عوامل ایجاد زخم های معده و اثنی عشر

نگهداری سالمند در منزل

عوامل ایجاد زخم های معده و اثنی عشر

یکی از اصلی ترین علت های زخم های معده و اثنی عشر، میکروب هلیکوباکتر پیلوری می باشد که می توانید با رعایت بهداشت از آن جلوگیری کنید. در این مقاله به اصلی ترین علل ایجاد زخم های معده و اثنی عشر پرداخته ایم. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

دکتر محمدجعفر فره‌وش، فوق ‌تخصص گوارش در گفتگو با برنامه «فراسو» شبکه راديويي سلامت در خصوص بيماري زخم اثني‌عشر افزود: زخم معده و اثني‌عشر، بيماري نسبتا شايعي است که ۱۰ تا ۱۵ درصد افراد ممکن است در طول عمرشان به آن مبتلا شوند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


وي با بيان اينکه اين بيماري با درد شکم يا احساس سوزش، خود را نشان مي‌دهد، ادامه داد: درد بيماران ممکن است با خوردن غذا بهتر شود يا ممکن است اصلا ربطي به غذا نداشته باشد و با خوردن غذا بدتر بشود.

اين فوق ‌تخصص گوارش در ادامه بيان کرد: گاهي درد به حدي است که بيمار را شب‌ها از خواب بيدار مي‌کند و وي مجبور مي‌شود، غذا يا شربت معده بخورد.

فره وش در پاسخ به اين پرسش که درمان اين بيماري از چه روش‌هايي ممکن است؟، گفت: امروزه خوشبختانه با روش‌هاي دقيق و داروهاي موثري که وجود دارد، اين بيماري‌ها به خوبي درمان مي‌شوند.


پرستار سالمند در منزل

نگهداری سالمند در منزل


وي در خصوص علل بروز اين بيماري افزود: يکي از علت‌هاي شايع زخم‌هاي معده و اثني‌عشر، ميکروب هليکوباکتر پيلوري است که با رعايت بهداشت قابل درمان است و علت ديگر آن، مصرف آسپرين يا مسکن‌هايي است که بيماران يا افراد به طور خود سرانه استفاده مي‌کنند.

وي ادامه داد: نکته‌اي که بايد دقت شود، اين است که ميکروب هليکوباکتر در خيلي از افراد وجود دارد و وجودش بدون وجود زخم، نيازمند درمان نيست.

اين فوق ‌تخصص گوارش تاکيد کرد: بنابراين انجام دادن آزمايش‌هاي خون و تشخيص آن در کساني که علامتي ندارند ارزشي ندارد و جاي نگراني نيست.

فره وش در پايان اظهارداشت: توجه داشته باشيد، زخم اثني‌عشر با مراجعه به پزشک متخصص به خوبي کنترل مي‌شود و کاملا از بين مي‌رود.

منبع : آفرینش

پرستار سالمند # زخم معده #علت اصلی بروز اثنی عشر#پرستار در منزل # هليکوباکتر پيلوری و ایجاد زخم معده # نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *