علامت های اختلال خوردن در کودکان

مراقبت از کودک در منزل

اغلب والدین خود را مقصر متوجه نشدن اختلال خوردن در کودک خود می‌دانند. اما برخی از ابتدایی‌ترین علائم تشخیصی این اختلال کدام هستند؟

وزن نگرفتن و عدم رشد مناسب

مراقبت از کودک در منزل


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


بیماران بزرگ‌سال می‌گویند که چاق هستند و یا از رزیم غذایی خود  و کاهش وزنشان صحبت می‌کنند. بااین‌وجود در کودکان شاید کاهش وزن وجود نداشته باشد. به‌جای آن شاید تنها عدم رشد و یا وزن گیری نامناسب داشته باشند.

بررسی رشد کودک کاری است که یک فرد متخصص باید انجام دهد اما همه‌ی پزشکان در مورد اختلال خوردن زیاد آگاه نیستند. والدین باید بر وزن و رشد کودک خود نظارت داشته باشند. برخی پزشکان اشتباهاً رشد کودک را تنها با نمودارهای استاندارد مقایسه می‌کنند و این باعث یک تشخیص اشتباه خواهد شد. باید قد و وزن کودک علاوه بر نمودار استاندارد با نمودارهای قبلی رشد خود او نیز مقایسه شود.

 

کمتر خوردن و یا غذا نخوردن بدون هیچ دلیل منطقی

مراقبت از کودک در منزل

کودکان کم سن کمتر مشکلات خود را به زبان بیان می‌کنند – به‌جای آن تلاش‌های شما برای غذا خوردنشان را خراب می‌کنند. برخی کودکان ناگهان از خوردن غذاهایی که حتی قبلاً دوست داشته‌اند سرباز می‌زنند و می‌گویند گرسنه نیستند. گاهی نیز ممکن است کودک از دل‌درد شکایت کند.

 

بیش فعالی و آرام نبودن

مراقبت از کودک در منزل

کودک شما در باشگاه زیاد فعالیت ندارد و یا در حیاط زیاد بازی نمی‌کند. به‌جای آن می‌بینید کودک بی‌قرار است  و بدون هیچ هدف مشخصی تنها در اطراف خانه راه می‌رود. والدین گاهی می‌گویند کودک آن‌ها نمی‌نشیند وبی قرار است. این علائم شاید بیشتر شبیه کودکی به نظر برسد که بیش‌فعال است و والدین درباره‌ی احتمال اختلال خوردن هرگز فکر نمی‌کنند.

 

علاقه به آشپزی و دیدن برنامه‌های آن

مراقبت از کودک در منزل

برخلاف باور عموم ( و حتی برخلاف جیزی که بیماران می‌گویند ) افراد مبتلا به اختلال خوردن اشتهای کمی ندارند. در حقیقت همیشه گرسنه‌اند و به غذا فکر می‌کنند. بزرگ‌سالان ممکن است برای دیگران غذا پخته و یا دستورهای تهیه‌ی غذا را بخوانند. اما کودکان اغلب با تماشای برنامه‌های آشپزی این تمایل را نشان می‌دهند. اغلب والدین در ابتدا تصور می‌کنند این چیز خوبی است و نشانه‌ی علاقه‌ی کودک به غذاست. اما در حقیقت این کار برای گرسنگی زیاد کودک است.


مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *