کم خونی دوران بارداری – استخدام پرستار کودک

قیمت پرستار کودک در منزل

کم خونی دوران بارداری – استخدام پرستار کودک

بخش(۲) در این مقاله به بررسی کم خونی دوران بارداری – چگونگی استخدام پرستار کودک در منزل میپرداریم.

عوامل کم خونی :

از جمله عواملی که باعث می شوند کم خونی فقر آهن ایجاد شود، عبارتند از :


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


کمبود آن در مواد غذایی و عدم مصرف کافی گوشت قرمز و کسب نکردن کافی آن در بدن.

عدم جذب خوب آهن در سیستم گوارشی مثل بیماری التهابی روده و یا جراحی های انجام شده بر روی معده که برای چاقی استفاده می شوند که منجر به اختلال در جذب آهن می شوند.

استخدام پرستار کودک در منزل
استخدام پرستار کودک در منزل

خود حاملگی هم به دلیل نیاز جفت و جنین به آهن اضافه و افزایش گلبول های قرمز مادر در این دوران، باعث ایجاد کم خونی می شود.

همه این موارد باعث مصرف و یا نیاز مقدار بسیار زیادی آهن می شوند و اگر آهن کافی به بدن نرسد، از ذخایر بدن استفاده می شود.

ذخایر آهن هم ممکن است ناکافی باشند و بنابراین منجر به کم خونی می گردد.

یکی دیگر از مسائلی که منجر به فقر آهن و کم خونی فقر آهن می شود، خونریزی به دلایل مختلف و در مورد خانم ها به خصوص به دلیل قاعدگی ماهیانه در آنها است که می تواند ذخایر آهن را تخلیه کند.

معمولاً وقتی مقدار قاعدگی کم باشد، آهن زیادی از بدن دفع نمی شود و بنابراین کم خونی یا فقر آهن ظاهر نمی شود، ولی در خیلی از موارد ممکن است مقدار خونریزی ماهیانه زیاد باشد و بر خلاف تصور عامیانه که فکر می کنند خون قاعدگی خون کثیفی است که از بدن دفع می شود، خون شریانی و تمیز بدن می باشد که دفع شده و بنابراین مقدار زیادی آهن را با خود دفع می کند و فقر آهن و کم خونی ممکن است ظاهر شود.

علت های دیگری هم ممکن است وجود داشته باشند که شایع و با اهمیت نیستند و به ندرت دیده می شوند. به طور کلی خانم ها در معرض دو مساله مهم هستند:قاعدگی و حاملگی که هر دو می توانند موجب کم خونی شوند.

اگر مادر حامله کم خون باشد چه مسائلی اتفاق می افتد؟


پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار کودک در منزل


اگر خانمی بخواهد حامله شود و در حاملگی کم خونی وجود داشته باشد، یعنی میزان هموگلوبین کمتر از ۹ گرم در دسی لیتر باشد، میزان سقط خود به خودی افزایش پیدا می کند، وزن کم جنین و نیز عقب رفتگی رشد جنین در رحم و زایمان زودرس افزایش پیدا می کند.

به خصوص اگر کم خونی در ابتدای حاملگی وجود داشته باشد.

حالا اگر میزان هموگلوبین خیلی کمتر (زیر ۶ گرم در دسی لیتر) باشد، می تواند باعث نارسایی جفت و اختلال در رشد جنین شود، حتی می تواند منجر به مرگ جنین گردد.

هم چنین پاره شدن مامبران جنینی (کیسه آب) را به کم خونی نسبت می دهند و کم خونی می تواند این خطر را هم افزایش دهد.

کم خونی می تواند فعالیت فیزیکی خود خانم حامله را مختل کند، به طوری که ممکن است احساس ضعف خیلی شدیدی داشته باشد.

حتی در موارد شدید می تواند باعث نارسایی قلبی و یا مرگ مادر شود. گاهی اوقات ترمیم زخم در این افراد به سختی صورت می گیرد.

بنابراین باید به این مسائل فکر کرد و هر خانمی که تصمیم می گیرد حامله شود، باید در بررسی های قبل از بارداری حتماً از نظر کم خونی و فقر آهن بررسی شود.

برای فقر آهن فریتین خون اندازه گیری می شود و برای تشخیص کم خونی، میزان هموگلوبین اندازه گیری می گردد و بر حسب این دو مورد تصمیم گرفته می شود که چه اقدامی باید برای خانم انجام شود.

بر حسب میزان شدت کم خونی یا فقر آهن، آهن به صورت تزریقی یا خوراکی می تواند در نظر گرفته شود.

یکی از مکمل هایی که قبل از حاملگی تمام خانم ها باید استفاده کنند و ثابت شده که می تواند جلوی یک سری از ناهنجاری ها (به خصوص ناهنجاری لوله عصبی) را در جنین بگیرد، اسید فولیک است.

جلوگیری از کم خونی در دوران بارداری :

متاسفانه در جامعه ما خیلی از اوقات دیده می شود که اسید فولیک با آهن اشتباه گرفته می شود و وقتی از خانم پرسیده می شود که آیا آهن مصرف می کنی، می گوید بله، فولیک اسید می خورم.

در حالی که اسید فولیک یکی از ترکیباتی است که در ساخت عناصر خونی دخالت دارد و به دلیل اینکه از ناهنجاری های جنینی جلوگیری می کند، بسیار اهمیت دارد و خانم ها باید حتماً از قبل از حاملگی شروع به مصرف آن کنند و تا ۱ تا ۳ ماه از ابتدای حاملگی و گاها ممکن است تا انتهای حاملگی لازم باشد اسید فولیک استفاده کنند.
خیلی از اوقات قرص ها ترکیب آهن و اسید فولیک را با هم دارند و شاید علت اینکه خانم ها این دو را با هم اشتباه می کنند، همین باشد.

بنابراین برای فقر آهن، میزان فریتین اندازه گیری می شود و در صورتی که میزان آن کمتر از ۳۰ نانوگرم در دسی لیتر باشد، تشخیص فقر آهن برای خانم گذاشته می شود و زیر ۱۵ نانوگرم در دسی لیتر، قطعاً فقر آهن وجود دارد، ولی اگر هموگلوبین کاهش پیدا کند، در آن زمان از اصطلاح کم خونی استفاده می شود.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری از سالمند در منزل # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

یک دیدگاه در “کم خونی دوران بارداری – استخدام پرستار کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *