تاثیر DNA در بروز سرطان – نگهداری سالمند

نگهداری سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل

تاثیر DNA در بروز سرطان – مراقبت از سالمند

خطا در رونویسی DNA علت بروز اکثر سرطان ها


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز مریلند با استفاده از مدل سازی پیچیده ریاضی به ردیابی جهش های پرداختند که منجر به رشد غیرعادی سلول در ۳۲ نوع سرطان می شوند.

تحقیق جدید نشان می دهد خطا در رونویسی DNA علت بروز اکثر سرطان ها

تحقیق جدید نشان می دهد اکثر تومورهای سرطانی به علت اشتباهات تصادفی ژنتیکی ایجاد می شوند.

دانشمندان مدت های مدیدی است که می دانند دو یا چند جهش ژنی موجب بروز سرطان می شوند. و این جهش ها از طریق عوامل محیطی، ژن های به ارث رسیده از والدین یا صرفاً اشتباهات تصادفی در رونویسی DNA ایجاد می شوند.

پرستار سالمند در منزل،پرستار کودک
مرکز پرستاری مبین

محققان با انجام محاسبات شان به این نتیجه رسیدند که بخش بزرگی از سرطان ها به دلیل خطا تصادفی در رونویسی DNA ایجاد می شوند.

محققان با استفاده از این محاسبات برآورد کردند در ۷۷ درصد موارد سرطان لوزالمعده به دلیل جهش های تصادفی، ۱۸ درصد به دلیل عوامل محیطی و ۵ درصد به دلیل ژنتیک ارثی پدیدار می شود.پرستار سالمند در منزل

با این حال محققان تاکید دارند تمامی سرطان ها دارای نمایه علیت مشابهی نیستند و سبک زندگی و محیط می تواند تاثیر زیادی بر ریسک سرطان داشته باشد.

تیم تحقیق عنوان می کند که در سرطان ریه، به عنوان کشنده ترین سرطان، ۶۵ درصد جهش های مسبب بیماری منشاء محیطی (نظیر سیگار کشیدن) دارند، درحالیکه تنها ۳۵ درصد آن ناشی از خطا در رونویسی DNA است.پرستار سالمند در منزل

به گفته محققان تقریبا تمامی سرطان های دوران کودکی ناشی از خطاهای رخ داده در رونویسی تصادفی DNA هستند.

سرطان ریه،سرطان لوزالمعده،پرستار سالمند در منزل،ژنتیک،جهش ژنتیک،پرستار سالمند در منزل،DNA،علائم سرطان،تومور سرطان،امداد پرستاران مبین

یک دیدگاه در “تاثیر DNA در بروز سرطان – نگهداری سالمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *