عوارض نشستن برای سلامت – پرستار سالمند

عوارض نشستن برای سلامت – پرستار سالمند

در این مقاله به بررسی عوارض نشستن بیش از حد برای سلامت – مراقب سالمند – پرستار کودک ، سالمند و بیمار در منزل می پردازیم.

۱) شما تمام تمرینات خود را بی فایده می کنید :


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


اثرات نشستن بیش از حد برای جواب دادن به ورزش سخت است. حتی اگر شما ۷ ساعت در هفته کار کنید، که به مراتب بیشتر از ۲-۳ ساعت پیشنهادی برای همه است، شما نمی توانید اثرات نشستن ۷ ساعت در یک زمان را برگردانید. تمام روزهای سختی را که در ورزشگاه تمرین کردید، با نشستن بر روی صندلی یا مبل به دور نریزید؛ به حرکت ادامه دهید.

۲) شانس ابتلا به دیابت در شما افزایش می یابد :

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل

بله، اگر شما تمام روز را نشسته باشید، احتمال زیادی برای ابتلا به دیابت خواهید داشت. و تنها به این دلیل نیست که کالری کمتری مصرف می کنید. این درواقع “نشستن” است که به نظر می رسد این کار را انجام می دهد. روشن نیست که چرا، اما پزشکان فکر می کنند که نشستن ممکن است روشی را که بدن شما به انسولین (هورمونی که به بدن کمک می کند تا شکر و کربوهیدرات را برای انرژی بسوزاند) واکنش نشان می دهد، تغییر می دهد.

۳) برای قلب شما خوب نیست :

دانشمندان ابتدا در یک تحقیق، توجه خود را بر روی مقایسه دو گروه مشابه متمرکز کردند: رانندگان حمل و نقل، که بیشترین اوقات روز را نشسته میگذرانند، و فروشندگان بلیط و یا نگهبانانی که کمتر می نشستند. اگرچه رژیم های غذایی و شیوه زندگی شان بسیار مشابه بودند، اما افرادی که نشسته بودند تقریبا دو برابر احتمال ابتلا به بیماری قلبی را دربرابر کسانی که ایستاده بودند داشتند.

۴) میتواند عمر شما را کوتاه تر سازد :

اگر به مدت طولانی در یک زمان نشسته اید، احتمال مردن شما به هر علتی، بیشتر وجود دارد. اگر هر روز هم ورزش کنید یا نه، کمکی نمی کند. البته، این بهانه ای برای نرفتن به ورزشگاه نیست. اگر این کار را بکنید، ممکن است زمان عمر شما کوتاهتر باشد.

۵) احتمال ابتلا به دمانس را در شما بیشتر می سازد :

اگر شما بیش از حد نشسته باشید، مغز شما می تواند مانند یک فرد مبتلا به زوال عقل ظاهر شود. نشستن همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، سکته مغزی، فشار خون بالا و کلسترول بالا را افزایش می دهد که همه در این شرایط نقش دارند. حرکت در طول روز می تواند حتی بیشتر از ورزش کمک کند تا خطر ابتلا به تمام این مشکلات سلامتی را کاهش دهد.

۶) شما ممکن است دچار DVT شوید :

ترومبوز وریدی عمقی (DVT) یک لخته است که در پای شما شکل می گیرد، اغلب به دلیل این که شما بیش از حد طولانی نشسته اید. اگر لخته آزاد شود و به طرف ریه شما رفته و در آنجا قرار گیرد، می تواند جدی باشد. ممکن است تورم و درد را متوجه شوید، اما برخی افراد نشانه ای ندارند.

به همین دلیل اگر در وسط جلسات طولانی نشستن خود، یک استراحتی بدهید تا کمی قدم بزنید،یک ایده خوب است.

۷) شما دچار اضافه وزن خواهید شد :

تلویزیون زیاد تماشا می کنید؟ ساعت ها درجلوی کامپیوتر چطور؟ به احتمال زیاد به اضافه وزن یا چاقی مبتلا هستید. اگر هر روز ورزش کنید این خوب است، اما به دلیل تماشای زیاد تلویزیون یا کار زیاد پشت کامپیوتر، این کاهش وزن شما زیاد نخواهد بود.

۸) اضطراب شما ممکن است بدتر شود :

ممکن است این گونه باشد که شما اغلب توسط خودتان و در یک فعالیت مبتنی بر صفحه نمایش مشغول هستید. اگر این کار خواب شما را مختل کند، شما میتوانید اضطراب بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، بیش از حد تنها ماندن نیز، می تواند شما را از دوستان و عزیزان جدا کند که با اضطراب اجتماعی مرتبط است. دانشمندان هنوز سعی در تشخیص دقیق علت آن دارند.

۹) باعث مشکلاتی در پشت و کمر شما می شود :

موقعیت نشسته، فشار زیادی بر روی عضلات گردن و ستون فقرات شما وارد می سازد. این حتی بدتر از آن است که اگر شما دولا دولا راه بروید.

به دنبال یک صندلی ارگونومیک باشید؛ یعنی ارتفاع مناسب داشته و پشت شما را در نقاط مناسب نگه داشته و حمایت کند. اما به یاد داشته باشید: مهم نیست که چقدر راحت است، پشت خود را مانند یک نشستن طولانی نگه ندارید. هر نیم ساعت، برای یک یا دو دقیقه از جای خود بلند شده و کمی حرکت کنید تا ستون فقراتتان را حفظ کنید.

۱۰) این به حالت واریس منجر می شود :

اگر نشستن بیش از حد طول بکشد، خون می تواند در پاهای شما جمع شود. این باعث می شود فشار بیشتری در رگهای شما ایجاد شود. آنها می توانند متورم شده، پیچ خورده و یا برآمدگی داشته باشند؛ آن چه که پزشک ها آن را رگهای واریسی می نامند. شما همچنین ممکن است رگ های عنکبوتی، دسته های عروق خونی شکسته شده را مشاهده کنید. آنها معمولا جدی نیستند، اما آنها می توانند درد داشته باشند. اگر شما به درمان نیاز داشته باشید، پزشک شما می تواند به شما در مورد گزینه های درمانی بگوید.

۱۱) اگر شما حرکت نکنید، می توانید آن را از دست بدهید :

بزرگسالان سالخورده ای که فعال نیستند، ممکن است بیشتر به پوکی استخوان مبتلا شوند (ضعف استخوان) و فقط می توانند به آرامی قادر به انجام وظایف اساسی زندگی روزمره مانند رفتن به حمام یا استفاده از توالت باشند. در حالی که ورزش متوسط می تواند از آن جلوگیری کند، شما مجبور نیستید بیرون بیایید و یک ماراتن را اجرا کنید یا زمین های کشاورزی را بگذرانید تا در سال های طلایی خود باقی بمانید. فقط وقت خود را به مدت چند ساعت بر روی یک صندلی نگذرانید.

۱۲) خطر سرطان شما بالا می رود :

ممکن است احتمال ابتلا به سرطان کولون، آندومتر و یا ریه در شما بیشتر شود. هرچه بیشتر بنشینید، احتمال آن بیشتر است. زنان مسن تر احتمال بالاتری برای ابتلا به سرطان پستان دارند. اگر شما فوق العاده فعال هم باشید، تغییری نخواهید کرد. آن چه اهمیت دارد این است که چه مدت است که شما نشسته اید.

۱۳) چگونه حرکت داشته باشیم :

برای جنبش بیشتر در روز خود کار کنید: هر نیم ساعت یا بیشتر، بایستید و کمی کشش به خود بدهید. انگشتان پای خود را لمس کنید. در اطراف دفتر کمی قدم بزنید. بخشی از روز را در پشت میز خود ایستاده بگذرانید. یک میز بخرید که بالا می رود یا خود آن را بسازید: رایانه خود را روی یک جعبه قرار دهید. با رئیس خود در مورد یک میز تردمیل صحبت کنید. همه اینها می توانند جلوی اثرات منفی نشستن بدون وقفه را بگیرند و شما را در مسیر سلامتی خوب قرار دهند.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #استخدام #استخدام_مراقب #قیمت #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #پرستار در منزل #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *