پیشگیری از شوره‌ سر مزمن

نگهدار سالمند و کودک
نگهدار سالمند و کودک – نگهداری از سالمند در منزل
پیشگیری از شوره‌سر مزمن

در این مقاله درباره پیشگیری شوره‌ سر مزمن و هزینه نگهداری از سالمند در منزل – اعزام نگهدار سالمند و کودک در منزل – نگهداری سالمند در تهران میپردازیم.

چگونه می‌توان از شر شوره خلاص شد؟

هیچ چیز خجالت‌آور‌تر از دانه‌های سفید شوره روی سر و شانه‌هایتان نیست. موفقیت در فروش شامپو‌های ضد شوره در داروخانه‌ها نشان می‌دهد این مشکلیست که افراد زیادی با آن روبه‌رو هستند‌.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


باید اول در مورد عامل شوره صحبت کنیم‌. عامل اصلی آن شرایطی به نام seborrheic dermatitis است. پزشکان فکر می‌کنند که این مشکل ناشی از تولید ماده‌ای به نام سبوم (sebum‌) توسط غدد پوستی است‌. در برخی افراد این فرآیند باعث ایجاد شرایطی می‌شود که نوعی قارچ به نام Malasseziaمی‌تواند در آن رشد کند‌.

این اتفاقات موجب پوسته پوسته شدن سر می‌شود، اما هنوز اثبات نشده که این قارچ قطعا عامل اصلی شوره سر است‌. برخی دانشمندان فکر می‌کنند این مشکل ناشی از بیماری‌های مربوط به ایمنی است، مثل پسوریازیس. آنچه ما می‌دانیم این است که شوره سر ارتباطی با بهداشت ندارد. اگر سرتان شوره دارد، این امر ارتباطی با اینکه چند وقت یک‌بار سرتان را می‌شویید ندارد‌.

این مشکل می‌تواند در جاهایی غیر از سر ظاهر شود‌. اگر در جاهای دیگر هم شاهد پوسته بودید‌، می‌توانید از مشکل خود مطمئن شوید‌. پوسته پوسته شدن صورت عموما در پیشانی‌، ابرو‌ و اطراف بینی مشاهده می‌شود‌. در مردان‌‌، مناطق رشد ریش هم مبتلا می‌شود‌. در نواحی پرعرق مثل زیر بغل‌ها و کشاله‌ران و گاهی هم در پشت‌، زخم هم دیده می‌شود‌.

نگهدار سالمند و کودک
نگهدار سالمند و کودک – استخدام نگهدار سالمند در منزل

۲ نظریه موجود در خصوص seborrheic dermatitis، درمان موجود برای آن را نشان می‌دهد‌. مشهورترین شامپو‌های ضد‌شوره بازار حاوی نوعی ماده شیمیایی به نام سلنیوم سولفید هستند که قارچ‌ها را می‌کشد‌. شامپو‌های دیگری هم با خاصیت ضد قارچ در بازار وجود دارد‌، اما به دلیل گران بودن از شهرت کمتری برخوردارند.

درمان‌های موضعی برای رفع مشکلات التهابی، حاوی استروئید‌، کف یا خمیر هستند‌. این امر برای رفع خارش که معمولا همراه با شوره وجود دارد‌، مناسب است‌. هر‌چند که استفاده از این‌گونه کرم‌ها در سایر نواحی به مدت طولانی اثرات خوبی ندارد‌، اما پوست سر به خوبی با آنها کنار می‌آید‌. در انتها باید گفت که استفاده از روغن درخت چای‌، zinc pyrithione، شیره‌زغال‌سنگ و اسید سالیسیلیک هم موفقیت‌آمیز بوده‌، اما تحقیقات در این زمینه محدود است‌.


پرستار بیمار در بیمارستان

 نگهداری از سالمند در منزل

هزینه نگهدار سالمند و کودک


متاسفانه این مشکل درمان‌پذیر نبوده و با قطع درمان‌، مجددا ظاهر می‌شود‌. خبر خوب این است که اغلب افراد با استفاده از یکی از روش‌های فوق‌، از شر این مشکل راحت می‌شوند‌. باید بدانید که مجبور نیستید هر روز از این مواد استفاده کنید‌. تحقیقات نشان داده که مصرف یک‌بار در هفته‌شامپو‌های ضد قارچ در۸۰-۸۵‌% افراد قارچ سر و مصرف ۲ هفته در میان آن مشکل شوره سر را در ۷۰‌‌‌% افراد رفع می‌کند‌.

پیغام ما به شما این است که اگر از شوره‌سر در درازمدت رنج می‌برید‌، سعی کنید راه حل مناسب برای خود را پیدا کنید‌.اگر یک شامپو خوب نبود‌، از شامپوی دیگری استفاده کنید‌. اول مواد تشکیل دهنده آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید با سایر شامپو‌هایی که استفاده کرده‌اید متفاوت است‌. وقتی شامپوی مناسب خود را پیدا کردید‌، با روش‌های درمانی مختلف و در طی زمان از آن استفاده کنید تا هم از شر شوره سر خلاص شوید و هم مجبور به مصرف بیش از اندازه‌آن نباشید‌.

متاسفانه بدون دانستن عامل دقیق‌، ما قادر به تجویز درمان نیستیم‌. اما با کمی آزمایش می‌توانید راه حل مناسب برای رهایی از شوره را بیابید‌.

پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک # نگهداری سالمند – پرستاری از سالمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *