کم خونی دوران بارداری – قیمت پرستار کودک

قیمت پرستار کودک در منزل

کم خونی دوران بارداری – قیمت پرستار کودک

بخش(۱) در این مقاله به بررسی کم خونی دوران بارداری – استخدام پرستار کودک در منزل می پردازیم. کم خونی فقر آهن شایع ترین نوع کم خونی است که در دنیا وجود دارد و خانم ها به دلیل قاعدگی ماهیانه و خود حاملگی که نیاز به آهن را افزایش می دهد، بسیار مستعد به کم خونی فقر آهن هستند.

اگر مادر باردار کم خون باشد چه اتفاقی برای جنین می افتد ؟

کم خونی به هنگام بارداری عبارت است از کافی نبودن هموگلوبین به هنگام بارداری. هموگلوبین یک پروتئین درون گلبول های قرمز است که اکسیژن را به بافت های بدن حمل می کند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


قبل از بارداری به فکر باشید ؟

فقر آهن و کم خونی فقر آهن در سلامت انسان و بالطبع در سلامت خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
تقریباً یک چهارم جمعیت جهان فقر آهن دارند. ابتدا فقر آهن ایجاد می شود یعنی ذخایر آهن تخلیه می شوند و بعد از آن کم خونی یا افت هموگلوبین در جمعیت و خانم ها ظاهر می شود.

استخدام پرستار کودک در منزل
استخدام پرستار کودک در منزل – قیمت پرستار کودک در منزل

در مطالعه ای که در ایران صورت گرفته است، میزان فقر آهن (و نه کمبود میزان هموگلوبین یا کم خونی) در دختران دوران دبیرستان تا ۴۱ درصد گزارش شده است و این درصد خیلی بالا است.

به دلیل قاعدگی ماهانه، خانم ها در هر ماه مقدار زیادی خون از دست می دهند و بنابراین آهن از بدن دفع می شود و به این علت فقر آهن از اهمیت بسیار زیادی برای خانم های ایرانی و برای جمعیت خانم ها برخوردار است.

خونی که از دست می رود ممکن است با استفاده از یک رژیم معمولی غذایی جبران نشود، به همین علت است که کم کم فقر آهن ظاهر می شود، یعنی ذخایر آهن تخلیه می شوند و بعد از آنکه ذخایر آهن تخلیه شدند، ممکن است هموگلوبین کاهش پیدا کند و از اینجا به بعد به آن کم خونی فقر آهن گفته می شود.

کم خونی فقر آهن شایع ترین نوع کم خونی است که در دنیا وجود دارد و خانم ها به دلیل قاعدگی ماهیانه و خود حاملگی که نیاز به آهن را افزایش می دهد، بسیار مستعد به کم خونی فقر آهن هستند.

به این ترتیب پیشگیری و درمان فقر آهن یک مساله بسیار مهم از نظر بهداشت عمومی است به ویژه در مورد خانم ها و به خصوص در جاهایی که از نظر اقتصادی و اجتماعی وضعیت خوبی ندارند و به خصوص در جوامعی که احیاناً تغذیه مناسبی ندارند.

کم خونی در دوران بارداری :

علائم کم خونی :


مراقبت از سالمند در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل


علائمی که ممکن است در کم خونی دیده شود، بیشتر شامل ضعف، کم انرژی بودن، سردرد، عدم توانایی در ورزش کردن، احساس خستگی، تحریک پذیری و یا حتی افسردگی است.

وقتی کم خونی خیلی شدید می شود، خانم ها تمایل به خوردن مواد دیگر مانند یخ یا خاک پیدا می کنند که به آن «پیکا» گفته می شود.

همچنین ممکن است یک سری علائم روانی به خصوص افسردگی در خانم ها ایجاد شود. حالتی به اسم میگرن بعد از قاعدگی وجود دارد که به دلیل خونریزی ماهیانه، آهن زیادی را از دست می دهند و اگر یک زمینه فقر آهن هم داشته باشند به صورت سردرد در خانم ها بروز می کند و خودش را نشان می دهد.

یکی از علت های احساس سندرم پای بی قرار هم می تواند فقر آهن باشد. در موارد شدیدتر که به کم خونی تبدیل می شود، طبیعتاً این علائم خیلی بیشتر دیده می شوند.

در مواردی که فقط فقر آهن وجود دارد، بیشتر احساس خستگی و عدم تحمل ورزش دیده می شود و به همین علت افرادی که این علائم را دارند باید بیشتر به فقر آهن فکر کنند که ممکن است دچار آن باشند.

وقتی اصطلاح فقر آهن استفاده می شود قبل از اینکه فرد کم خون شده باشد، در حقیقت ذخایر آهن کاهش پیدا می کنند، ولی هنوز هموگلوبین آنها کاهش پیدا نکرده است.

قسمت اعظم آهن در جریان خون در هموگلوبین و گلبول های قرمز وجود دارد، بنابراین وقتی آهن شروع به کم شدن می کند، ابتدا ذخایر آهن تخلیه می شوند.

بعد کم کم روی گلبول های قرمز اثر می گذارد و باعث می شود آنها کمرنگ تر شده و سایزشان کوچک تر شود و حالتی را به دست می آورند که به آن آنمی فقر آهن یا کم خونی فقر آهن گفته می شود و بالاخره افت هموگلوبین ظاهر می گردد و کم خونی فقر آهن ایجاد می گردد.

میزان هموگلوبین در حاملگی :

در سه ماهه اول، میزان هموگلوبین کمتر از ۱۱ گرم در لیتر، در سه ماهه دوم و سوم، میزان هموگلوبین کمتر از ۱۰/۵ گرم در لیتر و بعد از زایمان، میزان هموگلوبین کمتر از ۱۰ گرم در لیتر را به عنوان کم خونی در نظر می گیرند.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری از سالمند در منزل # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *