مصرف بی رویه آنتی هیستامین – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

مصرف بی رویه آنتی هیستامین – پرستار سالمند

در این مقاله به بررسی مصرف بی رویه آنتی هیستامین – پرستار سالمند در منزل می پردازیم.از اهمیت دوران نامزدی چه می دانید این دارو برا یآلرزی و حساسیت ناشی از سرماخوردگی تجویز می شود و مانع آبریزش از بینی می شود اما برخی افراد نسبت به مصرف خودسرانه آن اصرار می ورزند که این امر بسیار اشتباه است!

آنتی هیستامین با داروهای خواب آور و آرامش بخش تداخل دارند و بیماران حتماً باید تحت نظر پزشک از آن استفاده کنند. البته مبتلایان به بیماری‌هایی چون گلوکوم، آسم، بیماری‌های تیروئید، بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا یا بیماری‌های کلیوی حتماً قبل از مصرف این داروها با پزشک مشورت کنند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


مدتی است به دلیل حساسیت داروهای آنتی هیستامین استفاده می‌کنم اما بشدت نگران عوارض احتمالی آن هستم. لطفاً مرا راهنمایی کنید که اثر این قبیل داروها چگونه است و عوارض جانبی آنها چیست؟

هزینه نگهداری از سالمند در منزل
هزینه نگهداری از سالمند در منزل

دکتر ابراهیم رزم‌پا-متخصص گوش و حلق و بینی در پاسخ به این سئوال در روزنامه ایران نوشت:بدن انسان در تماس با مواد آلرژی زا مقداری هیستامین تولید می‌کند، هیستامین به سلول‌ها متصل شده و باعث ایجاد تورم در بافت بینی و چشم می‌شود. در این وضعیت عطسه، خارش، آبریزش بینی و اشک‌ریزی سراغ بیمار خواهد آمد. آنتی هیستامین‌ها داروهایی هستند که از اتصال هیستامین به سلول‌ها جلوگیری کرده، مانع بروز علائم آلرژی می‌شوند.

این داروها معمولاً با چند داروی ضد درد و ضد احتقان ترکیب می‌شود تا بتواند بسیاری از علائم ایجاد شده ناشی از هیستامین‌ها را از بین ببرند. آنتی هیستامین‌ها معمولاً به دو دسته نسل اول و دوم تقسیم می‌شوند. آنتی هیستامین‌های نسل اول خواب‌آور هستند و به همین دلیل گاهی به‌عنوان داروهای خواب آور نیز استفاده می‌شوند. این داروها اثرات ضد تهوع هم دارند و در تهوع مسافرتی استفاده می‌شوند.

از میان عوارض آنتی هیستامین‌های نسل اول می‌توان به خواب آلودگی و به دنبال آن کاهش توانایی انجام فعالیت‌های روزمره، کاهش قدرت تفکر، سردرد، خشکی دهان و درد شکم را نام برد اما داروهای نسل دوم عوارض جانبی قابل ذکری ندارند.

نکته مهم این است که آنتی هیستامین با داروهای خواب آور و آرامش بخش تداخل دارند و بیماران حتماً باید تحت نظر پزشک از آن استفاده کنند. البته مبتلایان به بیماری‌هایی چون گلوکوم, آسم, بیماری‌های تیروئید, بیماری‌های قلبی, فشار خون بالا یا بیماری‌های کلیوی حتماً قبل از مصرف این داروها با پزشک مشورت کنند.

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزل# پرستار در منزل # پرستاری سالمند در منزل # نگهداری سالمند در منزل # مرکز خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل # mobincoo.com – امداد پرستاران مبین # پرستار بیمار در منزل و بیمارستان # پرستاری از سالمند  #  نگهدار کودک و سالمند # قیمت پرستار سالمند در منزل # قیمت پرستار کودک در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # استخدام مراقب سالمند # مراقبت از سالمندان # نگهداری از سالمند # مراقبت از سالمندان در  منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *