پرستار سالمند در منزل – جراحی بای پس معده

پرستار سالمند در منزل - stomach-operation

پرستار سالمند در منزل – جراحی بای پس معده

در این مقاله به بررسی جراحی بای پس معده – پرستار برای سالمند – مراقب سالمند در منزل می پردازیم.جراحی بای پس معده هم عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد و می تواند مشکلاتی برای بیماران ایجاد کند. از روش لاپاروسکوپی برای این عمل جراحی استفاده می شود. قبل از انجام این عمل جراحی بهتر است با پیامدهای آن آشنا شوید.

جراحی بای پس معده یکی از رایج ترین روش های جراحی با هدف کاهش وزن است. پس از عمل جراحی بای پس معده ، معده کوچک می شود و بخش موثر روده کوچک و در نتیجه سطوح جذب نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد و این کار منجر به برخی عوارض جانبی می شود.

جراحی بای پس معده معمولا به وسیله لاپاراسکوپی صورت می گیرد و در برخی موارد به وسیله عمل جراحی باز هم انجام می شود. برای هر جراحی، عوارض جانبی بسیاری انتظار می رود. این ممکن است شامل عوارض جانبی گذرا و بی ضرر یا اثرات عمیق و نامطلوب باشد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


عمل جراحی :

سندرم تخلیه سریع معده :

وضعیتی است که تخلیه غذا از معده به روده سریع اتفاق می افتد. این امر به دلیل دخالت در ظرفیت معده، از بین بردن عصب ها و مکانیزم تخلیه پیلوریک غیر طبیعی اتفاق می افتد و در ۵۰٪ بیماران پس از لاپاراسکوپی بوسیله معده بواسیر مشاهده می شود.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل – stomach-operation

بر اساس زمان شروع پس از غذا خوردن، سندرم تخلیه می تواند زود یا دیر اتفاق بیفتد. علائم سندروم زود هنگام، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پس از غذا رخ می دهد.

سندرم روده تحریک پذیر :

علائم، ناشی از تخلیه سریع هیپراسمولار در داخل روده کوچک می باشد که منجر به حرکت سیال به روده می شود و باعث انقباض روده کوچک می شود. علائم این سندروم ممکن است سوزش، گرفتگی شکمی، استفراغ و اسهال باشد. تخلیه دیر هنگام ۱-۳ ساعت پس از غذا رخ می دهد.

به علت تخلیه سریع و جذب گلوکز به جریان خون، ترشح انسولین افزایش می یابد. این امر منجر به هیپوگلیسمیا (گلوکز خون پایین) می شود.

علائم آن عبارتند از عرق زیاد، سردرد، سرخ شدن، سرگیجه و تب و تپش قلب. خوردن وعده های غذایی کوچک و پیروی از دستورالعمل رژیمی که توسط پزشک تعیین شده است، به کاهش این وضعیت کمک می کند.

عوارض جراحی بای پس معده :

کم آبی :

تخلیه مایع بدن می تواند یک اثر جانبی از جراحی بای پس معده باشد و می تواند به دلیل کاهش سطح جذب روده باشد. بنابراین مصرف کافی مایعات، پس از عمل جراحی بای پس معده ضروری است.

اگر این عارضه به درستی درمان نشود، بیمار ممکن است دچار حالت تهوع و استفراغ شود که آن نیز باعث کم شدن آب بدن می شود.

سنگ کیسه صفرا :

یکی از عوارض جانبی مهم جراحی بای پس معده ، تشکیل سنگ کیسه صفرا می باشد و در طول دوره کاهش سریع وزن اتفاق می افتد. بیماران چاق بیشتر در معرض سطح بالای کلسترول خون و تشکیل کیسه صفرا هستند.

میزان بروز این بیماری می تواند تا ۳۶٪ باشد و در ۶ ماه پس از عمل جراحی بای پس معده بیشتر اتفاق می افتد. بسیاری از بیماران بدون علائم هستند، در حالی که برخی نیز علائم شدید دارند که نیاز به جراحی حذف کیسه صفرا دارند.

ریزش مو :

کمبود تغذیه ای، کاهش وزن بیش از حد و یا پاسخ بدن به جراحی بای پس معده می تواند منجر به از دست دادن و ریزش مو شود. با این حال، انتظار می رود که مو پس از حدود ۳-۶ ماه خود دوباره رشد کند و یا نیاز به مصرف مکمل هایی حاوی مواد مغذی مانند بیوتین، روغن دانه کتان، روی و غیره باشد. همچنین می توان با مصرف مکمل های رژیم غذایی دارای منیزیم، کلسیم، روی، ویتامین B از ریزش مو جلوگیری کرد.

بی اختیاری مدفوع :

این اتفاق معمولا در بیماران مبتلا به اسفنکتر مقعدی ضعیف دیده می شود. سندرم تخلیه منجر به افزایش سیالیت مدفوع می شود و اسفنکتر ضعیف تحتانی که در حالت عادی پنهان است، آشکار می شود.

سایر عوارض جانبی شامل بلع سخت، سوء هاضمه، بیماری های دهان و دندان و سنگ کلیه است. اکثر این عوارض جانبی با کمک برنامه رژیم غذایی مطابق با تجویز پزشک قابل رفع می باشند.

#پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزل elderly-nurse-stomach-operation مراقبت از سالمندان در منزل # نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *