درمان خانگی برای نفخ شکم – نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند

درمان خانگی برای نفخ شکم – نگهداری از سالمند

در این مقاله به بررسی درمان خانگی برای نفخ شکم – استخدام نگهداری از سالمند در منزل میپردازیم. دل پیچه و دردهایی که به دلیل نفخ معده احساس می شود به دلایل مختلفی ایجاد می شود ، در جستجوی راه درمان نفخ شکم بدون دارو به نسخه های گیاهی خواهیم رسید.

درمان نفخ شکم با نسخه های طب سنتی و خانگی :

هیچکس از نفخ شکم لذت نمی برد چون دردناک است و موجب ناراحتی و حتی خجالت می شود ،نفخ خود باعث خیلی از بیماری ها می شود. از علل آن می توان به تغییرات سبک زندگی مثل تغییر در رژیم غذایی اشاره کرد اما اگر این نفخ شدید باشد علت پیچیده تری مثل رشد باکتری در روده کوچک مطرح می شود. باکتری ها به روده کوچک می روند که به ور آمدن غذا پایان دهند که باعث نفخ شکم و برخی موارد شدید مثل اسهال ،یبوست ،کاهش وزن و کم خونی میشود. باکتریها به دلایل مختلفی ایجاد میشود اگر دائما نفخ شکم دارید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


از علت تا راه های درمان طبیعی نفخ شکم :

عوامل نفخ شکم در افراد :

۱) عبور کند مواد غذایی از روده :

برخی افراد دچار این بیماری می شوند به دلیل اینکه غذاها زمان بیشتری برای حرکت در مجرا می برند بنابراین باکتری فرصت تغذیه پیدا می کند که باعث نفخ و گاز در شکم می شود.

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمند در منزل

۲) فاکتورهای محیطی :

گاهی اوقات غذاهانقش مهمی رادر نفخ شکم ایفا می کنند اگر به طور منظم گوشت مصرف می کنید که آنتی بیوتیک دارند مقدار اضافه باکتری ها در روده رشد می کند.

۳) اسید پایین شکم :

اسید پایین شکم به هضم غذا کمک می کند و به عنوان داروی ضدعفونی کننده از ورود باکتری ها به دل و روده جلوگیری می کند. میزان پایین اسید شکم به بروز نفخ شکم ختم می شود.

۴) داروی ضد اسید معده :

ضداسید معده به درمان مشکلات قلبی کمک می کند اما توانایی بدن در هضم غذاها را ضعیف می کند استفاده دائمی از ضداسیدهای معده باعث رشد باکتری ها ی روده می شود.


پرستار سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل


۵) جراحی های گذشته :

جراحی در ناحیه شکم خطر ابتلاء به رشد باکتریها را بالا میبرد و مراحل جراحی آثاری را روی شکم برجای می گذارد که باعث مشکل در عملکرد طبیعی شکم میشود از این رو بروز نفخ معده طبیعی خواهد بود.

اهمیت تغذیه در درمان نفخ شکم  :

درمان گیاهی و طبیعی نفخ شکم و معده :

۱) شاه بلوط هندی :

شاه بلوط هندی حاوی آنتی باکتری های طبیعی است که به آن ساپونین می گویند که تولید گاز در شکم را کاهش میدهد ،به جای شاه بلوط می توانید از مکمل هایی استفاده کنید .شاه بلوط خام حاوی سم است پس دقت کنید به صورت خام مصرف نشود.

۲) زنجبیل :

زنجبیل خاصیت تسکین دردهای شکمی را دارد و همینطور توانایی آرام کردن فعالیت های رود وی وقتی از مجرای گوارش گاز خارج می شود را دارد ،با مقداری زنجبیل و لیمو تازه چای درست کنید و بنوشید تا نفخ شکم به سرعت کاهش یابد.

گیاهان و ادویه مفید برای درمان نفخ شکم :

۱) برگ نعنا :

نعنا در درمان نفخ شکم بسیار شگفت انگیز عمل میکند و خاصیت طبیعی در درمان دردهای ماهیچه ای دارد، با برگهای تازه نعنا چای درست کنید و بنوشید تا نفخ شکم درمان شود.

۲) سیر :

سیر محرک هضم است و به بدن کمک می کند گاز را عبوردهد و سیستم گوارش را پاکسازی کند سیررا با جعفری تازه میل کنید تا دهان بوی بد نگیرد.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *