قیمت پرستار کودک در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل

رفلکس در نوزادان

رفلکس بابنسکی (Babinski) یا پلانتار به طور طبیعی در نوزادان و کودکان خردسال اتفاق می افتد. این رفلکس توسط پزشک با نوازش کف پا تست می شود. با هم در مورد انواع رفلکس نوزادان، بخوانیم.

دیگر انواع رفلکس عبارتند از :

۱) رفلکس خورد :


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


پزشک سقف دهان کودک را لمس می کند. اگر کودک شروع به مکیدن کند رفلکس دارد.

۲) رفلکس ریشه :

که در آن دکتر انگشت پاکیزه ای را در گوشه ای از دهان کودک قرار می دهد. اگر کودک نا خود آگاه سر خود را به سمت آن ببرد پزشک می تواند رفلکس را تشخیص دهد.

۳) رفلکس چنگ :

قیمت پرستار کودک در منزل
قیمت پرستار کودک در منزل

پزشک انگشت پاکیزه ی خود را بر کف دست کودک می گذارد تا ببیند که آیا کودک انگشت دست را محکم می گیرد، اگر بگیرد رفلکس ندارد. به طور کلی بچه های دوست داشتنی بر سیستم عصبی خود کنترل ندارد پس رفلکس شایع است و نشان می دهد که یک عملکرد عصبی سالم در جریان کار است. با رشد روز افزون کودکان کنترل سیستم عصبی در آن ها گسترش می یابد، بنابراین رفلکس در مراحل اولیه ناپدید می شود. رفلکس به طور طبیعی می تواند تا ۲ سال ادامه داشته باشد. اما بعد از ۲ سال می تواند نشانه ای از مشکلات غیر نرمال باشد.

چگونه رفلکس مورد آزمایش قرار می گیرد؟

پزشک با استفاده از یک شئ مانند چکش در انتهای پای کوچک فرزند دلبند شما از پاشنه تا انگشت شست ضربه می زند البته به آرامی که ممکن است در طول آزمایش مقداری اذیت شوید، بنابراین نتیجه ی آزمون بستگی به صحت و درستی آن دارد.

بابنسکی طبیعی :


پرستار سالمند در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل


اگر در یک کودک کمتر از ۲ سال انگشت پا خم و به عقب، جلو و سمت بالا در حال حرکت باشد این نشان از یک پاسخ طبیعی است و هیچ ناراحتی برای کودک دوست داشتنی شما وجود ندارد. همه انگشت های ظریف فرزند شما باید انعطاف پذیر باشد در غیر این صورت مشکل دارد.

بابنسکی غیر طبیعی :

در یک کودک متولد شده با معلولیت ذهنی البته با سن ۲ سال، رفلکس ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد و در یک زمان غیر طبیعی به وجود آید.

اختلالات عصبی و مغزی که منجر به نبود نشانه های رفلکس است :

ضایعه های نورون فوقانی، فلج مغزی، سکته ی مغزی، تومور مغزی، تومور نخاعی، اسکلروز متعدد، مننژیت. انجام تست فیزیکی سالانه برای کودک نازنین و حتی خودتان، بهترین راه برای مطمئن شدن از نرمال بودن است و می تواند با آرامش به زندگی زیبای خود ادامه دهید. اگر فرزند شما زیر ۱ سال است ولی رفلکس طبیعی ندارد به پزشک مراجعه کنید، زیرا در بزرگسالان هم ممکن است به علت سکته ی مغزی این رفلکس به وجود بیاید.

بنابراین باید به متخصص مراجعه کنید. همچنین ممکن است نیاز به جراحی برای رسیدگی به علت رفلکس غیر طبیعی داشته باشید. امیدوارم که موفق باشید و کودک شما رفلکس طبیعی داشته باشد چون با رشد او به زودی برطرف خواهد شد.

بابنسکی طبیعی#بابنسکی غیر طبیعی#رفلکس بابنسکی رفلکس چنگ#رفلکس در نوزادان#رفلکس ریشه # پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *