عادات روزانه برا موفقیت

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از سالمند در منزل : موسسه مبین – مسلماً عادات شما لازمه‌ی پربار و پرحاصل بودن شماست. در اینجا می‌بینید با شکل‌دهی به کدام عادات علاوه بر بازده بیشتر، زندگی آرام‌تر و قابل پیش‌بینی تری خواهید داشت.

ساعت خواب مرتبی داشته باشید

مراقبت از بیمار در منزل


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


درست است که برنامه‌ریزی برای این کار سخت است اما باید بدانید خوابیدن و بیدار شدن در یک ساعت مشخص فواید بسیاری برای شما دارد. مدت‌زمان خواب برای افراد ۱۸ تا ۶۴ سال هفت تا نه ساعت و برای ۶۵ سال به بالا هفت تا هشت ساعت است. ساعت خوابتان را طوری برنامه‌ریزی کنید که با برنامه‌ی کلی زندگی شما هماهنگ باشد.

در ابتدای روز اهداف خود را مرور کنید

مراقبت از سالمند در منزل

شما می‌دانید یک دستور کار کامل زمانی که نوشته شود بهتر قابل مدیریت است تا وقتی‌که افکار مختلف در ذهن شما شناور باشد. عادت صبحگاهی مرور کارها بهترین راه برای رسیدن به اهدافتان است زیرا برای باقی روز خود برنامه دارید.

ورزش را لازمه‌ی زندگی خود قرار دهید

مراقبت از کودک در منزل

تنها ۲۰ دقیقه ورزش در هرروز میزان اکسیژن در مغز را افزایش می‌دهد. این کار فعالیت مغز درزمینهٔ حافظه و پردازش اطلاعات را بهبود می‌بخشد. همچنین ورزش توانایی مغز برای ساخت مسیرهای عصبی جدید را بالابرده و به افزایش ظرفیت شما برای انجام کارها سرعت می‌بخشد. در زندگی ورزش کردن را برای خود تبدیل به یک عادت کنید – مانند دوش گرفتن و مسواک کردن دندان‌ها.

برای خود یک ارزیابی مؤثر داشته باشید

مراقبت از بیمار در منزل

در مورد عادات روزانه‌ی خود مرتباً آن‌ها را چک کنید که کدام‌یک برای شما تأثیر داشته و کدام نداشته است. اگر می‌خواهید بازدهی شما بیشتر شود عادات روزانه‌ی خود را ارزیابی کرده و ببینید چگونه باید آن‌ها را تغییر دهید. بازتاب عادات در زندگی خود را دیده و مرتباً آن‌ها را تغییر دهید تا بتوانید در نهایت به چیزی که نیاز دارید برسید. برای مثال اگر شب قبل لباس‌هایتان را حاضر می‌کنید روز بعد به‌موقع به محل کارتان می‌رسید؟ اگر بعدازظهر یک ساعت استراحت کنید بهتر می‌توانید ادامه‌ی روز کارتان را انجام دهید؟

آدم صبح هستید یا شب؟

مراقبت از سالمند در منزل

انجام کارها به معنای این نیست که هر کاری را هر زمان که دوست دارید انجام دهید. با درک اینکه چه وقت بازدهی بیشتری داریم باید خودمان را در مسیر قرار دهیم تا کیفیت خروجی کار خود را بهبود بخشیم. مثلاً اگر شما یک آدم صبح هستید می‌خواهید بیشتر کارهای لیست خود را در طول روز انجام دهید. در نتیجه شب که دیگر انرژی ندارید کار زیادی برای شما نمانده باشد.

زمان‌هایی را بدون تکنولوژی تعیین کنید

مراقبت از کودک در منزل

این روزها دیجیتال می‌تواند برای شما یک مانع بزرگ باشد. زمان‌های خاصی در طول روز برای خود مشخص کنید تا موبایلتان را بی‌صدا کرده و آن را چک نکنید. راه دیگر برای جلوگیری از حواس‌پرتی با وسایل دیجیتال این است که برای خود زمان‌هایی در طول روز بگذارید تا ایمیل‌های خود را چک کرده و به آن‌ها پاسخ دهید. با این کار فکر آن‌ها تمام‌روز در سر شما نبوده و حواستان را از کار فعلی‌تان پرت نمی‌کند. ساعتی را مشخص کنید که هر شب رأس آن وسایل دیجیتال خود را خاموش‌کنید.

چند کار همزمان انجام ندهید

مراقبت از بیمار در منزل

شواهد بسیاری در سال‌های اخیر نشان می‌دهند مغز ما نمی‌تواند چند کار را به‌طور همزمان مدیریت کند، خصوصاً در مورد یادگیری یک موضوع جدید. برای مؤثر بودن زمان خود را صرف تمرکز روی یک کار خاصی کنید که می‌دانید به تمرکز زیادی نیاز دارد. برای این کار نباید کارهای بزرگ را کنار گذاشته و تنها کارهای کوچک را انجام دهید. این‌یک استراتژی نیست بلکه به تعویق انداختن است.

شب قبل آماده شوید

مراقبت از سالمند در منزل

سعی کنید برای روز بعد شب قبل وسایلتان را آماده کنید، روز بعد حتماً حدود ۲۰ دقیقه زودتر حاضر خواهید بود. شب قبل ناهار فردایتان را آماده کنید، لباس‌هایتان را انتخاب و اتو کنید و همه‌ی وسایل موردنیاز را دم در بگذارید.

با آرامش روزتان را شروع کنید

مراقبت از کودک در منزل

با یک ورزش آرامش‌بخش یا مدیتیشن روزتان را شروع کنید. چند دقیقه بگذارید تا حسی مثبت برای تمام‌روز ایجاد کنید. می‌توانید بعد از خروج از رختخواب در ابتدا چند حرکت کششی سبک انجام دهید، بعد از آن کمی دراز نشست و درنهایت به یوگا بپردازید. یا می‌توانید بعد از بیدار شدن کتابی برداشته و ۱۰ صفحه بخوانید تا ذهنتان آرامش پیدا کند. با آرامش روزتان را شروع کنید تا اشتباه نکنید.

مرتباً استراحت داشته باشید

مراقبت از بیمار در منزل

فواصل کاری کوتاه‌تر و داشتن زمان استراحت در بین کار سطح بازده فرد را بالا می‌برد. برای خود میان کار زمان‌هایی برای خوردن یک خوراکی یا قدم زدن در حیاط  گذاشته و کمی از میز کارتان دور شوید. زمانی که بدون هیچ استراحتی کار می‌کنید توان ذهنی و بدنی خود برای انجام کار به بهترین وجه ممکن را از بین می‌برید. برای خود زمان استراحت گذاشته و این را تبدیل به یک عادت کنید، حتی اگر این استراحت یک پیاده‌روی ۲۰ دقیقه‌ای در ساختمان محل کارتان باشد.


مراقبت از سالمند در منزل

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از بیمار در منزل

مرکز مبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *