همه گیری ویروس آنفولانزا – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

همه گیری ویروس آنفولانزا – پرستار سالمند

بخش(۲) در این مقاله به بررسی همه گیری ویروس آنفولانزا – مراقب و پرستار سالمند در منزل می پردازیم.

نگرانی ها از اپیدمی امسال :

آمار ثبت شده از رده های ویروس آنفلوآنزا متشکل از نوع A و B در حال حاضر فعال هستند که تحت عنوان ویروس های H1N1 و H3N2 شناخته می شوند. در این میان H3N2 مشکلی اساسی است. بین سال های ۱۹۱۵ تا ۱۹۶۸، هیچ ویروس H3N2 وجود نداشته بنابراین افرادی که قبل از سال ۱۹۶۸ متولد شده اند، ضعیف ترین سیستم ایمنی را در برابر ابتلا به آنفلوآنزا دارند که غالبا جمعیت سالمند را دربرمی گیرد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


در زمان غلبه این ویروس، مرگ و میر افزایش می یابد به طوری که زمستان گذشته در اروپا شاهد مرگ ۲۲۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس H3N2 بودیم. به نظر می رسد که امسال هم این ویروس به نهایت شدت خود برسد. زمستان گذشته در استرالیا، این ویروس عامل بیش از سه چهارم موارد ابتلا بوده است و بیشترین مرگ و میرها را در افراد سالمند رقم زد. دانشمندان دانشگاه آمستردام معتقدند که هنوز علت شدت یافتن ویروس های آنفلوآنزا را به درستی نمی دانند.

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمند در منزل – پرستار سالمند

بررسی ها نشان می دهد که امسال مرگ بارترین اپیدمی ویروس آنفلوآنزا در صد سال اخیر به وقوع می پیوندد. در اپیدمی ای که صد سال پیش و در سال ۱۹۱۸ در اسپانیا رخ داد، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جان خود را از دست دادند که قریب ۵ درصد جمعیت آن زمان را شامل می شد. ویروس آنفلوآنزا به طور مستقیم باعث ایجاد ذات الریه ویروسی می شود که با عفونتی عمیق به غشاهای جذب کننده اکسیژن در ریه ها آسیب می رساند.

آنفلوآنزا به ویژه در سالمندان سطح وسیعی از التهاب را ایجاد می کند. هر ساله درست بعد از سپری شدن فصل شیوع آنفلوآنزا، موجی از مرگ و میر ناشی از بروز التهاب بر اثر بروز حملات و سکته های قلبی در دنیا رخ می دهد. چنین وضعیت مزمنی احتمال بروز التهاب را مانند چاقی افزایش می دهد که آنفلوانزا را خطرناک تر می کند. ذات الریه مرتبط با آنفلوآنزا چهارمین قاتل زنان در انگلیس به شمار می رود.

تزریق واکسن چقدر ضروری است؟

به حرف کسانی که می گویند تزریق واکسن باعث شده به آنفلوآنزا مبتلا شوند، گوش نکنید. ویروسی که داخل واکسن به کار رفته مرده است و قابلیت تکثیر ندارد. مشاهدات اخیر نشان می دهد که واکسیناسیون در گذشته به این معنا بوده که تا سال ها و تا پیش از هماهنگی با ویروس های جدید، ویروس آنفلوآنزا شدت داشته است. این یافته ها نشان می دهد که تزریق واکسن آنفلوآنزا تأثیر محافظتی شگرفی در جلوگیری از ابتلا به ویروس داشته باشد.

متاسفانه واکسن آنفلوآنزا به طور کامل قادر به ایجاد مصونیت و جلوگیری از ابتلا به بیماری نیست و افرادی که واکسن تزریق می کنند تا ۶۰ درصد نسبت به بیماری مقاوم می شوند. انگلیسی ها بالاترین آمار واکسیناسیون در برابر ویروس آنفلوآنزا را به خود اختصاص داده اند به طوری که بیش از ۷۰ درصد اشخاص بالای ۶۵ سال در این کشور تحت تزریق واکسن ویروس آنفلوآنزا قرار می گیرند.


مراقبت از سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل


از زمان تزریق تا اثربخشی و ایجاد مصونیت آن حدود دو هفته زمان لازم است و کودکان بیشترین تاثیر را از آن می گیرند. در کودکان به جای تزریق واکسن، قطره حاوی ویروس ضعیف شده آنفلوآنزا خورانده می شود.

چگونه از خود و دیگران محافظت کنیم؟

واکسیناسیون بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به ویرس آنفلوانزاست اما در کنار آن، بایدها و نبایدهایی هم وجود دارد که رعایت آنها احتمال بروز این بیماری را تا حد زیادی کاهش می دهد. شستن مرتب دست ها از جمله راه های ساده مقابله با این ویروس است. بعد از تماس دست ها با سطوح آلوده به ویروس، حتما دست ها را به خوبی بشویید زیرا تماس دست های آلوده با دهان و چشم ها احتمال ورود آن به بدن را افزایش می دهد.

در چنین شرایطی از ماسک استفاده کنید. ماسک به عنوان یک مانع در مقابل ورودی سیستم تنفسی می تواند تا حد زیادی مانع از ورود ویروس ها به داخل بدن شود.
اگر عطسه می کنید و دستمال همراه ندارید، به جای این که داخل دست هایتان عطسه کنید، از چین آرنج برای جلوگیری از انتشار ذرات خارج شده از دهان و ویروس های احتمالی استفاده کنید.

سعی کنید برای جلوگیری از انتشار ویروس آنفلوآنزا تا زمان بهبودی سر کار نروید و سعی کنید تا جایی که می توانید از منزل کارهایتان را انجام دهید.

سعی کنید زمستان ها از مهاجرت بین نیمکره شمالی و چنوبی که احتمال شیوع ویروس آنفلوآنزا وجود دارد، خودداری کنید. این کار احتمال ابتلا را کاهش می دهد. همچنین از درمان های معمول آنفلوآنزا شامل داروهای مسکن و ضداحتقان ها استفاده کنید تا علائم اولیه بیماری را کاهش دهد.

علائم بیماری :

۱) بالا بودن درجه حرارت بدن ( درجه حرارت بدن به مدت بیش از دو روز بیشتر از ۸/۳۷ درجه سانتی گراد باشد ).

۲) ابتلا به درد ناگهانی یا ترشح از یک یا دو گوش.

۳) احساس درد در گوش خود و ادامه آن به مدت بیش از چند روز.

۴) آبریزش و گرفتگی بینی بیش از ۱۰ روز.

۵) سرفه همراه با خلط غلیظ و بدبوی زرد و سبز رنگ.

۶) گلودرد بیش از ۴۸ ساعت به هنگام بلع غذا.

۷) حساسیت های پوستی یا جلدی غیر قابل توجیه.

۸) سفتی گردن همراه با سردرد مداوم.

۹) درد در ناحیه سینوزیت ها، تب و ترشحات زرد یا سبز رنگ بینی که بیش از ۴۸ ساعت طول بکشد.

تب و لرز، سردرد، دردهای عضلانی از جمله کمردرد ، خستگی، سرفه (که ممکن است با خلط همراه باشد.)، گلودرد، خشونت صدا، استفراغ. گلودرد خارش بدن کوفتگی از علایم شایع بیماری هستند. آنفلوآنزا در تمام سنین به غیر از دوران شیرخوارگی دیده می شود. شیوع ناگهانی انواع مختلف آنفلوآنزا تقریباً هر زمستان رخ می دهد و شدت آنها متفاوت است. همچنین کسانی که قبلاً دچار این بیماری نشده اند امکان بروز این بیماری دربدن انان بیشتراست…

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزلپرستار کودک و سالمند و بیمار #  نگهداری از کودک در منزل # پرستار در منزل # پرستاری سالمند در منزل # نگهداری سالمند در منزل # مرکز خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل # mobincoo.com – امداد پرستاران مبین # پرستار بیمار در منزل و بیمارستان # پرستاری از سالمند – نگهداری کودک و سالمند # قیمت پرستار سالمند در منزل # قیمت پرستار کودک در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # استخدام مراقب سالمند # مراقبت از سالمند # نگهداری از سالمند # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *