قبل از بارداری

هوشمندانه بخورید | نگهداری کودک در منزل

پرستار کودک در منزل – شاید هنوز باردار نباشید اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای رشد سالم کودک خود از حالا انجام دهید. به لیست کارهای زیر توجه کنید.

نزد پزشک بروید.

نزد پزشک بروید | پرستار کودک در منزل
نزد پزشک بروید | پرستار کودک در منزل

درست است پس از باردارشدن بارها نزد پزشک خواهید رفت اما ایده‌ی خوبی است تا کمی زودتر نیز یک ملاقات داشته باشید، حتی اگر قبلاً هم باردار شده‌اید. اگر بیماری‌ای دارید که می‌تواند روی باردارشدن شما اثر بگذارد یا بارداری شما را با خطر مواجه کند حتماً باید از حالا تحت نظر باشید. اگر بیماری‌هایی در خانواده‌ی شما یا همسرتان وجود دارد، مانند بافت‌های کیستی، حتماً نزد یک مشاور ژنتیک بروید و آزمایش‌های لازم را انجام دهید.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


به دندان‌پزشک مراجعه کنید.

به دندان‌ پزشک مراجعه کنید | نگهداری کودک در منزل
به دندان‌ پزشک مراجعه کنید | نگهداری کودک در منزل

 

سلامت دهان و دندان با سلامت شما در دوران بارداری ارتباطی قوی دارد. تحقیقات نشان می‌دهند بیماری‌های لثه مرتبط با زایمان زودرس نوزاد و کوچک بودن اوست. برای رفع هرگونه مشکل نزد پزشک بروید.

سیگار و الکل را ترک کنید.

سیگار و الکل را ترک کنید | مراقبت از بیمار در منزل
سیگار و الکل را ترک کنید | مراقبت از بیمار در منزل

 

شما می‌دانید که تنباکو و الکل در طی بارداری ممنوع‌اند – این مواد برای رشد کودک مضر بوده و می‌توانند در بزرگ‌سالی کودک باعث بیماری‌هایی در او شود.


حتما بخوانید : اشتباهات در اتاق خواب


اما حتی از حالا سیگار و تنباکو می‌توانند بارداری شما را مشکل کنند و خطر سقط‌جنین را افزایش دهند. با پزشک خود در مورد برنامه‌هایی برای ترک این عادات صحبت کنید.

مصرف کافئین را قطع کنید.

مصرف کافئین را قطع کنید | پرستار کودک در منزل
مصرف کافئین را قطع کنید | پرستار کودک در منزل

 

نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه و یا پنج قوطی نوشابه ( حدود ۲۵۰ میلی‌گرم کافئین ) در یک روز می‌تواند بارداری را برای شما دشوار کرده و خطر سقط‌جنین را افزایش دهد. بعلاوه اگر حالا میزان مصرف کافئین خود را تغییر دهید نیازی نیست چند هفته‌ی اول بارداری با هوس مصرف کافئین مبارزه کنید.

هوشمندانه بخورید.

هوشمندانه بخورید | نگهداری کودک در منزل
هوشمندانه بخورید | نگهداری کودک در منزل

 

هیچ زمانی بهتر از حالا برای قطع مصرف مواد غذایی بی‌خاصیتی نیست که هیچ کالری‌ای ندارند.


حتما بخوانید : به کودک یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد


حتماً هرروز از مقدار کافی میوه، سبزیجات، غلات و پروتئین استفاده کنید. تحقیقات نشان می‌دهند یک رژیم غذایی سالم قبل از بارداری خطر دیابت در بارداری را کاهش می‌دهد.

وزن اضافه‌ی خود را کم کنید.

وزن اضافه‌ی خود را کم کنید | نگهداری کودک در منزل
وزن اضافه‌ی خود را کم کنید | نگهداری کودک در منزل

 

داشتن اضافه‌وزن و چاقی در طی دوران بارداری احتمال خطراتی مانند دیابت و یا پره اکلامپسی ( افزایش زیاد فشارخون در بارداری ) را کاهش می‌دهد. ازآنجایی‌که کاهش وزن در دوران بارداری ایده‌ی خوبی نیست از همین حالا شروع به ورزش کنید.

واکسن بزنید.

واکسن بزنید | پرستار کودک در منزل
واکسن بزنید | پرستار کودک در منزل

 

برخی بیماری‌های دوره‌ی بارداری تنها برای شما سخت و آزاردهنده نیست بلکه ممکن است به کودکتان نیز آسیب بزند. با پزشک خود درباره‌ی واکسن‌هایی که حالا نیاز دارید و آن‌ها که باید در آینده تزریق کنید مشورت نمایید. پزشکان در طی بارداری واکسن‌هایی را تجویز می‌کنند که نوزاد نیز از محافظت آن‌ها سود می‌برد.

در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید فکر کنید.

در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید فکر کنید
در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید فکر کنید

 

بسیار مهم است اجازه دهید پزشک شما بداند از چه داروهایی استفاده می‌کنید – داروهای نسخه‌ای، داروهایی که بدون نسخه نیز قابل تهیه‌اند، و حتی ویتامین‌ها و داروهای گیاهی. برخی از این داروها ممکن است روی جنین داخل شکم شما تأثیر بگذارد.


حتما بخوانید : کارهایی که باید برای کودک تب دارتان انجام دهید


همچنین شاید نیاز باشد از ویتامین‌های پیش از تولد یا مکمل‌های فولیک اسید استفاده کنید تا خطر نقص در تولد نوزاد را کاهش دهید.

نسبت به غذاهای دریایی هشیار باشید.

نسبت به غذاهای دریایی هشیار باشید
نسبت به غذاهای دریایی هشیار باشید

 

شاید شنیده باشید در طی بارداری باید نسبت به مصرف ماهی‌هایی که زیاد جیوه دارند هشیار باشید. اما حدود یک سال طول می‌کشد تا بدن جیوه را از خون پاک کند. مصرف دو بار در هفته از ماهی اشکالی ندارد اما از انواعی از ماهی که جیوهی زیادی دارند خودداری کنید مانند شمشیر ماهی،  کاشی ماهی، ماهی خال‌خالی و کوسه.

به باشگاه بروید.

به باشگاه بروید | پرستار کودک در منزل
به باشگاه بروید | پرستار کودک در منزل

 

ورزش نه‌تنها به شما کمک می‌کند به وزن مناسب برسید بلکه بدن شما را برای زایمان آماده می‌سازد. به دنبال کلاس‌های ورزشی پیش از تولد باشید که برای زنان باردار مناسب است.


همیشه برچسب غذایی را بخوانید و به تاریخ انقضای مواد غذایی توجه کنید


 

پرستار کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *