چگونه وزوز گوش را  برطرف کنیم؟

هزینه نگهداری از سالمند
چگونه وزوز گوش را  برطرف کنیم؟
هزینه استخدام نگهدار سالمند – قیمت پرستار سالمند

در این مقاله اطلاعاتی در خصوص چگونه وزوز گوش را  برطرف کنیم؟ – استخدام نگهدار کودک و سالمند – هرینه نگهداری از سالمند در منزل میپردازیم.

احساس صدای مداوم و تیر کشیدن گوش یکی از مشکلاتی است که به دلیل اختلال راه های عصبی ایجاد می شود.در این مقاله دکتر سلام شما را با نشانه ها و روش های درمان وزوز گوش آشنا می نماید.

محققان علوم پزشکی در انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی اعلام کردند می توان با استفاده از روش موسوم به نوروفیدبک از میزان وزوز گوش کاست یا حتی آن را به طور کامل برطرف کرد.

وزوز یا Tinnitus احساس صدا در گوش است که اغلب به صورت زنگ زدن در گوش خود را نشان می دهد.

این مشکل، بسیار شایع است و از هر پنج نفر یک نفر به آن مبتلا است.

بخش شنوایی کورتکس مغز انسان محلی است که محققان آن را به عنوان مرکز مورد نظر برای درمان وزوز نشان کرده اند.

دکتر ماتیو شروود و همکارانش در دانشگاه دولتی رایت در شهر فیربورن ایالت اوهایو در آمریکا می گویند در واقع در این روش، نوعی توجه بیش از حد به کورتکس شنوایی انجام می گیرد.

در این مطالعه تعداد ۱۸ فرد داوطلب توسط تصویر برداری به روش ام آر آر عملکردی fMRI بررسی شدند و و پنج جلسه نوروفیدبک آموزشی روی آنان انجام گرفت.

محققان می گویند با این روش موفق شده اند وزوز گوش را برطرف کنند و امیدوارند در آینده بتوان از این روش به طور گسترده ای استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت،‌ این عارضه یکی از اختلالات شنوایی است که فرد را هم از نظر روحی و روانی و هم جسمی درگیر می‌کند و در واقع اسم آن را سرطان دستگاه شنوایی گذاشته‌اند.


پرستار بیمار در بیمارستان

هزینه نگهداری از سالمند در منزل


وزوز گوش صدایی است که به خاطر درگیری‌های راه‌های عصبی و قشر مغز اتفاق می‌افتد، زمانی که سلول‌ها و نورون‌های مغز فعالیت اضافه پیدا می‌کنند.

از هر پنج نفر یکی به وزوز گوش دچار می‌شود. وزوز گوش، می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای مانند کم‌شنوایی یا آسیب گوش باشد.

البته حدود ۸ تا ۱۵ درصد افراد، ممکن است صدایی را به صورت کوتاه مدت یعنی کمتر از ۵ تا ۸۰ دقیقه در گوش‌شان حس کنند و بعد از بررسی معلوم شود که این صدا مربوط به عارضه یا بیماری خاصی نیست.

احساس صدا#صدمه به گوش#علت وزوز گوش#کم شنوایی#نورون‌های مغز # پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # حقوق و دستمزد پرستار کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *