پیشگیری از ابتلا به سرطان

نگهدار سالمند و کودک
پیشگیری از ابتلا به سرطان
نگهدار سالمند و کودک – نگهداری از سالمند در منزل

در این مقاله درباره پیشگیری از ابتلا به سرطان و نگهدار سالمند و کودک در منزل – اعزام پرستار کودک و سالمند در منزل – نگهداری سالمند در تهران میپردازیم.

هنگامی که پیشگیری از سرطان در ذهن خطور می کند عقل سلیم چنین می گوید، بیش از ۴۰٪ سرطان ها ناشی از سبک غلط زندگی از قبیل سیگار کشیدن، پرخوری و ورزش نکردن است.

برای کاهش خطر ابتلا به سرطان وزن خود را کنترل کنید.

یکی از عوامل سرطان ریه، سیگار کشیدن است. بسیاری از سرطان های پوست مربوط به آفتاب سوختگی است و بسیاری از سرطان های رحم مربوط به عفونت. وی در ادامه می گوید که از طرف دیگر ژنتیک تا حدودی در تعداد معدودی از سرطان ها نقش دارد. به معنای دقیق کلمه، تمرکز روی رفتار های سالم مؤثرترین راه برای کاهش خطر سرطان است.
نایب رئیس انجمن سرطان ایران در حاشیه دومین کنفرانس بین المللی سرطان غرب اظهار کرد:سبک زندگی اهمیت بسزایی در پیشگیری از سرطان دارد، باید برای جلوگیری از ابتلا به سرطان خودمراقبتی داشته باشیم به این صورت که باید نسبت به عوامل ایجاد کننده سرطان آگاهی داشته باشیم.

وی بیان کرد:افراد باید از مصرف غذاهای آماده، گوشت های فرآوری شده و نمک برای پیشگیری از ابتلا به سرطان خودداری کنند. همچنین اضافه وزن و چاقی چه در دوران کودکی و چه در بزرگسالی نیز زمینه را برای ایجاد سرطان فراهم می کند، بنابراین افراد باید وزن مناسب داشته باشند، پیاده روی کرده و از مصرف غذاهای مضر و سرطان زا پرهیز کنند.

راههای پیشگیری از سرطان :

نگهدار سالمند و کودک
نگهدار سالمند و کودک – همراه بیمار در بیمارستان

نایب رئیس انجمن سرطان ایران افزود:سال ها طول می کشد تا موادغذایی که وارد بدن شده است دچار تغییرات و سبب بروز سرطان شوند بنابراین رژیم غذایی نامناسب و مصرف زیاد از مواد گوشتی و پروتئینی نقش مؤثری در ابتلای افراد به سرطان دارند.

ایشان تاکید کردند، چاقی و اضافه وزن نیز تأثیر چشمگیری در ابتلای افراد به سرطان دارد، بنابراین اشخاص باید حتماً به تناسب اندام خود توجه ویژه ای داشته و فعالیت بدنی داشته باشند. پرهیز از استعمال سیگار، قلیان و دخانیات نیز در پیشگیری از سرطان بسیار مهم است متأسفانه باوری بین مردم رایج شده است که تصور می کنند که استعمال قلیان ضرر کمتری نسبت به سیگار دارد، در حالی که این باوری اشتباه است .

وی تصریح کرد: ما تنها می توانیم مردم را نسبت به عوامل خطرزا در بروز سرطان آگاه کنیم ولی قدرت اجرایی نداریم که بتوانیم استعمال دخانیات و قلیان را محدود کنیم، بنابراین در اینجا نقش مسئولان نظام سلامت مطرح می شود. مسئولان نظام سلامت باید مراقب باشند که موادغذایی با چه استانداردی و چگونه تولید می شوند البته در اینجا تنها وزارت بهداشت مسئول نیست بلکه مجموعه ای از سازمان ها در این امر دخیل هستند به طوری که در موضوع آلودگی هوا سازمان های مختلفی نقش دارند و در زمینه تهیه غذا و عرضه آن به بازار سازمان استاندارد باید نقش خودش را به خوبی ایفا کند.

نایب رئیس انجمن سرطان ایران گفت:ما باید آگاهی مردم را افزایش دهیم مسئولان نیز باید بیشتر از گذشته بر سلامت مردم نظارت داشته باشند. برای کاهش آلودگی هوا باید بنزین های سالم به بازار عرضه شوند.


پرستار بیمار در بیمارستان

هزینه نگهداری از سالمند در منزل

نگهدار سالمند و کودک در منزل


وی اظهار کرد: زندگی صنعتی و ماشینی امروزی و به طور کلی سبک زندگی ناسالم سبب افزایش شیوع سرطان در کشور شده است البته سن نیز نقش مهمی در ابتلای افراد به سرطان دارد به طوری که هر چه سن بالاتر رود احتمال ابتلای افراد به سرطان نیز بیشتر می شود اکنون هرم سنی ما به طور کامل در حال تغییر است و ما به سمت میانسالی و کهنسالی پیش می رویم.

نائب رئیس انجمن سرطان ایران بیان کرد:در ایران شیوع سرطان آن طور که می گویند خیلی بالا نیست بیماران سرطانی در هر ۱۰۰ هزار نفر محاسبه می شوند و با محاسباتی که سازمان بهداشت جهانی انجام داده است ما در رده چهارم قرار داریم در این محاسبات عدد یک بالاترین رده و عدد ۵ پایین ترین رده است .

پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک # نگهداری سالمند – پرستاری از سالمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *