مزایا و معایب دوش واژینال – نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند

مزایا و معایب دوش واژینال – نگهداری از سالمند

در این مقاله درباره مفید یا مضر بودن دوش واژینال – پرستاری از سالمند – نگهداری و مراقبت از سالمند و بیمار در منزل را بررسی می کنیم.

تخمین زده می شود که ۲۰ تا ۴۰ درصد زنان آمریکایی بین سنین ۱۵ تا ۴۴ سال از دوش واژینال استفاده می کنند. درصد بالاتری از این کار در بین نوجوانان و زنان آفریقایی – آمریکایی و اسپانیایی دیده می شود.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


علاوه بر اینکه احساس طراوت به آنها می بخشد، زنان می گویند که آنها را از شر بو های ناخوشایند خلاص می کند، خون های دوره قاعدگی را از بین می برد، با بیماری های منتقله از راه جنسی مقابله می کند و از بارداری بعد از مقاربت جلوگیری می کند.

با این وجود، کارشناسان بهداشت می گویند دوشینگ برای این اهداف، موثر نیست. آنها همچنین هشدار می دهند که در واقع این کار می تواند خطر ابتلا به عفونت ، عوارض حاملگی و سایر مشکلات سلامتی را افزایش دهد.

دوشینگ چیست؟

نگهداری از سالمند در منزل
نگهداری از سالمند در منزل – دوش واژینال

کلمه “دوش” فرانسوی است و برای “شستن” یا “خیس خوردن” به کار می رود. این یک روش برای شستن واژن است، و معمولا با مخلوطی از آب و سرکه انجام می شود. دوش هایی که در داروخانه ها و سوپرمارکت ها فروخته می شوند حاوی ضد عفونی کننده ها و رایحه های خوشبو هستند. دوش در یک بطری یا کیسه قرار می گیرد و از طریق یک لوله به سمت بالا به درون واژن اسپری می شود.

مزایای دوش واژینال :

برخی از زنان می گویند دوشینگ باعث می شود آنها احساس پاکیزگی بیشتری کنند. با این وجود، شواهد علمی بسیار کمی از سود این کار وجود دارد.

معایب دوش واژینال :

به طور کلی، خطرات دوش واژینال به مراتب بیشتر از منافع آن است.

عفونت واژینال (واژینوز باکتریایی) :

دوشینگ، تعادل طبیعی باکتریایی را در واژن (که فلور واژن نامیده می شود) مختل می کند. این تغییرات باعث می شود محیط برای رشد باکتری هایی که باعث عفونت می شوند، مطلوب تر باشد.

مطالعات نشان داده اند که زنانی که دوشینگ را متوقف کرده اند، کمتر احتمال دارد کهواژینوز باکتریایی داشته باشند. داشتن واژینوز باکتریایی می تواند خطر ابتلا به زایمان زودرس و عفونت های منتقله از راه جنسی را افزایش دهد.

آیا از عفونت قارچی واژن اطلاعی دارید؟

بیماری التهابی لگن خاصره (PID):

بیماری PID شامل عفونت رحم، لوله های فالوپ، و / یا تخمدان است. تحقیقات نشان داده است که زنانی که دوشینگ دارند، خطر ابتلا به PID را ۷۳٪ افزایش می دهند.

عوارض بارداری :

زناني كه بيش از يك بار در هفته دوشینگ انجام می دهند، نسبت به افرادي كه این کار را انجام نمی دهند، مشكل بارداري بيشتري دارند.

دوشینگ ممکن است خطر ابتلا به حاملگی خارج رحمی را نیز تا ۷۶٪ افزایش دهد. در حاملگی خارج رحمی، جنین در خارج از رحم بسته می شود. هر چه زنان بیشتر دوش واژینال داشته باشند، خطر ابتلا به بارداری خارج رحمی بیشتر است.

سرطان دهانه رحم :

دوشینگ، حداقل یک بار در هفته با افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم ارتباط دارد.

آیا باید دوش واژینال بگیرید؟

به گفته کارشناسان از جمله کسانی که در کالج متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان (ACOG) هستند، شما باید از دوشینگ اجتناب کنید. داشتن بعضی از بوهای واژن طبیعی است.

با این حال، اگر یک بوی بسیار قوی را متوجه شوید، ممکن است علامتی از عفونت باشد.اسیدیته واژن به طور طبیعی باکتری ها را کنترل می کند و شستشوی ساده واژن با آب گرم و صابون ملایم برای تمیز نگه داشتن آن کافی است.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #استخدام #استخدام_مراقب #قیمت #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #مرکز پرستاری #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #هزینه نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *