فوائد و مزایای شنا برای افراد

پرستار سالمند - نگهداری از سالمند
فوائد و مزایای شنا برای افراد
پرستار سالمند – هزینه نگهداری از سالمند در منزل

در این مقاله درخصوص فوائد و مزایای شنا برای افراد و پرستار سالمند  در منزل – هزینه نگهداری از سالمند در منزل تهران میپردازیم. شنا یک راه تقریبا ایده آل برای ماندن در فرم مناسب است. اگر تا به حال شنا نکرده اید، برای شروع هنوز خیلی دیر نیست. و اگر شما دوست ندارید شنا کنید، طیف گسترده ای از تمرین های دیگری که می توانید در آب انجام دهید وجود دارد. در این مقاله، برخی از مزایای شنا کردن ذکر شده است.

۱) تسکین آرتروز :

اغلب مطالعات، شنا کردن و تمرینات درون آب را برای افرادی که مبتلا به آرتریت یا سایر مشکلات اسکلتی عضلانی هستند، مخصوصا اگر آنها دارای اضافه وزن باشند، مفید تشخیص داده اند. ورزش کردن در آب گرم، به ویژه می تواند سفتی و درد مفصلی را کاهش و انعطاف پذیری را افزایش دهد. حرکت در اطراف آب آسان تر است و آب با کاهش بار بر روی زانو و سایر مفاصل، امداد رسانی می کند.

۲) کنترل بهتر قند خون و فشار خون :

مطالعات متعدد نشان داده است که شنا کردن می تواند اندازه گیری های مختلف کنترل قند خون مانند حساسیت به انسولین را بهبود ببخشد. حتی اگر شناگران تمایل به داشتن وزن بیشتر و چربی بیشتری به طور مثال نسبت به دونده ها یا دوچرخه سواران داشته باشند، این مسئله درست و یک حقیقت است. شنا کردن در این زمینه نه تنها به این دلیل که می تواند یک تمرین هوازی را فراهم کند مفید است، بلکه همچنین به این خاطر که به دلیل مقاومت در برابر آب، عضله می سازد و آن هم به نوبه خود به کنترل قند خون کمک می کند. برخی تحقیقات دیگر نشان داده اند که شنا کردن و سایر ورزش های آبی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

۳) کاهش چربی بدن :

پرستار سالمند - نگهداری از سالمند
پرستار سالمند – نگهداری از سالمند در منزل

مطالعات در مورد اثرات شنا بر وزن دارای نتایج متناقضی است. در حالی که شنا گر های حرفه ای، مقدار زیادی کالری می سوزانند، (حدود ۶۰۰ کالری در یک ساعت، به طور متوسط، بسته به حرکت و شدت آن دارد)، شنا گران تفریحی تمایل دارند تا نسبت به سایر فعالیت های هوازی، به طور مثال ورزش هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری و یا پیاده روی سریع، وزن کمتری را از دست بدهند. این ممکن است به این دلیل باشد که آب سرد باعث می شود تا گرمای بسیار بیشتری از بدن خارج شود تا هوایی با همان دما. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد در ساعات اولیه پس از شنا، اشتهای فرد افزایش پیدا می کند.

شما زمانی که حرکات پروانه یا کرال سریع را انجام می دهید، کالری بیشتری خواهید سوزاند؛ بعد حرکات سینه و پشت (به طور مثال در پروانه) وسپس شنای کرال پهلو به ترتیب دارای بیشترین میزان سوختن کالری در شناگران است. خوب است که چند حرکت مختلف برای یک تمرین تعادل خوب انجام دهید. حتی اگر شنا کردن به شما کمک نمی کند تا وزن خود را کاهش دهید، به دلیل این که تمام عضلات اصلی (بازو ها، شانه ها، باسن، پا) را تکان می دهد، می تواند به کاهش چربی بدن و دور کمر شما کمک کند. شنا همچنین یک راه خوب برای دونده ها و دوچرخه سواران است تا آموزش متقابل داشته باشند، چون از عضلات مختلف در آن استفاده می کنند.

۴) سلامت قلب :

اگر به دنبال تمرینی هستید که ظرفیت قلب و ریه را بهبود بخشیده اما برای مفاصل شما ملایم باشد، شنا یک انتخاب عالی است. درست مثل سایر ورزش های هوازی مانند راه رفتن، شنا کردن نیز، درصورتی که آن را با سرعت انجام دهید، می تواند آمادگی قلبی عروقی و همچنین سطح کلسترول را بهبود بخشد. هدف شما باید این باشد که ۲۰ تا ۴۰ دقیقه با سرعت شنا کنید، که در این صورت ضربان قلب شما را حفظ می کند. به آرامی شروع کنید، در ابتدا شما ممکن است نیاز به استراحت در بین هر دوره داشته باشید. با گذشت زمان، ترجیحا با استفاده از تکان ها و سرعت های مختلف، طولانی تر کار کنید. از آنجا که استخر های شنا ارزان تر از سایر ورزش ها هستند، ضربان قلب شما بالا نمی رود. (به دلیل گرانی) در واقع به این معنی است که میزان ضربان قلب شما، در حدود ۱۰ تا ۲۰ ضربه در دقیقه خواهد بود.

۵) کاهش دهنده درد پشت :


پرستار بیمار در بیمارستان

پرستار سالمند در منزل


بسیاری از انواع ورزش های ملایم برای درد پشت مناسب هستند، اما تمرینات آبزی یکی از بهترین ها است. یک مطالعه از ترکیه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که ورزش های آبی بهتر از یک برنامه بر پایه حرکات زمینی کمک می کند تا درد مزمن پشتی کاهش یابد. همچنین در سال ۲۰۰۹، یک مقاله بررسی شده در بلژیک در توانبخشی بالینی، شواهد کافی برای نتیجه گیری در مورد این که ورزش های آبزی یک راه امن و موثر برای از بین بردن کمر درد مزمن است، به دست آورد.

و یک مطالعه سوئدی در سال ۲۰۰۶ نشان داد که تمرینات آبزی باعث کاهش کمر درد در زنان باردار می شود. کار در آب باعث کاهش استرس در ستون فقرات، تسکین آرامش عضلات و بهبود انعطاف پذیری مفصل می شود. نقطه ضعف آن، این است که شنا و ورزش های آبی، تمرینات تحمل وزن ندارند و در نتیجه، بر خلاف دویدن و تمرینات قدرتی، استخوان ها را به میزان اندکی تقویت می کنند.

شنا#شنا کردن#شنا و سلامتی#فواید شنا کردن # پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # حقوق و دستمزد پرستار کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *