علائم سنگ کیسه صفرا – مراقبت از سالمندان

مراقبت از سالمندان در منزل

علائم سنگ کیسه صفرا – مراقبت از سالمندان

در این مقاله به بررسی علائم سنگ کیسه صفرا – استخدام نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل می پردازیم. دانشمندان امروزه به این نتیجه رسیده اند که چاقی باعث بروز بسیاری از بیماریها می شود یکی از این بیماریها سنگ کیسه صفرا است که در افراد چاق بیشتر تشکیل می شود.

سنگ کیسه صفرا :

کیسه صفرا، کیسه ی کوچکی است که صفرا را نگه می دارد و در زیر کبد و سمت راست بالای شکم قرار دارد. عوامل بسیاری موجب تشکیل سنگ های کیسه صفرا می شوند که بعضی از آنها همچون عادات غذایی و سبک زندگی هستند . یکی از عوامل تاثیر گذاردر ایجاد سنگ کیسه صفرا چاقی است که در این مقاله با این بیماری بیشتر آشنا می شوید.

ارتباط چاقی با سنگ کیسه صفرا :

یک متخصص جراح عمومی در خصوص بیماری سنگ کیسه صفرا توضیحاتی داد.عمل جراحی کیسه صفرا قدمتی ۱۵۰ ساله دارد. علی اکبر رفیعی متخصص جراح عمومی اظهار کرد:کیسه صفرا عضوی گلابی شکل است که تقریبی بین ۵ تا ۷ سانتیمتر طول دارد و حجمش به طور متوسط بین ۳۰ تا ۵۰ سی سی است.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


وی عنوان کرد: نقش اصلی کیسه صفرا هضم و جذب چربی های موجود در کبد است که به وسیله مجاری کبد ترشح می شود و این عضو از ناف تا دوازدهه کشیده شده است.

 چاقی و تشکیل سنگ کیسه صفرا :

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمندان در منزل

این متخصص با اشاره به اینکه در هنگام غذا خوردن هورمونی در معده ترشح می شود که باعث انقباض صفرا می شود، عنوان کرد:وقتی نسبت به مواد داخل کیسه صفرا به هم بخورد؛ سنگ کیسه صفرا به وجود می آید که یکی از علت های اصلی شیوع این بیماری سابقه خانوادگی و ارثی است.

این متخصص و جراح عمومی با اشاره به اینکه شیوع سنگ کیسه صفرا در افراد چاق نسبت به مردم عادی بیشتر است، تاکید کرد:سنگ صفرا در افراد چاق و کسانی که رژیم های شدید لاغری گرفته اند از شیوع بیشتری برخوردار است و این عارضه در میان بیماران خونی شایع است.

علائم تشخیص بیماری سنگ کیسه صفرا :

هنگامی که در قسمت فوقانی شکم درد احساس شود و این درد تا زیر جناغ سینه پیش رود، احتمال شیوع بیماری سنگ کیسه صفرا زیاد می شود که سونوگرافی موثرترین روش جهت تشخیص این عارضه محسوب می شود.


پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل


وی در خصوص انجام عمل جراحی برای برداشتن سنگ کیسه صفرا اظهار کرد:عمل جراحی کیسه صفرا در حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد که امروزه به وسیله لاپاروسکوپی سنگ کیسه صفرا بیرون آورده می شود.

سنگ کیسه صفرا و ارتباط آن با چاقی :

این متخصص جراح عمومی با اشاره به اینکه شروع عارضه سنگ کیسه صفرا در بین سنین ۳۰ تا ۶۰ سال بیشتر است، ادامه داد:عارضه سنگ کیسه صفرا در بین نوجوانان ۱۶ ساله نیز بوجود می آید که برای تشخیص دقیق این بیماری از طب هسته ای سی تی اسکن استفاده می شود.

وی یادآور شد:بیمارانی که کیسه صفرای خود را جراحی می کنند ممکن است چند هفته اول تحمل غذا های چرب را نداشت باشند، اما این مسئله در مرور زمان برطرف می شود.

چه کنیم تا دچار سنگ کیسه صفرا نشویم :

راه های کاملا مطمئنی برای پیشگیری ازایجاد سنگ کیسه صفرا وجود ندارد ولی توجه به عوامل خطر می تواند موجب کاهش علائم بالینی مربوط به آن شود که از جمله آن می توان به مصرف میزان متعادلی از چربی ،مصرف روزانه روغن زیتون مصرف متعادل مواد غذایی حاوی لستین مانند تخم مرغ ، شیر، بادام زمینی، مصرف گوشت سفید، مصرف مایعات و دانه های گیاهی و مواد غذایی حاوی فیبر کنیم.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمندان در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *