قند خون بالا در سالمندی – مراقبت از سالمندان

مراقبت از سالمندان در منزل

قند خون بالا در سالمندی – مراقبت از سالمندان

در این مقاله به بررسی ابتلا به زوال عقل با داشتن قند خون بالا در سالمندی – پرستار برای سالمند – مراقبت از سالمندان در منزل می پردازیم.کسانی که مبتلا به قند خون بالا هستند در کمین ابتلا به بیماری زوال شناختی بلند مدت می باشند. در مطالعات جدیدی که در خصوص زوال عقل صورت گرفته است متوجه این موضوع شده اند که قند خون تاثیر زیادی در ابتلا به زوال عقل دارد. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ابتلا به زوال عقل با داشتن قند خون بالا را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

مطالعه حدود ۵۰۰۰ فرد بزرگسال مسن در بریتانیا نشان داده است که تلاش برای به تاخیر انداختن شروع دیابت یا کنترل قندخون می تواند از روند پیشرفت بعدی کاهش عملکرد مغز پیشگیری کند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


درحالیکه در مطالعات قبلی ارتباط زوال شناختی با دیابت مشخص شده است، مطالعه جدید یکی از بزرگ ترین پژوهش های است که رابطه مستقیم بین میزان HbA۱c (هموگلوبین گلیکوزی شده) به عنوان معیار کنترل قندخون و ریسک متعاقب زوال شناختی را نشان می دهد.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل

محققان دانشگاه کالج امپریال لندن و دانشگاه پکینگ چین با استفاده از داده ها، عملکرد شناختی را ارزیابی کرده و آنها را هر دو سال یکبار مجددا ارزیابی کردند. سپس از مدل سازی کامپیوتری برای تعیین هر گونه رابطه احتمالی استفاده شد.

این مطالعه شامل ۵۱۸۹ شرکت کننده (۵۵ درصد زن با میانگین سنی ۶۶ سال) با میزان HbA۱c پایه از mmol/mol ۱۵.۹ تا ۱۲۶.۳ (۳.۶ تا ۱۳.۷ درصد) بود.

بررسی ها نشان داد هر یک mmol/mol افزایش در HbA۱c ارتباط قابل توجهی با افزایش میزان کاهش امتیاز تست شناختی، تست حافظه، تست عملکرد اجرایی داشت که همگی این موارد نشانه زوال عملکرد شناختی هستند.

محققان دریافتند درحالیکه عملکرد شناختی با افزایش سن در تمامی شرکت کنندگان، چه دیابتی و چه غیردیابتی، افزایش می یابد، اما زوال شناختی کلی در افراد مبتلا به پیش دیابت و دیابت افزایش قابل توجهی داشت.

خبرگزاری مهر

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزل# پرستار در منزل # مراقبت از سالمندان در منزل # خدمات در منزل # نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *