رژیم غذایی مبتلایان به آرتروز – مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمندان در منزل

 رژیم غذایی مبتلایان به آرتروز – مراقبت از سالمند

خوراکی های ممنوعه برای مبتلایان به آرتروز – استخدام پرستار جهت مراقبت و نگهداری از سالمند ، بیمار و کودک را بررسی می کنیم. آرتروز یکی از بیماری مفصلی است که مبتلایان به این بیماری باید از مصرف برخی مواد غذایی خوداری کنند زیرا ممکن است وضعیت بیماری آن ها با مصرف برخی خوراکی ها بد تر شود.

شایع ترین نوع بیماری آرتریت، آرتروز می باشد که باعث ورم کردن مفصل ها می شود و حرکت آن ها را با مشکل مواجه می کنند. طبق برسی ها بیش از ۷۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال به آرتروز مبتلا هستند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


از اصلی ترین دلایل بروز آلزایمر می توان به افزایش سن، اضافه وزن و آسیب دیدگی مفاصل اشاره نمود. برای درمان آرتروز ابتدا باید از دارو و ورزش کمک گرفت اما در موارد حاد تنها راه درمان عمل جراحی می باشد.

شایع‌ترین دردهای ناشی از آرتروز در نواحی زانو، لگن، ستون‌ فقرات و دست دیده می‌شود.

مراقبت از سالمندان در منزل
آرتروز در سالمندان – مراقبت از سالمندان در منزل

رژیم غذایی گیاهخواری می تواند به کاهش درد و علائم آرتروز کمک کند این رژیم فاقد غذاهایی با منشاء حیوانی به خصوص محصولات لبنی است و لازم است این افراد از مصرف گروه‌های غذایی زیر پرهیز کنند :

۱) مهار کننده های جذب کلسیم : گوشت قرمز ، لبنیات ، تخم مرغ، جوجه، الکل، قهوه ، شکر تصفیه شده، اکثر شیرینی جات، نمک اضافی

۲) غذاهای دارای اگزالات بالا : ریواس ، زغال اخته، آلوها ، کنگر ، اسفناج

۳) غذاهای خانواده ی گیاهان تاج ریزی ها : گوجه فرنگی، بادمجان، سیب زمینی، فلفل ها، تنباکو

۴) غذاهایی که موجب تورم و آب آوردگی می شوند : گندم سیاه، لبنیات، کلیه ی چربی های حیوانی.

#پرستار #پرستاری #پرستارکودک #پرستارسالمند #کودک #سالمند #بیمار #مرکز #مراقبت #نگهداری #مراقب #هزینه #استخدام #استخدام_مراقب #قیمت #چاقی #پرستار کودک در منزل #پرستار سالمند در منزل #پرستار در منزل #مراقبت از سالمندان در منزل #خدمات در منزل #نگهداری سالمند در منزل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *