مراقبت از سالمندان مبتلا به اختلال خواب

مراقبت از سالمند در منزل - پرستار سالمند

هزینه نگهداری از سالمند در منزل – پرستار سالمند

بهبود کیفیت خواب سالمندان برای پیشگیری از مشکلات عصبی

خواب ناکافی و نامناسب باعث بروز مشکلات عصبی فراوان در بدنمان می شود. اگر می خواهید از بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون در امان بمانید بهتر است به بهبود کیفیت خواب خود بپردازید. به برخی از راهنمایی های موثر در این زمینه اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

بدخوابی تنها سبب کاهش تمرکز و احساس خواب آلودگی در روز نیست و نشان از بیماری‌های خطرناک مغزی دارد.

کارشناسان هشدار می‌دهند برخی مشکل‌ها در زمان خواب مانند حرف زدن، راi رفتن، دندان قروچه کردن، جویدن زبان به وسیله دندان‌ها و ناآرامی در زمان خواب همگی می‌تواند نشان دهنده خطر ابتلا به بیماری هایی، چون آلزایمر و پارکینسون باشد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


یکی دیگر از مشکل‌هایی که در برخی افراد رواج دارد، اختلال حرکت سریع چشم درخواب (RBD) است و در افرادی به وجود می‌آید که دچار التهاب در ناحیه دوپامین مغز هستند و احتمال زیادی دارد که در آینده به پارکینسون و دمانس سلول‌های مغزی مبتلا شوند.
پژوهش‌ها نشان می‌دهند RBD، بر روی ۵ درصد از افراد اثر می‌گذارد و احتمال آسیب دیدن و مرگ سلول‌های مغزی تولید کننده دوپامین در آن‌ها وجود دارد.

آمار‌ها حاکی از این است که بین ۷ الی ۱۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و تخمین زده می‌شود که مقدار مبتلایان در سال‌های آینده رشدی جهش وار داشته باشد.

مراقبت از سالمند در منزل - پرستار سالمند
مراقبت از سالمند در منزل – پرستار سالمند – هزینه نگهداری از سالمند در منزل

جدیدترین یافته‌ها در زمینه ارتباط بین حالت‌های خواب و حرکت سریع چشم در زمان خواب با ایجاد التهاب مغزی به وسیله دانشمندان دانمارکی با تحقیق بر روی داوطلبان انجام شده است.

افراد مبتلا به RBD از مشکل خود آگاه نیستند و معمولاً توسط اعضای خانواده، همسر، بستگان و یا در زمان سفر و هنگام خواب مشکل آن‌ها شناسایی می‌شود. در زمان وقوع این اختلال عضله‌های بدن به وسیله مغز فلج می‌شوند و فرد پس از بیدار شدن معمولاً دچار درد‌های عضلانی می‌شود.

برای درمان اختلال RBD، تاکنون درمان قطعی یافت نشده است، اما کارشناسان به افراد مبتلا به این مشکل توصیه می‌کنند استرس و نگرانی‌های روزمره را در خود کنترل کنند، مصرف برخی دارو‌ها تحت نظارت پزشک متخصص برای تنظیم ساعت خواب و کاهش اضطراب نیز می‌تواند موثر باشد.


قیمت پرستار سالمند در منزل

هزینه نگهداری از سالمند در منزل


کارشناسان با بررسی بیماران مبتلا به پارکینسون دریافتند در بیشتر مبتلایان از سال‌ها قبل، علامت RBD در زمان خواب وجود داشته است، گروهی از محققان اعتقاد دارند RBD در اثر شکسته شدن پروتئین درسلول‌های مغزی رخ می‌دهد و به تدریج سبب نابودی و عملکرد اشتباه مغز می‌شود.

کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از نتیجه‌های به دست آمده بتوانند در آینده راهکار‌های درمانی جدیدی برای کمک به مبتلایان و پیشگیری از ابتلا به این بیماری با کنترل علائم در زمان خواب پیدا کنند.

نتیجه این پژوهش‌ها در نشریه لنست علوم اعصاب (The Lancet Neurology) منتشر شده است.

اختلال خواب#افزایش کیفیت خواب افزایش متابولیسم#ایجاد خواب#بهبود خواب#مشکل اختلال خواب # پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

2 دیدگاه در “مراقبت از سالمندان مبتلا به اختلال خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *