بار عاطفي برادر و خواهري، به رقابت پرتنش و رفتارهاي پرخطر تبديل مي‌شود. در واقع درک اين نوع محبت به فرزند بيمار مخصوصا اگر با تزريق محبت به فرزندان ديگر نباشد، براي فرزندان ديگر چندان قابل فهم نيست و مي‌تواند آسيب‌هاي زيادي به آنها بزند. در اين صورت، با والدين و خواهر يا برادر بيمارشان همدلي نخواهند داشت. حتي ممکن است با بي‌توجهي به نيازهاي او، غيرمستقيم خشم خود را از اين رويه نشان دهند.

اما براي جلوگيري از بروز اين اتفاق در خانواده راه‌حل‌هايي وجود دارد و اين مادران هم مي‌توانند اين روش‌ها را به کار ببرند.

۱) والدين نبايد در تمام اختلافات بين فرزند سالم با فرزند بيمار، فورا دخالت کنند بلکه بايد اجازه دهند خود فرزندان راه‌ حل و فصل مشکلات را بيابند. دخالت هميشگي والدين، هم اعتماد به نفس فرزند فلج مغزي را کاهش مي‌دهد و هم شائبه جانبداري را در ذهن فرزندان ديگر ايجاد مي‌کند و باعث ايجاد فاصله عاطفي بيشتر آنها با والدين و خواهر يا برادر بيمارشان مي‌شود.

۲) بايد از مقايسه، تبعيض يا جانبداري ميان آنها با اين تفکر که فرزند بيمار قدرت دفاع از خود را ندارد، خودداري کنيد چون فرزند بيمار هم مي‌تواند در بسياري از مسائل مخصوصا اگر هوش خوبي داشته باشد، خلاقانه از خودش دفاع کند.پرستار کودک

۳) از طرح سوال‌هايي با پاسخ تعارض اخلاقي اجتناب کنيد. مثلا به جاي گفتن «چرا نمي‌تواني با برادرت مهربان باشي؟» بهتر است بگوييد: «به نظرت چطور مي‌توان رابطه تو و برادرت را بهتر کرد؟»

۴) عواقب کار را براي فرزند سالم با شدت و مدت کوتاه در نظر بگيريد. مثلا به جاي گفتن اينکه «اگه اين کارها را بکنيد من براي هميشه از اين خانه خواهم رفت»، بگوييد: «احساس مي‌کنم نمي‌توانم تعادلي در روابط بين تو و خواهر يا برادر بيمارت ايجاد کنم و مي‌ترسم اين باعث شود نتوانم ديگر به تمام وظايف مادري خودم در قبال شما عمل کنم». در واقع به جاي کاشتن بذر ترس در دل فرزند ديگر، بذر مهر مادري را در دلش بکاريد.پرستار کودک

۵) تفسير غلط از رفتار فرزند بيمار يا ساير فرزندان ارائه ندهيد. مثلا هر اتفاق و رفتاري را به اين ربط ندهيد که فرزند سالمتان قصد دارد حرص شما را دربياورد چون شايد قصد داشته باشد از اين طريق به شما بگويد به محبتت نياز دارم.پرستار کودک

۶) رفتارهاي مثبت فرزندانتان را يکسان تشويق کنيد و فقط نقاط ضعف را نبينيد چون اگر فرزندي احساس کند والدين ويژگي‌هاي مثبتش را نمي‌بينند، خود به خود در اين خصوص دچار خاموشي روان‌شناسي مي‌شود.پرستار کودک

مركز مبین مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل با بکارگیری نیروهای متخصص آماده ی خدمت رسانی ۲۴ ساعته به خانواده های متقاضی می باشد.