تفاوت ویروس و باکتری – مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمندان در منزل

تفاوت ویروس و باکتری – مراقبت از سالمند

ساختار ویروس و باکتری – نگهداری از سالمندپرستار برای سالمند در منزل را مورد تحلیل قرار می دهیم.در مورد تفاوت بین ویروس و باکتری چه می دانید؟ آیا تمام ویروس و باکتری ها برای بدن ضرر دارند؟ آیا ویروس و باکتری ها به همدیگر نیز حمله می کنند یا زندگی دوستانه ای با هم در بدن دارند؟ بعضی از بیماری ها در اثر با کتری ها به وجود می آیند و بعضی دیگر در اثر ویروس ها. دانستن اینکه عامل اصلی بیماری، ویروس و باکتری است یا خیر، می تواند در روند درمان موثر باشد. در این مقاله از بخش بیماری های به بررسی تفاوت های بین ویروس و باکتری خواهیم پرداخت. همچنین انواع ویروس و باکتری را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

تفاوت ویروس و باکتری چیست؟


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


بیماری ‌های عفونی به یکی از دلایل اصلی مرگ و میر، معلولیت و آسیب ‌های جسمی برای افراد زیادی در سراسر جهان تبدیل شده‌ اند. به طرز شگفت ‌انگیزی، پیش‌ گیری، تشخیص و روش ‌های درمانی برای مقابله با این مشکلات تنها از طریق کسب آگاهی از تفاوت بین عوامل بیماری زای معمولی مثل ویروس ‌ها و باکتری ‌ها به دست می ‌آیند. اگرچه درست است که  ویروس ‌ها و باکتری ‌ها اغلب (و گاهی به اشتباه) مرتبط با بیماری‌ ها هستند، اما به نظر می ‌رسد که بسیاری از آن‌ ها غیرقابل‌ تشخیص هستند. با وجود این که هر دو در ابعاد میکروسکوپی هستند، اما در واقع ویروس ‌ها و باکتری ‌ها بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. بیایید بررسی کنیم که چگونه ویروس ‌ها در سطح میکروسکوپی با باکتری‌ ها تفاوت دارند.

تعریف دقیق ویروس و باکتری

برای درک بهتر تفاوت بین ویروس و باکتری ابتدا باید تعریف هر کدام را به طور دقیق درک کنید.

ویروس‌ چیست؟

در تعاریف دقیق آمده است که ویروس ‌ها تنها یک زنجیره از مواد ژنتیکی  (RNA)هستند که در یک کپسول پروتئین محصور شده‌ اند. بنابراین به این دلیل، هنوز بحث هایی وجود دارد که ویروس‌ها سلول هستند یا از آن ها ساخته شده اند. به علت بسیاری از دلایل، ویروس ‌ها اغلب در ناحیه ای بین اندام های زنده و غیر زنده در نظر گرفته می‌ شوند. گذشته از دلیل ذکر شده در بالا، این به این دلیل است که آن ‌ها فاقد متابولیسم مستقل برای تکثیر خود در خارج از یک سلول میزبان زنده هستند. یک تفاوت جالب دیگر این است که ویروس ‌ها نه تنها به اندام های یوکاریوتی حمله می ‌کنند؛ بلکه حتی به باکتری ها نیز حمله می ‌کنند.

ویروس ‌ها به انگل‌های درون سلولی مشهور هستند. با این حال، باید بدانید که آن‌ ها نمی‌ توانند توسط آنتی ‌بیوتیک ‌ها از بین بروند؛ اما، می توان این ویروس ‌ها را از طریق واکسیناسیون از بین برد. جالب است که حتی اگر علائم ایجاد شده توسط ویروس‌ها را نتوان درمان کرد، در نهایت سلول میزبان (گاهی) ایمنی خود را در برابر آن ها بالا می برد و زنده می ماند

باکتری چیست؟

از طرف دیگر، باکتری ها موجودات تک ‌سلولی هستند که با قطعات مواد ژنتیکی خود که در مایع غشا سلولی پراکنده شده و توسط دیواره سلولی صلبی محصور شده ‌اند مشخص می‌ شوند. به نظر می ‌رسد که باکتری ‌ها اندامک های ساده ‌ای باشند، اما، آن ‌ها می ‌توانند بسیار پیچیده و بسیار انعطاف ‌پذیر تلقی شوند. بر خلاف ویروس ‌ها، آن‌ها به طور مستقل قادر به بقا و تکثیر خود هستند و این ها ویژگی‌ هایی است که آن ‌ها را از ویروس ‌ها متمایز می ‌کند. باکتری ‌ها می ‌توانند ده تا صد برابر از ویروس ‌ها بزرگ ‌تر باشند. علاوه بر این، آن ‌ها از طریق شکافت دودویی، و به صورت ساده ای، تکثیر می شوند.

با این حال، باید ذکر شود که برخی از انواع باکتری ‌ها مانند کلامیدیا تراکوماتیس و ریکتزیا مانند ویروس ‌ها قادر به تکثیر در خارج از یک سلول میزبان نیستند. اغلب باکتری ‌های شناخته‌شده، بیماری زا هستند. نکته خوب این است که برخی از باکتری‌ ها را می توان با دخالت در فرآیند های زیستی داخلی و فیزیولوژیکی شان (از طریق استفاده از آنتی‌بیوتیک ‌ها) از بین برد. بررسی تفاوت های شاخص ویروس‌ و باکتری برای داشتن درک دقیق تری از این موضوع، در زیر لیستی از تفاوت های بین ویروس ‌ها و باکتری ‌ها آورده شده است.

#پرستار کودک درمنزل #هزینه پرستار سالمند در منزل  nursing services cancer مراقبت از سالمندان در منزل #نگهداری از سالمند درمنزل   #استخدام مراقب سالمند # موسسه امداد پرستاران مبین #پرستار بیمار درمنزل #استخدام نگهدار سالمند #همراه بیمار در بیمارستان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *