کرم ضد آفتاب در زمستان – نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند در منزل

کرم ضد آفتاب در زمستان – نگهداری از سالمند

برخی افراد بر این باورند که از کرم ضد آفتاب فقط باید در فصل گرما استفاده کنند در صورتی که در فصل زمستان نیز باید از آن استفاده کنند و از پوستشان در برابر نور خورشید مراقبت کنند .

در پاییز و زمستان هم به ضد آفتاب نیاز داریم :

این باور اشتباهی درباره نور آفتاب است که فکر کنیم چیزی که نمی بینید یا حس نمی کنید، نمی تواند برایمان مشکلی ایجاد کند. اما اینطور نیست اشعه ی قوی خورشید، حتی در روزهای ابری، می توانند پوست را بسوزانند و یا احتمال پخش شدن لکه های پوستی در سطح صورت را افزایش دهد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


با شروع فصل تابستان مرتب از همه طرف می شنویم که باید به فکر مراقبت از پوست خود با انواع کرم ها و البته کرم ضد آفتاب باشیم. اما با فرا رسیدن مهر ماه و کاهش دمای هوا تمام این سر و صداها می خوابد و کمتر در مورد مراقبت از پوست در برابر خورشید صحبت می شود. اما با این وجود خیلی خلاصه باید گفت که شما همچنان نیاز به مراقبت از پوست خود دارید.

ما به همین خاطر این جا هستیم، تا یادآور شویم شما همچنان به استفاده از کرم ضد آفتاب نیازمندید. یک نکته ی جالب این است که در طی فصل زمستان لایه ی اوزن نازک تر از همیشه خواهد بود. بنابراین شانس ورود اشعه ی (UV) بیشتر هم خواهد شد. پاول فرانک متخصص زیبایی می گوید:من به تمام مراجعین خود می گویم که کرم ضد آفتاب را در ۳۶۵ روز سال بدون توجه به نوع آب و هوا استفاده کنند. اشعه ی (UV) خورشید به اندازه ی تابستان در پاییز و زمستان نیز خطرناک است حتی با وجود اینکه به نظر می رسد، شدت نور خورشید کمتر شده است.

نگهداری از سالمند در منزل
نگهداری از سالمند در منزل – پرستار سالمند در منزل

در واقع زمستان می تواند شرایط را بدتر هم بکند به خصوص در مناطق برفی، چرا که برف می تواند میزان تابش اشعه (UV) را تا ۲ برابر افزایش بدهد. به یاد داشته باشید در این شرایط باید کرم ضد آفتاب را برای تمامی نقاط بدن که در معرض نور خورشید قرار دارند، استفاده کنید.

توصیه ی دیگر، استفاده از عینک ضد آفتاب و همچنین استفاده از برچسب های کاهنده ی نور خورشید روی پنجره های خودرو است. دکتر فرانک توصیه می کند در طول فصل های سردتر سال به جای استفاده از کرم ضد آفتاب از مرطوب کننده های حاوی (SPF) استفاده کنید.

به این صورت شما به ۲ هدف دست خواهید یافت:آب رسانی و مراقبت از پوست. این کرم ها را ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه استفاده کنید تا فرصت کافی برای جذب را داشته باشد. هر دو ساعت یک بار مخصوصا بعد از اینکه عرق کردید، حتما دوباره کرم ضد آفتاب خود را مورد استفاده قرار بدهید.

فواید مصرف کرم ضد آفتاب در زمستان :

پوست های خشک در طول زمستان تمایل به خشکی بیشتر دارند بنابراین کرم های حاوی ضد آفتاب بسیار توصیه می شوند. کرم های ضد آفتاب برپایه ی آب برای پوست های چرب توصیه می شود. افرادی با پوست های حساس می توانند از انواع طبی این کرم ها استفاده کنند. ضد آفتاب های حاوی مقدار کمی کرم برای پوست های معمولی مناسب است.

پوست خشک : همان طور که اشاره شد اگر از پوست خشک درست مراقبت نشود، در طول زمستان تمایل به خشکی بیشتر و البته پوسته شدن و ترک برداشتن دارد. برای مقابله با این موضوع، جدای استفاده از مرطوب کننده، از یک ضد آفتاب حاوی کرم هم استفاده کنید.


پرستار سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل


پوست های چرب : فصول سرد زمستان برای پوست های چرب خیلی خوب است چرا که پوست آنها در این موقع از سال مثل پوست معمولی رفتار می کند. تنها وظیفه ی شما پیدا کردن لوسیون یا کرم برپایه ی آب و ضد آفتاب جهت محافظت از پوست است. آب موجود در کرم نه تنها به پوست شما آب رسانی می کند بلکه زمانی که بیرون زیر آفتاب می روید عطش پوست شما را نیز رفع می کند. کرم ضد آفتاب حاوی آلوورا یا گل همیشه بهار ثابت کرده که هم محافظ است و هم اینکه برای پوست شما ایمن است.

پوست های مرکب : پوست های مرکب فقط در ناحیه پیشانی و بینی چرب هستند و در ناحیه چانه و گونه خشک هستند. بنابراین باید با هر کدام از این نواحی جداگانه برخورد کرد. پس کرم های برپایه ی آب را روی ناحیه ی پیشانی و بینی استعمال کنید و برای بقیه ی صورت از یک ضد آفتاب حاوی کرم استفاده کنید.

پوست های معمولی : پوست های معمولی در طول زمستان تمایل به خشک شدن دارند به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری دارند. اما نیازی نیست نگران باشید چرا که با استفاده از رژیم مراقبت از پوست های خشک می توانید از فصل زمستان به سلامت گذر کنید. بنابراین از ضد آفتاب های حاوی کرم استفاده کنید تا پوست خود را از رطوبت مورد نیاز محروم نسازید.

پوست های حساس : از کرم های حاوی مقادیر بالای مواد شیمیایی و عطرها استفاده نکنید. سراغ پزشک بروید و انواع طبی ضد آفتاب هایی که دارای عطر نیستند را خریداری کنید. پوست های حساس هر کدام به یک سری ترکیبات درون مواد مراقبتی پوست عکس العمل نشان می دهند، حتما مراقب این نوع ترکیبات خاص باشید. محصولاتی را انتخاب کنید که برای پوست های حساس طراحی شده اند و جلوی هرگونه آلرژی و واکنشی را می گیرند.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *