توصیه های موثر برای جوان ماندن – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

توصیه های موثر برای جوان ماندن – پرستار سالمند

برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری زودرس از روشهای مختلفی استفاده میشود. ترفندهایی را که ما در اختیارتان قرار میدهیم به کار ببندید.

با این راهکارها جوان ماندن را تجربه کنید.

جوان ماندن یکی از آرزوهای افراد است که برای رسیدن به آن از روشهای مختلفی استفاده میکند . اهمیت جوان ماندن برای برخی از افراد به حدی است که گاهی برای رسیدن به این خواسته خود دست به هر کاری میزنند.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


آیا تا به حال به افرادی توجه کرده اید که در دهه هشتم عمر خود هستند و جوان به نظر می رسند و در مقابل افرادی سن کمتری دارند، اما پیر به نظر می آیند؟ البته این طبیعی است که جسم ما پیر شود، ولی این موضوع کاملاً با این که شخص پیر به نظر برسد، تفاوت دارد. به علاوه این احساس هر شخصی است که خودش را چقدر پیر ببیند.

مراقبت از سالمند در منزل
مراقبت از سالمند در منزل – پرستار سالمند در منزل

هیچ کس پیر نمی شود، مگر این که خودش انتخاب کند که پیر باشد. به جای این که از مردم بپرسیم چند سال دارید؟ بهتر است بپرسیم چند سال زندگی کرده اید؟ یک راه ساده برای این که من و شما پیر نشویم این است که از تمام روزهای عمرمان استفاده کنیم. ما به عنوان جانشین خدا در زمین وظیفه داریم بهترین باشیم و بهترین کارها را انجام دهیم.برای این که تمام عمرمان جوان بمانیم باید ترفندهایی را به کار ببندیم.

همه ما می دانیم که نمی شود از پیر شدن فرار کرد. با افزایش سن، پوست افراد نازک تر و خشک تر می شود و این منجر به تغییراتی از قبیل ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک، افزایش تجمع رنگ دانه ها، کاهش خاصیت کشسانی و سفتی و کدر شدن پوست می شود.

عوامل متعددی همچون محیط زیست، سبک زندگی و رژیم غذایی در پیری زودرس موثرند. این عوامل سبب می شوند پیرتر به نظر بیاییم یا دست کم چنین حس کنید اما عاداتی وجود دارند که با رعایت آنها می توانیم مانع از پیری شویم و جوان تر از سن واقعی مان به نظر برسیم. اگر شما هم تمایل دارید که جوان تر و زیباتر از همیشه بدرخشید، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم، توجه کنید.

روشهایی موثر برای جوان ماندن :

۱) خندیدن از رازهای جوان ماندن است :

تحقیقات ثابت کرد که خندیدن چهره افراد را جوان تر نشان می دهد. در تحقیقی، عکس چند زن میانسال و هم سن را به افراد مختلف نشان دادند و از آنها خواستند تا جوان ترها را شناسایی کنند. نتیجه از این قرار بود که چهره افرادی که لبخند بر لب داشتند، بیشترین رای را آورد و در واقع سن آنها از نظر دیگران کمتر از سن واقعی شان به نظر می رسید. بنابراین برای اینکه چهره شاداب تر و جوان تری داشته باشید، بیشتر لبخند بزنید.

۲) انگور بخورید :

سوربیتول یا گلوسیتول که موجب شیرینی میوه هایی چون آلو سیاه سیب، انگور، گلابی و هلو می شود، یک قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می شود. این ماده آب را به خوبی جذب کرده و موجب نرم شدن پوست می شود که به تبع از چین و چروک پوست نیز جلوگیری می کند. به همین دلیل است که انگور در لیست مفیدترین میوه ها قرار گرفته است.

۳) سشوار نکشید :

هر چه سن ما بالاتر می رود، موهایمان نیز خشک تر و مجعدتر می شود. استفاده از وسایل حرارتی مو مانند سشوار یا اتو مو نیز بر آسیب آن می افزاید. به همین دلیل بهتر است که تا حد ممکن کمتر از این وسایل استفاده کنیم و به جای آن بر میزان مصرف محصولات مراقب پوست مانند نرم کننده، ماسک یا سرم مو بیافزاییم.

۴) از نرم کننده های پوست استفاده کنید :

پاکسازی و مرطوب کردن پوست، موجب سلامتی پوست شده و پیری آن را به تاخیر می اندازد، بنابراین به طور مرتب از این محصولات زیبایی استفاده کنید. مصرف صابون را نیز برای پوست صورت تان به حداقل برسانید زیرا صابون ها پوست را خشک کرده و روغن طبیعی آن را از بین می برند که به مرور زمان موجب چین و چروک می شوند. بنابراین استفاده از مرطوب کننده های پوست، روزی ۲ بار صبح و شب، از واجبات است.

مراقبت از دست ها یکی از راهکارهای جوان ماندن است :

۱) از دست هایتان مراقبت کنید :

مطالعات نشان داده که سن زنان را از روی دست هایشان می توان تشخیص داد. بنابراین استفاده از یک کرم دست مناسب، به خصوص آنهایی که SPF دارند، در سلامت پوست و جوان تر نشان دادن افراد موثر است. یکی از موادی که به روشن و مرطوب کردن دست ها کمک می کند، ترکیب نمک دریایی و آب لیمو است. این محلول را درست کنید و مرتبا به پوست تان بمالید.

۲) مواد غذایی سبز و قرمز رنگ مصرف کنید :

مواد غذایی سبز رنگ حاوی ویتامین کا هستند که به اصلاح پروتئین های خاصی که برای انعقاد خون اند کمک می کنند و در نتیجه از کبودی و قرمزی پوست می کاهند. مواد غذایی قرمز رنگ نیز مانند گوجه فرنگی دارای یک ترکیب شیمیایی با نام لیکوپن هستند که از پوست در مقابل اشعه های UV محافظت می کنند. در نتیجه مصرف میوه ها و سبزیجات به ساخت پوستی سالم و جوان تر کمک می کند.

۳) کمتر آرایش کنید :

هر چه سن ما بالاتر می رود، پوست مان نیز خاصیت کشسانی و سفتی خود را از دست می دهد، در نتیجه آرایش به خوبی قبل روی صورت مان نمی نشیند و حتی ممکن است در طول روز روی صورت مان پخش شود. به علاوه آرایش زیاد، به عنوان مثال استفاده از کرم پودر و کانسیلر زیاد، چین و چروک های صورت را بیشتر نشان می دهد. بنابراین هر چه کمتر آرایش کنیم، طبیعی تر بوده و به جوان تر ساختن ما نیز کمک می کند.

۴) ماهی های چرب بخورید :

سالمون و دیگر ماهی های چرب سرشار از دی متیل اتانول آمین هستند که یکی از مواد اولیه موجود در کرم های دست می باشد و تون عضلانی را افزایش می دهد. بنابراین خوردن ماهی های چرب دو بار در هفته چین و چروک ها را از بین برده و به جوانی و شادابی پوست کمک می کند.

۵) بار در هفته ورزش کنید :

مطالعات نشان داده که ورزش کردن مداوم روند پیری را کاهش می دهد. اما باید حواس تان به ورزشی که می کنید باشد، زیرا برخی از ورزش ها یا حتی حرکات اشتباه در حین تمرین می تواند به بدن آسیب برساند و نتیجه ای عکس دهد. برنامه ورزشی خود را به گونه ای بچینید که هم ورزش های هوازی برای کاهش وزن و هم ورزش های قدرتی برای ساخت ماهیچه و همینطور ورزش های کششی برای انعلاف پذیری در آن وجود داشته باشد.

۶) از اکسسوری ها کمک بگیرید :

اکسسوری ها همیشه جذاب اند. فرقی نمی کند که شما در چه سن و سالی هستید، استفاده از آنها نه تنها شما را زیباتر کرده بلکه جوان تر نیز نشان تان می دهد. عینک های آفتابی، زیور آلات، کیف و کلاه های زیبا و منحصر بفرد… ظاهری مدرن و کلاسیک به شما می بخشد که چشم ها را به سوی خود جذب کرده و بر کاهش سن تان نیز موثر است.

۷) از کانسیلر استفاده کنید :

چشم ها تاثیر زیادی بر ظاهر افراد دارند. اگر می خواهید در نگاه اول جوان و زیبا به نظر برسید، باید به فکر چشم هایتان باشید. برای این منظور کانسیلر بهترین انتخاب است. شما به کمک کانسیلر می توانید به اطراف چشمهایتان سایه ای روشن دهید. فقط بهتر است که آن را به زیر چشم، به خصوص قسمت داخلی چشم تان، بزنید و در صورت امکان از رنگ های طبیعی و خنثی استفاده کنید.

مصرف آنتی اکسیدان در جوان ماندن موثر است

۱) مصرف آنتی اکسیدان خود را بالا ببرید :


مراقبت از سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل


آنتی اکسیدان ها دشمن رادیکال های آزاد هستند. رادیکال های آزاد موجب پیری زودرس می شوند که در این میان آنتی اکسیدان ها به عنوان اصلی ترین راه مبارزه با آنها و بازسازی سلول های تخریب شده پوست مطرح می شوند. بنابراین مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مانع از آسیب های ناشی از آفتاب و محیط می شود و از التهاب پوست که در نهایت موجب پیری می شود جلوگیری می کند. بنابراین در مصرف موادی چون پرتقال، توت فرنگی بلوبری، اسفناج و فلفل دلمه ای کوتاهی نکنید.

۲) از رژ صورتی استفاده کنید :

شاید رژ لب قرمز رنگ جذابیت زیادی داشته باشد اما ظاهر شما را غیر طبیعی نشان می دهد و از آنجا که بسیار توی چشم است و توجهات را به لب های شما جلب می کند، چین و چروک های اطراف را نیز بیشتر نشان می دهد. در این شرایط رژ لب صورتی بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. از رژ لب های مات نیز دوری کنید و به جای آن رژ لب براق بزنید تا درخشش چهره شما را دو چندان سازد.

۳) به دنبال رابطه عاطفی سالم باشید :

اگر در رابطه ای ناسالم به سر می برید، برای سلامتی و زیبایی تان هم که شده، آن را رها کنید و به دنبال یک رابطه عاطفی سالم باشید. یک رابطه خوب و عاشقانه نه تنها سلامت روح، که سلامت جسم شما را نیز تضمین می کند. تحقیقات نشان داده که عشق موجب رهایی هورمون های شادی آور اکسی توسین در بدن تان می شود که به کاهش فشار خون و در نتیجه درخشش پوست کمک می کند.

۴) موهایتان را کوتاه کنید :

شاید فکر کنید که موهای بلند بسیار شیک است و سن شما را کمتر نشان می دهد اما این در صورتی است که موهای سالمی داشته باشید. برای این منظور هر چند وقت یک بار باید نوک موهایتان را بزنید تا موهای سالم روی سرتان جلوه کند و شما را جوان تر نشان دهد. در غیر این صورت موهای بلند آسیب دیده نه تنها شما را زیباتر نمی کند، بلکه از جذابیت تان نیز می کاهد.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *