همه گیری ویروس آنفولانزا – پرستاری سالمند

پرستاری سالمند

همه گیری ویروس آنفولانزا – پرستاری سالمند

بخش(۱) در این مقاله به بررسی همه گیری ویروس آنفولانزا – خدمات نگهداری و پرستاری از سالمند در منزل می پردازیم. بیماری آنفولانزا همه ساله گریبانگیر بسیاری از افراد است اما بررسی ها نشان می دهد که امسال مرگ بارترین اپیدمی ویروس آنفلوآنزا در صد سال اخیر به وقوع می پیوندد.

سال ۲۰۱۸ سال شیوع ویروس آنفولانزا :

آنفلوآنزا یا گریپ (Grippe) بیماری واگیردار است که توسط نوعی ویروس آران ای از خانواده Orthomyxoviridae ایجاد می شود. این نوع ویروس ها در پرندگان و پستانداران اثر می گذارند. این بیماری باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی می شود که با سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید نمایان می شود. این بیماری در موارد حاد به خصوص در خردسالان ممکن است باعث سینه پهلو شود.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


بررسی ها نشان می دهد که امسال مرگ بارترین اپیدمی ویروس آنفلوآنزا در صد سال اخیر به وقوع می پیوندد. پس با ویروس آنفولانزا و طریقه پیشگیری از آن بیشتر آشنا شوید.

شیوع ویروس آنفولانزا در سال ۲۰۱۸ :

پرستاری از سالمند
پرستاری از سالمند در منزل

تقریبا در هر سال اپیدمی آنفلوآنزا نیمکره شمالی کره زمین را دربرمی گیرد. آنفلوآنزا ویروس کوچکی متشکل از ۱۱ ژن ساخته شده از RNA است. این ویروس انواع مختلفی دارد؛ آنفلوآنزای نوع B تنها انسان ها را مبتلا می کند که دو رده از آن امسال شیوع می یابد.

شایع ترین نوع، آنفلوآنزای نوع A است و بیشتر رده های آن بی خطر هستند و مشکل جدی برای فرد مبتلا ایجاد نمی کند اما باعث آلودگی مرغابی ها می شود. سه گونه مختلف این ویروس در انسان ایجاد بیماری می کنند. این سه گونه به هم راه چند نوع دیگر، سایر پستانداران و به ویژه خوک را آلوده می کند.

رده های غالب این ویروس یعنی A و B در فصل زمستان در نیمکره شمالی و جنوبی شیوع یافته و نیمی از افراد را آلوده می کند و و باعث بروز بیماری در ۱۰ تا ۱۵ درصد آنها می شود. در این میان، ویروس نوع A به دلیل جدید بودن ویروس و این که جزء ژن های ویروسی است، اهمیت بالاتری دارد. آنفلوآنزای نوع A قابل انتقال از پرندگان به انسان است که همین امر زمینه شیوع بیماری را در منطقه وسیعی ایجاد می کند.

چرا گهگاه شاهد بازگشت اپیدمی آنفلوآنزا هستیم؟


مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

پرستاری سالمند در منزل


آنفلوآنزا در میان بیماری های انسانی منحصر به فرد است و به طور دائم در فصل سرما، در مناطق خشک آسیای شرقی و در شرایطی که ویروس ترجیح دهد، در زمستان های نیمکره شمالی و جنوبی شیوع پیدا می کند. از آنجایی که این ویروس از طریق قطرات تنفسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و نیز از سطوح آلوده نیز احتمال سرایت آن وجود دارد، همه افراد در معرض ابتلا قرار می گیرند.

ویروس آنفلوآنزا با سرخک متفاوت است و سیستم ایمنی را برای همیشه در برابر آن مصون نمی کند. پروتئینی روی سطح این ویروس قرار دارد که سیستم ایمنی بیشتر متوجه آن شده و دائما جهش پیدا می کند.

هر چند سال یک بار این جهش ها فعال می شوند و آنتی باد هایی که قبلا توسط سیستم ایمنی ساخته شده قادر به تشخیص ویروس های جدید نیستند و بدن دوباره بیمار می شود. سیستم ایمنی بدن هنوز نسبت به ویروس هایی که از قبل نسبت به آنها ایمن شده اند، مصونیت کمی دارد و به همین دلیل است که گاهی بیماری شدت زیادی ندارد.

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزلپرستار کودک و سالمند و بیمار #  نگهداری از کودک در منزل # پرستار در منزل # پرستاری سالمند در منزل # نگهداری سالمند در منزل # مرکز خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل # mobincoo.com – امداد پرستاران مبین # پرستار بیمار در منزل و بیمارستان # پرستاری از سالمند – نگهداری کودک و سالمند # قیمت پرستار سالمند در منزل # قیمت پرستار کودک در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # استخدام مراقب سالمند # مراقبت از سالمند # نگهداری از سالمند # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *