ژنتیک و کم خونی داسی شکل – مراقبت سالمند

مراقبت از سالمندان در منزل

ژنتیک و کم خونی داسی شکل – مراقبت سالمند

مهندسی ژنتیک و درمان کم خونی داسی شکل – پرستاری سالمند – استخدام مراقبت و نگهداری از سالمند را بررسی می کنیم.کم خونی داسی شکل چیست؟ چه تفاوتی با کم خونی معمولی دارد؟ کم خونی داسی شکل را می توان یک بیماری وراثتی دانست که بیشتر در آمریکای جنوبی و کشورهای حوزه ی مدیترانه رواج دارد. همچنین این بیماری در قاره ی آفریقا هم دیده شده است. با ما همراه باشید تا به بررسی این نوع کم خونی بپردازیم.

محققین به تازگی اولین نتایج را در درمان بیماری کم‌خونی داسی‌شکل<Sickle-cell disease> یا سیکل سل آنمی با کمک مهندسی ژنتیک گزارش دادند. این نتایج از فقط یک بیمار که نوجوانی فرانسوی است گزارش شده که بعد از گذشت ۱۵ ماه از شروع درمان علائم بیماری وی از بین رفته و دارویی مصرف نمی‌کند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


کم‌خونی داسی‌شکل نوعی بیماری وراثتی است که بیشتر در کشورهای حوزه مدیترانه و افریقا و امریکای جنوبی دیده می‌شود. در این بیماری بر اثر تغییر در ژن تولید کننده هموگلوبین شکل گلبول‌های قرمز تغییر کرده و به شکل هلال درمی‌آیند. این گلبول‌های قرمز هلالی‌شکل به یکدیگر و به جدار مویرگ‌ها چسبیده و با انسداد مسیر خون موجب بروز علائم بیماری مانند درد اندام، خستگی و تنگی نفس می‌شوند.

مراقبت از سالمندان در منزل
مهندسی ژنتیک – مراقبت از سالمندان در منزل

این پسر جوان سال‌ها از درد شدید بدن و دیگر مشکلات کم‌خونی داسی‌شکل مانند عوارض ریوی و استخوانی و طحال رنج می‌برده است. محققان فرانسوی ابتدا تعدادی از سلول‌های بنیادی بیمار را از مغز استخوان وی خارج کردند. سپس از داروهای شیمی‌درمانی استفاده کردند تا تمامی سلول‌های خون ساز مغز استخوان بیمار را از بین ببرند.

در مرحله بعدی با کمک نوعی ویروس ژن مربوط به هموگلوبین سالم را وارد سلول‌های بنیادی بدست آمده از بیمار کرده و این سلول‌ها را مجددا به بدن بیمار وارد کردند. این سلول‌ها در بدن بیمار به تدریج تکثیر یافته و شروع به ساختن گلبول‌های قرمز با هموگلوبین سالم کردند.

البته محققین می‌گویند این کار فقط در یک بیمار انجام شده و ۱۵ ماه زمان کوتاهی برای ارزیابی تاثیر واقعی این روش درمان است.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #استخدام #استخدام_مراقب #قیمت #چاقی #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #پرستار در منزل #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #نگهداری سالمند در منزل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *