پرستار سالمند در منزل – بالون معده

مرکز پرستاری در منزل

پرستار سالمند در منزل – بالون معده

فوائد بالون معده – پرستار برای سالمند – مراقبت و نگهداری از کودک ، سالمند و بیمار در منزل را بررسی میکنیم. فواید و اثرات جانبی و هزینه بالون معده در مورد بالون معده چه می دانید؟ آیا با عوارض و فواید این روش آشنایی دارید؟

تا به حال برای بدست آوردن تناسب اندام و یا کاهش وزن، به بالون معده فکر کرده اید؟ در این مقاله از بخش پزشکی به بررسی بالون معده، عوارض و فواید آن و هزینه های انجام آن می پردازیم. بالون معده در اصل باعث پر شدن فضای معده شما شده و اشتهایتان را تا اندازه نصف، کاهش می دهد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


بالون معده چیست؟

بالون معده یک روش بسیار ساده است. بیمار یک کپسول بزرگ متصل به یک لوله انعطاف ‌پذیر را قورت می ‌دهد. داخل کپسول یک بالون است که از پلاستیک نازک ساخته شده‌ است.

دکتر مطمئن می ‌شود که بالن به درستی در موقعیت قرار گرفته است و سپس گاز نیتروژن را از طریق لوله پمپ می‌ کند و بالون را به اندازه یک پرتقال بزرگ می‌ کند. این کار مقدار مصرف مواد غذایی را محدود می ‌کند، چون بالون فضایی را در شکم اشغال می کند.

برای اطمینان از تحمل بیمار، تا سه بالون در عرض سه ماه و به ندرت قرار داده می شود. بالون به مدت ۶ ماه باقی می ‌ماند و بعد از آن با یک سوزن، سوراخ شده و با استفاده از یک آندوسکوپ خارج می ‌شود.

بررسی بالون معده و مطالعات بالینی در طی آزمایش ‌های بالینی، شرکت کنندگان میانگین ۱۴.۴ پوند وزن از دست دادند. تقریبا ۸۹ درصد از کل وزن از دست رفته در شش ماه هنوز بعد از گذشت یک سال هم بر نگشته است.

با این حال، نتایج متفاوت هستند و عمدتا به رژیم غذایی و ورزش وابسته اند. اداره غذا و دارو، بالون معده را برای شش ماه مصرف تایید کرده‌ است، بنابراین این یک راه کار موقتی است. دکتر شی می ‌گوید:

بالون پر از گاز نیتروژن است و در بالای معده شناور است، جایی که ما بسیاری از پیام‌ های گرسنگی را دریافت می کنیم. بنابراین گیرنده ها تحریک می شوند و به مغز می گویند: من راضی هستم. پس با بالون معده، ما حس سیری را سریع تر دریافت می کنیم.

دکتر شی توضیح می ‌دهد: اگر شما گرسنه هستید و می خواهید در یک جلسه شرکت ‌کنید، می‌ توانید یک لیوان آب بنوشید و احساس سیری کنید. دکتر شی از تجربیات خود سخن می‌ گوید.

او در واقع خودش بالون معده را امتحان کرده است و گفته است: من تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده ام. فن‌آوری را پیدا کردم، یک کپسول را بلعیدم، جالب بود. درست مانند بسیاری از افراد، برای از دست دادن وزن به آن نیاز داشتم. کلسترول بالایی داشتم.

چیزی که من فهمیدم این است که اگر در گذشته شما می توانستید یک همبرگر کامل را بخورید، با بالون معده فقط می توانید نیمی از آن را بخورید. این روش برای چه کسانی مناسب است؟

بالون معده برای افراد بسیار چاق مناسب نیست. فرد ایده آل توده حجمی بدنی بین ۳۰ تا ۴۰ دارد. دکتر شی می ‌گوید: بیماران در هفته اول ۵ تا ۱۰ پوند از دست می دهند و هنگامی که آن ‌ها این موضوع را می بینند، می‌ گویند بسیار خوب، من حاضرم که فعالیت بیشتری انجام دهم و اگر آن ‌ها بخواهند ۳۰ تا ۵۰ پوند را از دست بدهند، این امر به عنوان جرقه اولیه به آن ها کمک می کند.

هیچ گونه تداخل دارویی وجود ندارد، اما شرایط خاصی وجود دارد که مانع برخی از بیماران برای استفاده از بالون معده می ‌شود. به عنوان مثال، اگر دچار مشکل معده و زخم معده هستید نمی توانید از بالون معده استفاده کنید.

دکتر شی همچنین هشدار می ‌دهد که بالون معده نمی ‌تواند دلایل اصلی چاقی را رفع کند. خوردن احساسی، به دلیل خستگی یا افسردگی شایع است. بالون جنبه احساسی را تحریک نمی کند. این بدین معنی نیست که نمی توانید از بالون معده استفاده کنید، اما به منظور موفقیت در این روش باید مسائل دیگر را نیز برطرف کنید. دکتر شی می‌گوید: ما بالون معده را به عنوان بخشی از یک بسته جامع، ارائه می ‌کنیم.

وقتی که بالون خارج می شود، ما تا یک سال بیمار را تحت نظر می گیریم. ما در این مدت وزن و عوامل دیگر را نیز تحت نظر قرار می دهیم. عوارض جانبی بالون معده دکتر شی می‌ گوید:

از آنجا که بالون معده اولین بالون پر از گاز است، این فن‌آوری، بهبودیافته ی بالون های معده موجود است که پر از آب ‌نمک بوده و در طی هفته اول باعث تهوع و استفراغ می ‌شوند. با این حال، هنوز امکان برخی از واکنش ‌های معکوس وجود دارد.

اثرات جانبی بالقوه شامل پروتئین‌کافت معده است، که در طی آن معده شما بالون را به عنوان یک جسم خارجی تشخیص می ‌دهد و سعی می‌ کند آن را از بین ببرد. دکتر شی می‌ گوید: این مسئله آسیب چندانی به همراه ندارد، اما حس می ‌کنید که معده تان به هم ریخته است.

شما می ‌توانید یک لیوان آب بنوشید و اجازه دهید معده روی آن کار کند. یا نفس عمیق بکشید و تا جایی که می ‌توانید شکم خود را محکم فشار دهید. دیگر واکنش‌ های معکوس عبارتند از:

۱) درد شکمی

۲)تهوع

۳) استفراغ

۴) سوهاضمه

۵) ورم

هزینه این روش چه قدر است؟ قیمت متوسط بالون معده بسته به منطقه زندگی تان از ۶۰۰۰ دلار تا ۹۰۰۰ دلار متغیر است و تحت پوشش بیمه نیست.

#پرستار کودک درمنزل #هزینه پرستار سالمند در منزل  nursing services cancer # مراقبت از سالمندان در منزل #نگهداری از سالمند درمنزل   #استخدام مراقب سالمند # موسسه امداد پرستاران مبین #پرستار بیمار #استخدام نگهدار کودک و سالمند #همراه بیمار در بیمارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *