عفونت مجاری ادراری در کودکان – پرستار کودک

پرستار کودک در منزل

اعزام پرستار کودک در منزل – پرستار سالمند

عفونت مجاری ادراری در کودکان

عفونت ادراری اطفال از رایج ترین امراض مربوط به سیستم ادراری در این سنین می باشد که عوارض جانبی فراوانی مانند سوزش ادرار و تکرر ادرار به همراه دارد. برای درمان این عارضه ها در منزل می توانید از برخی مواد خوراکی طبیعی و سالم کمک بگیرید. به درمان های ساده و موثر در این زمینه دقت کنید.

عفونت ادراری به انگلیسی (Urinary Tract Infection) یا UTI بیماری رایجی است که کودکان نیز آن را تجربه می کنند. عفونت ادراری در کودکان می تواند دردناک یا آزار دهنده باشد به همین دلیل بهتر است هرچه سریعتر بعد از مشاهده علائم عفونت ادراری برای درمان آن اقدام کرد. دارو، درمان خانگی و تغییر در سبک زندگی همگی نقش بسیار مهمی هم در درمان عفونت ادراری و هم در پیشگیری از عفونت های بعدی ایفا می کنند.

به دکتر مراجعه کنید :


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


به منظور دادن آنتی بیوتیک برای عفونت ادراری به کودک با دکتر اطفال مشورت کنید. اگر کودک عفونت ادراری استاندارد داشته باشد (عفونت ادراری که در پایین دستگاه ادراری و مثانه به وجود آمده و برگشت نپذیر نمی باشد) باید برای درمان عفونت باید آنتی بیوتیک مصرف کند. تعداد روزهایی که باید آنتی بیوتیک مصرف شود و مقدار آن را دکتر برای شما تعیین خواهد کرد.

نوزاد را به بیمارستان ببرید :

اعزام پرستار - پرستار کودک در منزل
اعزام پرستار – پرستار کودک در منزل

اگر فکر می کنید نوزاد شما دچار عفونت ادراری شده است او را به بیمارستان ببرید. در صورت بروز علائم در نوزادان کمتر از یک ماه باید او را سریعا به بیمارستان منتقل کنید. عفونت ادراری برای نوزادان کمتر از یک ماه خطرناک است. اگر نوزاد شما کمتر از ۲ ماه دارد و علائم عفونت ادراری به همراه تب نشان می دهد، باید او را نیز به بیمارستان ببرید.

برای درمان عفونت ادراری برگشت پذیر نباید آنتی بیوتیک مصرف شود :

اگرچه تا زمانی که کودک آنتی بیوتیک مصرف می کند، عفونت ادراری درمان می شود اما به محض قطع شدن مصرف آنتی بیوتیک، احتمال دوباره عود کردن عفونت ادراری در کودکان بیشتر می شود. بنابراین مصرف معمول آنتی بیوتیک برای عفونت ادراری در کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود چرا که تاثیر چندانی در درمان ندارد.

عفونت ادراری در کودکان :

۱) به کودک آناناس بدهید :

آناناس به طور طبیعی شامل ترکیبی از آنزیم ها (برملائین) است که پروتئین را تجزیه می کنند از جمله پروتئین هایی که باعث افزایش التهاب می شوند. در ترکیب با آنزیم مشابه دیگری (trypsin) به طور چشمگیری به اثر بخشی بیشتر آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت ادراری کمک می کند.

۲) به کودک مکمل ویتامین C بدهید :

با اینکه تحقیقات در نشان دادن اثر بخشی ویتامین C در درمان عفونت ادراری بی نتیجه بوده است اما برخی افراد معتقدند که این ویتامین در درمان عفونت ادراری موثر است. علت این امر این است که ویتامین C ادرار را بیشتر اسیدی کرده و شرایط سختی برای رشد باکتری های بد و ایجاد عفونت به وجود می آورد. مقدار ویتامین C مورد نیاز کودک را باید از دکتر بپرسید.

۳) جوش شیرین عفونت ادراری را درمان نمی کند :

مدت ها این باور وجود داشت که جوش شیرین ادرار را بیشتر قلیایی کرده و این امر موجب کاهش درد و تکرر ادرار که از علائم عفونت ادراری هستند می شود. در واقع تغییر میزان اسیدی بودن طبیعی ادرار می تواند محیط مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود آورد. به همین دلیل بهتر است از جوش شیرین برای درمان عفونت ادراری کمک نگیرید.

۴) به کودک ماست بدهید :

ماست حاوی پروبیوتیک هایی است که به مبارزه با باکتری های بد عامل عفونت ادراری کمک می کند. در واقع پروبیوتیک ها شامل باکتری های خوبی به نام لاکتوباسیل می باشد که تحقیقات نشان داده این نوع باکتری برای درمان عفونت ادراری در کودکان و بزرگسالان موثر است.

سعی کنید هر روز به کودک ماست دهید تا به درمان عفونت ادراری و پیشگیری از عفونت های بعدی کمک کند.

۵) از دادن قهوه به کودک خودداری کنید :

کافئین مثانه را تحریک می کند و باعث تکرر ادرار می شود. به این دلیل که ظرفیت طبیعی مثانه را کاهش داده و مثانه ادرار کمتری را در خود نگه می دارد. بنابراین کافئین علائم عفونت ادراری از جمله تکرر ادرار را بدتر می کند. به همین خاطر بهتر است از دادن کافئین به کودک خودداری کنید. (البته این قانون بهتر است در مواقع دیگر نیز رعایت شود)

۶) مطمئن شوید که کودک بهداشت شخصی را رعایت می کند :

به کودک آموزش دهید که چگونه بدن خود به ویژه اندام تناسلی را تمیز نگه دارد. اینکه کودک بداند چگونه آلت تناسلی خود را در حمام یا دستشویی تمیز کند بسیار مهم است. اگر کودک شما دختر است به او یاد بدهید که بعد از شستن آلت تناسلی خود آن را کاملا خشک کند. در دختران باکتری از روده بزرگ در اطراف ناحیه تناسلی و مجاری ادراری قرار گرفته و به راحتی می تواند وارد مثانه شده و عفونت ایجاد کند.

۷) از حمام کردن کودک در وان خودداری کنید :


قیمت پرستار سالمند در منزل

پرستار کودک در منزل


اگر به عفونت ادراری مشکوک هستید اجازه ندهید کودک در وان حمام کند. آب وان به راحتی توسط باکتری های قسمت های دیگر بدن آلوده می شود. به همین دلیل بهتر است کودک دوش بگیرد مخصوصا اگر سابقه عفونت ادراری داشته باشد.

۸) به کودک آموزش دهید ادرار خود را نگه ندارد :

خالی کردن ادرار مثانه به طور مرتب باعث تخلیه باکتری های بد می شود. چرا که ادرار به طور مرتب باکتری های بدی را که می خواهند به سمت مثانه بروند را شسته و تخلیه می کند.

هیدراته کردن کودک (نوشیدن مایعات به اندازه کافی) باعث می شود کودک به طور مرتب برای ادرار به دستشویی برود. همچنین باید به کودک خود آموزش دهید تا هر موقع احساس ادرار داشت فورا به دستشویی برود و آن را برای مدت طولانی نگه ندارد. باکتری به خوبی در ادرار رشد می کند پس ادرار منظم او را از عفونت مثانه دور می کند.

درمان خانگی عفونت ادراری#درمان عفونت ادراری#درمان عفونت ادراری در خانه#درمان عفونت مثانه#عفونت ادراری#عفونت مثانه #  پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *