کسانی که در حال اقدام به بارداری هستند، بخوانند

پرستار کودک

اولین اشتباه

برای اینکه باردار بشیم ، باید روز دقیق تخمک گذاری رو پیدا کرده و اون روز نزدیکی کنیم تا شانس بارداری مون افزایش پیدا کنه !

خیر ! هر فردی ، بسته به تعداد روزهای سیکل ش ، در یکی از روزهای وسط سیکل تخمک گذاری خواهد کرد . اما هیچ لزومی ندارد که ورود اسپرم به بدن در همان روز و ساعتی باشد که تخمک آزاد میشود . بلکه حتی گاهی بهتر است قبل از خروج تخمک، اسپرم از قبل در آنجا حضور داشته باشد !

 


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


دومین اشتباه

برای باردار شدن باید نیم ساعت پس از نزدیکی پاها رو بالا نگه داشت تا کل مایع منی جذب بشه !

خیر !

در هر بار انزال ، حدود ۳-۴ میلی لیتر مایع منی در واژن تخلیه می شود .

این مقدار منی در هر یک انزال ، حاوی حدود ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (دویست میلیون) عدد اسپرم هست . بقیه هم قند و پروتیین و مایع نگهدارنده و تغذیه کننده اسپرم و …هستند. اما از این مقدار اسپرم ، فقط و فقط ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد به تخمک می رسد و در نهایت یک اسپرم با تخمک لقاح میکند.

این ۱۰۰۰ عدد یعنی چقدر از مایع منی؟ یعنی کمتر از  ۰٫۰۰۰۱ (کمتر از یک ده هزارم کل  مایع ) .

مسلما بقیه ی مایع منی از واژن خارج خواهد شد. در این میان ، بسیاری از  اسپرم ها با چسبیدن به دیواره ی  واژن و دهانه ی رحم ، رو به جلو شنا میکنند.

 

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمند در منزل

 

سومین اشتباه 

شروع  سریع درمان ناباروری به خواست خودتان  (حتی قبل از تایید و تشخیص ناباروری)

خیر !


حتما بخوانید : پرستار سالمند در منزل


دوستانی که ۱و ۲ و ۳ و ۴ و۵  ماه از ازدواجتان گذشته و کم و بیش اقدام برای بارداری داشتید ، بهتر است حداقل ۶ ماه زمان مفید را به خود فرصت دهید و اینقدر زود وارد پروسه های ناباروری نشوید!  آزمایش اسپرم همسر باید یکی از اولین اقدامات شما باشد (قبل از خوردن کلومیفن و …)

 

مراقبت از کودک در منزل
مراقبت از کودک در منزل

 

چهارمین اشتباه

قرص جلوگیری از بارداری باعث نازایی می شود .

خیر !

چرا این باور در جامعه ایجاد شد؟ چون  در سالهای گذشته ، خانمها از ابتدای ازدواج شروع به خوردن قرصهای ضد بارداری می کردند (بدون اینکه از وضعیت تخمدانهایشان اطلاع داشته باشند). در این میان ، با توجه به شیوع تنبلی تخمدان، پس از گذشت مثلا ۴-۵ سال ، با کنار گذاشتن قرص، بارداری اتفاق نمی افتاد، و در وهله اول، این نازایی به قرص ضد بارداری نسبت داده میشد .

یکی از دلایلی دیگری که این باور رایج شده ، این است که دخترانی که در دوران مجردی دارای تخمدانهای تنبل بوده اند و پزشک برای درمان آنها و برای تنظیم سیکلهایشان، قرص ضد بارداری تجویز کرده بود ، حال پس از ازدواج قرص ضد بارداری را کنار گذاشته (جهت باردار شدن ) و پس از مدتی که بارداری رخ نمیداد (به دلیل همان تنبلی تخمدان که از اول داشتند) ، آن را به قرصهایی که در مجردی به مدت چند سال خورده بودند ارتباط می دهند!

 

پنجمین اشتباه 

بی بی چک یا آزمایش ، از ۳ روز بعد نزدیکی ، جواب می دهد !

 

خیر !

هورمون بارداری ، از جفت ترشح می شود. جفت اولیه ف سلولهایی هستند که به شکل ریشه ، در رحم فرو رفته و با رگهای مادر ارتباط برقرار کرده و هورمون را وارد رگهای مادر میکنند. این اتفاق هرگز در عرض ۳ روز اتفاق نمی افتد !! حداقل ۹-۱۱ روز از لقاح باید گذشته باشد .

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمند در منزل

ششمین اشتباه

برای باردار شدن  ،حتما زن باید به ارگاسم برسد !

خیر .

ارگاسم زن در باردار شدن او تاثیری ندارد. برای مثال  ،افرادی که با تجاوز باردار شده اند، آیا از رابطه شان لذت برده اند ؟ !!

 

 

هفتمین اشتباه 

شست  و شوی تمیز واژن بعد از نزدیکی ، جلوگیری میکنه از بارداری .

خیر !

وقتی مایع منی در انتهای واژن تخلیه میشه ، اسپرم ها خیلی سریع میتونند خودشون رو به حفره ی دهانه رحم رسانده و به سمت رحم شنا کنند. شما اون قسمت رو نمیتونید شست و شو بدید !


مراقبت از سالمند در منزل

مراقبت از کودک در منزل

با موسسه امداد پرستاران مبین به شماره ثبت۱۶۱۵

مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *