نگهداری از سالمند – فيزيوتراپی بعد از ام‌ اس

نگهداری از سالمند و بیمار

نگهداری از سالمند – فيزيوتراپی بعد از ام‌ اس

تاثیر فیزیوتراپی بر بیماری ام اس – استخدام پرستار سالمند جهت مراقبت و نگهداری از سالمند و بیمار در منزل را بررسی می کنیم. در جوامع امروزي با وجود تمام پيشرفت‌ها و امكانات قابل‌توجهي كه بسياري از مسائل و مشكلات را حل كرده و مي‌توان به‌راحتي خيلي از كارها را انجام داد، متاسفانه بيماري ام‌ اس همچنان مي‌تازد و زندگي خيلي از افراد را درگير كرده بدون اينكه علت مشخصي براي درمان يا حتي پيشگيري داشته باشد.

امروزه با وجود پيشرفت علم پزشكي تنها راه برای درمان و مقابله با بيماري ام‌اس شايد فيزيوتراپي باشد كه مي‌تواند تا حدودی رنج افراد مبتلا به اين بيماری را بكاهد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


آيا فیزیوتراپی برای بیماران ام‌اس سودمند است؟

درمان قطعی برای بیماری ام‌ اس وجود ندارد و تنها راه کنترل و مدیریت این بیماری با روش‌های فیزیوتراپی و توان‌بخشی است. روش‌های فیزیوتراپی بسیاری وجود دارد که توسط متخصصان در اين حوزه براي بيماران مختلف باتوجه به درصد درگيري آنها براي‌شان انجام مي‌پذيرد.

نگهداری سالمند و بیمار
نگهداری سالمند و بیمار – ام اس

فیزیوتراپی نقش مهمی در کاهش اثرات ام‌ اس دارد. با اينكه ام‌اس علائم متفاوتي دارد، مي‌توان با مجموعه‌اي از تمرین‌های یکسان برای بیماران اين نوع بيماري مفید باشد که علائم مختلفی دارند. با فیزیوتراپی قدرت بدني، تناسب و استقلال بدنی و انعطاف‌ پذیری بیمار افزایش می‌يابد و او مي‌تواند به اعمال روزمره‌اش رسيدگي كند.

عوارض ام‌ اس با فیزیوتراپی‌ کاهش يافته و او مي‌تواند هماهنگي و تعادل و تناسب اندام خود را حفظ كند. فیزیوتراپی در صورت تغییر علائم و در مرحله سکون بیماری پس از عود آن بسیار مفید خواهد بود. شواهدی در دست است که ورزش، در قالب برنامه توانبخشی، فعالیت بیمار را افزایش می‌دهد و سلامت و رفاه را برای بیماران ام‌ اس به‌ دنبال دارد. همچنین فيزيوتراپيست برنامه‌هاي ورزشی خاصی را متناسب با نیازهای بیمار براي او تدارك مي‌بيند.

انواع روش‌های مفيد فیزیوتراپی براي بيماران ام‌اس

مي‌توان اسپاسم و گرفتگی عضلات را با کشش و تکنیک‌های قرارگیری بدن در موقعیت مناسب که توسط یک فیزیوتراپ آموزش داده مي‌شود، کاهش داد. همچنين وقتي بدن درفیزیوتراپی به‌ گونه‌ای تحریک شود که حرکت‌هایی طبیعی انجام دهد، اثرگذاری نامطلوب حرکت غیر طبیعی بدن بر عضله‌ها، حتی در صورت کاهش واکنش‌های عضلانی، به تاخیر می‌افتد.

به‌ علاوه مدالیته‌های درمانی مفیدی مانند تحریک مغناطیسی مغز، مغناطیس درمانی و اولتراسوند، درمان با دست، ماساژ تحريك الكتريكي عصب از راه پوست، تحريك مغناطيسي و… وجود دارند که به منظور تسریع فرآیند درمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به عوامل ذكر شده می توان گفت بيماران ام‌ اس بهتر است طبق نظر پزشك خود براي بهبود توانايي‌ هاي‌ شان و كنترل كردن دست و پا و ساير اندام و كاهش حملات ام‌اس و… تحت‌نظر باشند و با فيزيوتراپيست خود براي درمان همكاري كرده و  برنامه‌هاي تمريني را كه توسط فيزيوتراپيست دريافت مي‌كنند به‌ موقع و درست انجام دهند.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #بیمارستان #استخدام_مراقب #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #مرکز پرستاری مبین #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #هزینه نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *