راه هایی برای افزایش تستوسترون بدون دارو یا استروئید

راه هایی برای افزایش تستوسترون بدون دارو یا استروئید

در این مقاله به‌طور مختصر برخی از ساده‌ترین راه‌ها برای کنترل سطح تستوسترون توضیح داده‌شده است. این راه‌ها خطر مصرف دارو یا استروئیدها را ندارند.

ترکیب ورزش و تمرینات قدرتی

همراه بیمار در بیمارستان

مسلماً اولین جایی که شما برای افزایش سطح تستوسترون می‌روید باشگاه است. مطمئناً کار درستی انجام می‌دهید اما دو نوع ورزش وجود دارد که برای بیشترین میزان افزایش تستوسترون باید روی آن‌ها تمرکز کنید. ورزش‌های وزنی ثبات سطح تستوسترون را تا ۴۰ درصد بالا برده و سطح هورمون استرس یا کورتیزول را ۲۴ درصد کم می‌کند. جلسات منظم تمرینات قدرتی در طول سه هفته به‌طور قابل‌توجهی تمرکز تستوسترون در خون را بالا می‌برد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


ویتامین D3

مراقبت از بیمار در منزل

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های موردنیاز شما در رژیم غذایی‌تان برای داشتن بیشترین میزان تولید تستوسترون ویتامین D3 است. زیرا D3 فقط یک ویتامین نیست بلکه هورمون است. ویتامین D3 با قرار گرفتن در زیر نور خورشید از طریق پوست ما جذب بدن می‌شود و سطح سالم تستوسترون، سلامت استخوان و ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد. بنا بر سبک زندگی امروز و کار و فعالیت بیشتر افراد در محیط‌های بسته برای بدن سخت است تا از طریق آفتاب ویتامین D3 لازم برای مصرف خود را تأمین کند. این ویتامین برای تولید تستوسترون ضروری است.

روی

پرستار بیمار در منزل

روی در سبزیجات سبزرنگ و گوشت قرمز به مقدار زیادی وجود دارد. روی برای افزایش میزان تستوسترون خوب است و برای تولید آن ضروری است. فرآیند تولید تستوسترون در مغز شروع می‌شود که در ابتدا نیاز به واکنشی برای تولید هورمون لوتئینه کننده یا LH دارد. این مقدمه‌ای برای تولید تستوسترون بوده و برای ساخت آن ضروری است. این اتفاق بدون داشتن روی کافی نمی‌افتد. اما به یاد داشته باشید در مصرف روی زیاده‌روی نکنید. بیشترین میزان پیشنهادی روی ۴۰ میلی‌گرم در روز است. مصرف زیاد آن می‌تواند عوارضی مانند حالت تهوع یا سردرد داشته باشد.

کاهش استرس

همراه بیمار در بیمارستان

تنها شرایط فیزیکی نیست که روی تستوسترون تأثیر می‌گذارد – شرایط روحی نیز بر این قضیه مؤثر است. مشکل اصلی استرس است و هرچه بیشتر باشد تولید تستوسترون کمتر است. همه‌ی این‌ها به دلیل هورمون استرس یا کورتیزول است. کورتیزول هورمونی مخرب بوده و باعث از بین رفتن ماهیچه‌ها، افزایش چربی و تحلیل ایمنی بدن می‌شود که به‌طور گسترده‌ای سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. خواب بیشتر و شرکت در فعالیت‌های آرامش‌دهنده مانند مدیتیشن می‌تواند به‌طور گسترده‌ای سطح کورتیزول را کم کند و این کار میزان تستوسترون را به‌جایی برمی‌گرداند که باید باشد.

قند خاصیتی ندارد

مراقبت از بیمار در منزل

یکی از بدترین چیزها برای افزایش سطح تستوسترون قند است. علت آن انسولینی است که بدن برای برخورد با مقدار زاد گلوکز تولید می‌کند. انسولین مستقیماً روی تستوسترون اثرگذار است و میزان آن را کم می‌کند. کاهش مصرف قند نه‌تنها برای وزنتان خوب است بلکه برای هورمون‌های سالم در طول زندگی نیز خاصیت دارد.

حالت بدن شما به‌نوعی مؤثر است

پرستار بیمار در منزل

یک عامل تأثیرگذار در سطح تستوسترون زبان بدن است. حالت بدن شما نشان می‌دهد چه فردی هستید و یک حالت صحیح و با اعتمادبه‌نفس مستقیماً سطح تستوسترون را تا ۲۰ درصد افزایش داده و کورتیزول را ۲۵ درصد کم می‌کند. این کار تنها در ۲ دقیقه روی سطح تستوسترون اثر می‌گذارد.

چربی دوست شماست

همراه بیمار در بیمارستان

برخی از چربی‌ها برای بالا بودن سطح تستوسترون ضروری‌اند و مصرف کم آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی میزان این هورمون را کاهش می‌دهد. چیزی که سطح تستوسترون بدن بیش از همه به آن نیاز دارد چربی‌های سالم هستند. نمونه‌ی آن‌ها غذاهایی می‌باشند که چربی‌های اشباع‌نشده دارند مانند آواکادو، آجیل، کره‌ی بادام‌زمینی.


همراه بیمار در بیمارستان

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/s.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *