تغذیه و افزایش قد کودک – پرستار کودک

قیمت پرستار کودک در منزل

پرستار کودک

تاثیر تغذیه در افزایش قد کودک – پرستار کودک در منزل

آیا تغذیه اطفال به رشد قدی آنان ارتباطی دارد و می تواند برای آنان تاثیرگذار باشد؟والدین آنان چه مراقبت هایی در این زمینه باید داشته باشند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


اگر شما هم جزو آن گروه از والدینی هستید که دوست دارند فرزندشان قد بلندتری داشته باشد، بهتر است بدانید که نقش تغذیه به‌عنوان دانشی میان‌رشته‌ای در این زمینه، بسیار چشمگیر است.

دکتر محمدرضا وفا در این باره گفت:‌ کوتاهی یا بلندی قد تا حد زیادی به ژنتیک افراد بستگی دارد. یعنی اگر هر دو والد فرزندی، قد کوتاهی داشته باشند، نمی‌توانند توقع داشته باشند که فرزندشان قد چندان بلندی پیدا کند. این در حالی است که تغذیه، یکی از مهم‌ترین عوامل محیطی است که می‌تواند در پتانسیل به حداکثر رسیدن رشد قدی که از نظر ژنتیکی برای فرد تعیین شده است، تاثیر بگذارد.

این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی یادآور شد که مطالعات و تحقیقات بسیار گسترده‌ای در زمینه رابطه بین رشد قدی و تغذیه در سراسر دنیا صورت پذیرفته است که نشان می‌دهند کودکانی که تحت تاثیر کمبود ریزمغذی‌های هستند، بیشتر با کوتاهی قد مواجه خواهند شد.

پرستار کودک،پرستار سالمند در منزل
امداد پرستاران مبین

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود:«کمبود آهن، روی و ویتامین A می‌تواند تاثیری منفی بر رشد قدی بچه‌ها داشته باشد. متاسفانه، این کمبودها در کشور ما کم نیستند و موارد آنها از خفیف تا متوسط، بسیار فراوان است و انواع شدیدتر این کمبودها هم قابل توجه است.

وی ادامه داد که اگر کمبودهای تغذیه‌ای در دوران پیک رشد قدی اتفاق بیفتند، می‌توانند تاثیر به‌مراتب بدتری بر کوتاه‌قدی داشته باشند. وفا یادآور شد:‌ «اگر ما نگاهی به کارت رشد بچه‌ها بیندازیم،‌می‌بینیم که از صفر تا ۱ سالگی، سرعت رشد قدی بچه‌ها، بسیار بالا است. از ۲ تا ۴ سالگی، این روند کمی کند می‌شود و از ۴ تا ۶ سالگی، دوباره به شدت زیاد می‌شود و این روند تا ۱۸ سالگی ادامه خواهد داشت. با این حساب اگر این کمبودهای تغذیه‌ای، حتی در حد خفیف خود در دوران پیک رشد قدی براساس منحنی به‌وجود بیایند، می‌توانند منجر به کندی یا توقف رشد بشوند.

نکته مهم‌تر درمورد رشد قدی این است که اگر کودکی به‌هر دلیلی دردوره‌ای از زندگی خود،رشد قدی‌اش را از دست بدهد دیگرنمی‌توان آن را جبران کرد.

قد کودکان،رشد قد بچه ها،پرستار کودک،تغذیه سالم،پرستار کودک،مکمل غذایی،پرستار کودک،ویتامین ها،پرستار کودک،رژیم غذایی،امداد پرستاران مبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *