پیشگیری از درد قفسه سینه(۲) – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

پیشگیری از درد قفسه سینه – پرستار سالمند

تشخیص برمبنای علل قلبی – مراقبت و نگهداری سالمند – مراقب سالمند در منزل را بررسی می کنیم.

اگر علائم شما به قلب شما مربوط شود، تیم پزشکی اضطراری شما مجموعه ای از آزمایشات را شامل الکتروکاردیوگرام (ECG)، آزمایش های خاص خون ، رادیوگرافی اشعه ایکس و سی تی اسکن از قفسه سینه را درخواست می کند. اگر شرایط خاص قلبی مشکوک باشد، آزمایش های بیشتری ممکن است شامل موارد زیر باشند:


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


آنژیوگرافی CT: یک CT رنگی که شریان های قلب و شریان های ریه را درمورد انسداد و سایر مشکلات بررسی می کند.

تست استرس: برای اندازه گیری چگونگی پاسخ رگ های قلب و عروق به فشار استفاده می شود. ممکن است از یک تردمیل، دوچرخه ثابت و یا از یک دارو به منظور تحریک قلب برای اندازه گیری سلامتی و قدرتش استفاده شود.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل – درد سینه

کاتتریزاسیون کرونری (آنژیوگرافی): مورد استفاده برای شناسایی شریانهای فردی قلب که ممکن است مسدود یا تنگ شده باشد. از طریق مچ پا یا کشاله ران، یک رنگ مایع به داخل رگ ها تزریق می شود. همانطور که رنگ مفاصل را پر می کند، تیم پزشکی می تواند انسداد و سایر ناراحتی های مربوطه را بر روی اشعه X ببیند. اگر یک قسمت مشکوک به بخش آئورت وجود داشته باشد، این شرایط تهدید کننده زندگی است که نیاز به آزمایش های تخصصی دارد، از جمله:

اکوکاردیوگرافی transesophageal: مورد استفاده برای تصویربرداری از قلب برای تعیین اینکه آیا یک پارگی آئورت وجود دارد یا خیر.

آنژیوگرافی رزونانس مغناطیسی یا MRA: مورد استفاده برای بررسی رگ های خونی و هر گونه آسیب است.

تشخیص عوامل ریوی :

هنگامی که یک آزمایش اولیه یا تاریخچه پزشکی شما نشان می دهد که درد قفسه سینهممکن است در اثر یک مشکل در ریه باشد، آزمایش های بیشتری براساس علائم شما سفارش می شود.

تست اغلب با آزمایش های خون، اشعه های X از قفسه سینه، سیتی اسکن، اولتراسوند و ECG آغاز می شود. هنگامی که شرایط زیر مشکوک هستند، ممکن است تست های اضافی دستور داده شوند.

آمبولی ریه: آنژیوگرافی ریه برای تعیین اینکه آیا لخته خون در ریه وجود دارد یا خیر.

ذات الجنب: یک روش تشخیصی جراحی مانند توراسنتز، توراسکوپی یا پلوروسکوپی به احتمال زیاد دستور داده می شود.

پنومونی: برای تعیین نوع پنومونی، ممکن است کشت خون، آزمایش بزاق، کشت مایع پلورال، ضربان اکسیمتری و برونکوسکوپی انجام شود.

ریه آسیب دیده: تست گاز خون شریانی ممکن است سفارش داده شود.

فشارخون وابسته به ریه:  ممکن است MRI، آزمایشهای عملکرد ریوی، کاتتریزاسیون راست قلب، اسکن تجدید هوا / پرفیوژن و بیوپسی ریه باز انجام شود. بعلاوه، ممکن است دستورالعمل های ژنتیکی برای بررسی جهش ژنتیکی که اغلب به پرفشاری خون ریوی ارتباط دارد، دستور داده شود.

تشخیص علل گوارشی :

سوزش سر دل: برای تشخیص این که آیا سوزش سر دل، علت ریشه ای درد قفسه سینهشما است، می توان از اشعه X قفسه سینه، آندوسکوپی، تست تحقیق اسید و تست حرکتی مری استفاده کرد.

سنگهای صفراوی: اگر اعتقاد بر این باشد که سنگهای صفراوی یا یک مشکل کیسه صفرا سبب ایجاد درد قفسه سینه شده است، سونوگرافی شکم و همچنین CT، HIDA اسکن، MRI، ERCP و انواع آزمایشهای خون به صورت مرتب تجویز می شود.

آزمایش عضلانی / اسکلتی :

آسیب یا تروما: برای تعیین اینکه آیا درد قفسه سینه با آسیب جسمی یا تروما همراه است، ممکن است مورد آزمایش معاینه فیزیکی، اشعه ایکس و دیگر آزمایش های تصویربرداری قرار بگیرید.

فیبرومیالژیا: اگر اعتقاد بر این است که درد با فیبرومیالژیا مرتبط است، یک آزمایش کامل پزشکی و تاریخچه پزشکی همراه با آزمایش خون و آزمایش درد صورت خواهد گرفت.

کاسکاندریت: برای بررسی تورم و حساسیت در قفسه سینه، معاینه فیزیکی انجام خواهد شد. تشخیص به احتمال زیاد نیاز به اشعه ایکس از قفسه سینه، یک CT یا MRI و یک ECG دارد.

تشخیص حمله هراس / اضطراب: علاوه بر معاینه فیزیکی، آزمایش خون از جمله آزمایشهای عملکرد تیروئید، ارزیابی روانشناختی و ECG نیز ممکن است درخواست شود.

درمان درد قفسه سینه بستگی به علت ریشه ای آن که در طی تشخیص یافت می شود، دارد.

درمان متعارف مرتبط با قلب :

نیتروگلیسیرین: برای جلوگیری از درد قفسه سینه در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر استفاده میشود. این دارو به وسیله آرام سازی و گسترش رگ های خونی کار می کند تا خون از طریق فضاهای محدود به صورت آزادانه تری جریان یابد.

آسپرین: آسپیرین با دوز پایین به صورت روزانه ممکن است تجویز شود تا خطر حمله قلبی را کاهش دهد زیرا این امر باعث اختلال در عملکرد لخته شدن خون می شود.

داروهای ترومبولیتیک: اگر شما دچار حمله قلبی هستید، استفاده از داروهای ضد انعقاد کمک میکند تا ازرسیدن لخته خون به عضله قلب جلوگیری شود.

رقیق کننده های خون: اگر شما یک لخته در یک شریان که قلب و ریه ها را درگیر می کند، داشته باشید، داروهای مهار کننده لخته شدن خون و جلوگیری از بروز لخته های جدید ممکن است تجویز شوند.

آنژیوپلاستی و قرار دادن استنت: اگر درد قفسه سینه شما به علت انسداد در شریان که قلب را درگیر می کند باشد، جراح کاتتر را با یک بالون در انتهای آن وارد یک رگ خونی بزرگ در کشاله ران می کند و آن را تا رفع انسداد شریان گسترش می دهد. ممکن است یک استنت نیز قرار داده شود.

جراحی بای پس: اگر یک شریان مسدود شده دارید، جراحان یک رگ خونی سالم از قسمت دیگری از بدن شما را برای ایجاد یک مسیر جایگزین برای سفرخون به قلب شما برمی دارند.

اصلاح پارگی آئورت: پارگی های آئورت اغلب مرگبار هستند و اغلب نیاز به عمل جراحی دارند. چون علائم و نشانه های بیماری های دیگر با آن مشابه هستند، تشخیص مناسب ممکن است به تعویق بیفتد. اطمینان حاصل کنید که هر گونه شرایط گذشته یا سابقه خانوادگی پارگی آئورت را بطور کامل گزارش دهید.

درمان متعارف مرتبط با ریه :

آمبولی ریه: برای حفظ لخته از بزرگ شدن و جلوگیری از لخته جدید، رقیق کننده های خون، حل- کننده های لخته و مداخله جراحی ممکن است مورد نیاز باشد.

ذات الجنب:  درمان بر علت اصلی التهاب تمرکز دارد.

پنومونی: درمان به تشخیص نوع پنومونی بستگی دارد؛ آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد ویروسی ممکن است تجویز شوند.

تخریب ریه: بسته به شدت وضعیت، درمان ممکن است از مشاهدات تا مداخله جراحی متفاوت باشد.

فشار خون ریوی: داروهای تجویزی شامل رقیق کننده رگ خونی است که به طور مداوم از طریق کاتتر IV تزریق می شود. داروهای اضافی مانند آنتاگونیست های گیرنده ی اندوتلیال، سیلدنافیل، تادالافیل، ضد انعقادها، دوز بالای انسداد دهنده های کانال کلسیم و دیورتیک ها ممکن است تجویز شوند. اکسیژن ممکن است تجویز شود و در موارد نادر ممکن است پیوند ریه یا قلب و ریه لازم باشد.

درمانهای مرتبط با علائم گوارشی :

سوزش سردل: آنتی اسیدها، آنتاگونیست های گیرنده H-2 و مهار کننده های پمپ پروتون (PPIs) ممکن است توصیه شود و بسته به شدت و فراوانی علائم تجویز می شود.

سنگ صفرا : داروها اغلب به منظور دفع سنگهای صفراوی تجویز می شوند و در بعضی موارد ممکن است جراحی برای برداشتن کیسه صفرا ضروری باشد.

درمانهای مرتبط با علائم اسکلتی/عضلانی :

فیبرومیالژی:  داروهای ضد درد، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد تشنج، فیزیوتراپی، درمان حرفه ای و مشاوره اغلب تجویز می شوند.

كاستوكندريت:  داروهاي ضد التهاب، داروهاي مسکن ضد درد و ضد افسردگی ها، ضد تشنج ها و فیزیوتراپی اغلب براي اين بيماري تجويز مي شوند.

درمانهای مرتبط با اضطراب و حملات پانیک :

داروهای ضد افسردگی: اغلب برای حملات هراس و اختلالات اضطرابی تجویز می شود، ممکن است داروهای ضد افسردگی سه حلقوی برای کاهش تعداد و شدت حملات هراس تجویز شود.

داروهای ضد اضطراب: بنزودیازپین ها ممکن است تجویز شود تا در صورت حمله متوسط تا شدید مداخله ایجاد شود.

روان درمانی: با دارو یا بدون دارو، روان درمانی، درمان شناختی رفتاری، تکنیک های بیوفیدبک و آرام سازی اغلب برای شرایط متوسط تا شدید تجویز می شود.

درمان زونا :

تحقیقات نشان می دهد که این بثورات دردناک و خفیف می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را ۵۹ درصد افزایش دهد و خطر سکته را در ماه ها و سال های بعد از تشخیص به میزان ۳۵ درصد افزایش دهد. در تماس با تیم پزشکی خود باشید و مطمئن شوید که برای هر گونه درد قفسه سینه یا علائم سکته مغزی به پزشکی اضطراری مراجعه کنید. درمان زونا اغلب شامل مصرف داروهای ضد ویروسی و داروهای ضد درد است.

۹ روش طبیعی و پیشگیری از درد قفسه سینه :

۱) ترک سیگار، به ویژه هنگامی که درد قفسه سینه شما با بیماری قلبی یا بیماری ریه ارتباط دارد. سیگار کشیدن عامل اصلی بیماری های قلبی و حملات قلبی است.

اما، هنگامی که شما سیگار را ترک کردید، در عرض ۲۴ ساعت خطر ابتلا به بیماری قلبی شروع به کاهش می کند و فقط ۹ ماه طول می کشد تا ریه های شما به طور قابل توجهی بهبود یابد.

درمان ادامه پیدا میکند و در طی ۵ سال بدون استفاده از دخانیات، شریان ها و رگ های خونی شما دوباره شروع به گسترش می کنند و خطر ابتلا به لخته شدن و سکته مغزی را کاهش می دهند. پس از گذشت ۱۰ سال بدون سیگار، شانس ابتلا به سرطان ریه نصف می شود. و در نهایت، ۲۰ سال پس از آخرین سیگار، خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی شما با یک فرد غیر سیگاری یکسان است.

۲) برای سلامتی خود بخورید؛هنگامی که درد قفسه سینه به علت بیماری های قلبی ایجاد می شود، حیاتی است که شما شروع به پیروی از یک رژیم غذایی کنید که بر روی غذاهایی که برای قلب سالم هستند، تمرکز کرده و کمک میکند تا سطح کلسترول و فشار خون شما را کاهش دهد. رژیم غذایی ( رژیم کتوژنیک ) برای فشار خون بالا ممکن است برای از بین بردن علائم و شروع روند بهبودی کمک کند.

مرکز رژیم غذایی شما باید پروتئین هایی مانند سالمون و دام و طیور آزاد پرورش یافته و بسیاری از غذاهای غنی از فیبر مانند جو، سبزیجات برگ سبز مانند کلم، جوانه غلات کامل، آرتیشو، تمشک، لپه و سیب و گلابی با پوست باشد.

در بررسی سیستماتیک مطالعات بالینی، محققان دریافتند که رژیم های دارای فیبر بالا، با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و بیماری عروق کرونر قلب همراه هستند. روز خود را با یک کاسه سالم از بلغور جو دوسر شروع کنید که آماده مصرف است و هنگام ناهار از یک سالاد سالم با مواد مغذی لذت ببرید. برای شام، از ماهی قزل آلای سرخ شده و یا یک کاسه سالم از مرغ پاپریکایی با روغن نارگیل لذت ببرید.

۳) ورزش روزانه؛ با تایید پزشک خود، ورزش روزانه برای کمک به کاهش استرس، کاهش فشار خون، بهبود سلامت قلب و از دست دادن اضافه وزن به کار می رود.

پیاده روی یک راه عالی برای شروع تمرین پس از تشخیص علل مرتبط با قلب است. به بدن خود گوش کنید و حرکت کنید.

۲۰۰۰ قدم در روز به فعالیت های معمولی خود اضافه کنید. از ۱۰۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ گام در روز را به منظور قوی تر شدن خود تنظیم کنید. هدف این است که حداقل ۳۰ دقیقه در هر روز به همان اندازه که می توانید سریع گام بردارید. برای ایجاد قدرت و تعادل، علاوه بر پیاده روی، یک تمرین ۱۰ دقیقه ای در خانه برای روز خود اضافه کنید. و، همانطور که همچنان به بهبود وتقویت شرایط خود ادامه می دهید، اضافه کردن شنا و تنیس به برنامه تمرینات هفتگی خود عالی است.

۴) اجتناب از غذاهای محرک معمولی؛ اگر درد قفسه سینه شما مربوط به شرایط گوارشی باشد، از غذاهایی شامل الکل، کافئین، غذاهای فرآوری شده، شیرین کننده های مصنوعی، غذاهای تند و غذاهای سرخ شده اجتناب کنید. از یک رژیم غذایی متراکم که شامل بسیاری از سبزیجات و میوه های ارگانیک و تازه، چربی های سالم، پروبیوتیک ها، مرغ آزاد پرورش یافته و گوشت گاو تغذیه شده از چمن است، تغذیه کنید.

۵) سه وعده یا بیشتر غذاهای غنی از منیزیم بخورید، و وقتی که درد قفسه سینه شما مرتبط با فیبرومیالژیا باشد، روزانه ۵۵ میلی گرم سلنیوم مصرف کنید. بر اساس یک مطالعه کوچک قدیمی، کمبود سلنیوم و منیزیم با درد عضلانی در بیماران فیبرومیالژیا ارتباط دارد.

۶) با توجه به درمانگاه Mayo،، تحریک الکتریکی عصبی محیطی یا TENS برای متوقف کردن و پوشاندن سیگنال های درد در افرادی که مبتلا به کاستا کوندریت هستند، کمک می کند.

۷) تمرین مراقبه یا تمرکز ذهنی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در روز برای تسکین استرس و اضطراب تاثیر دارد. استرس یک عارضه جانبی فراگیر (و یا عامل کمک کننده) بسیاری از بیماری های مرتبط با درد قفسه سینه است. پیدا کردن راهی برای کنترل آن برای سلامتی درازمدت ضروری است.

۸) با توجه به مطالعات متعدد، مصرف آشواگاندا (۵۰۰ میلی گرم، دو بار در روز) برای تثبیت پاسخ استرس و بهبود علائم اضطراب، کمک می کند. براساس یک مطالعه منتشر شده در مجله طب جایگزین و مکمل، برای افرادی که مبتلا به اختلال اضطراب هستند، مصرف آشواگاندا به طور قابل توجهی نمره اضطراب را بیش از دارونما بهبود می بخشد.

یکی دیگر از مطالعات بالینی کوچک از بیماران مبتلا به اضطراب متوسط تا شدید، دریافت که ترکیبی از مشاوره تغذیه، تکنیک های آرامسازی و تنفس عمیق، یک مولتی ویتامین و یک مکمل آشواگاندا، موجب کاهش ۵۶٫۵ درصدی اضطراب شد.

۹) پخش کردن روغن اسطوخودوس برای کمک به آرامش بدن و ذهن برای از بین بردن اضطراب، نگرانی و بهبود کیفیت خواب کمک می کند. محققان دانشکده پرستاری دانشگاه مینه سوتا دریافتند که استنشاق اسانس اسطوخدوس در طول خواب باعث افزایش کیفیت خواب می شود.

اقدامات احتیاطی :

همانطور که غیر ممکن است علت درد قفسه سینه خود را تعیین کنید، اگر درد شدید، همراه با هر یک از علائم زیر به مدت پنج دقیقه یا بیشتر باشد، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

فشار شدید یا ناراحت کننده، احساس فشار، پری، سوزش یا درد در مرکز قفسه سینه – درد یا بی حسی در یک یا هر دو بازو، پشت، گردن، فک و یا معده – تنگی نفس – استفراغ ناگهانی یا حالت تهوع – حواس پرتی یا سرگیجه – خستگی غیر عادی – قرمز شدن – عرق سرد – ضعف یا درد در یک یا هر دو بازو – فلج – ضربان قلب سریع یا نامنظم و تب.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #بیمارستان #استخدام_مراقب #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #مرکز پرستاری مبین #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #هزینه نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *