تحریک مغزی و درمان وسواس – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

تحریک مغزی و درمان وسواس – پرستار سالمند

بخش(۱) در این مقاله به بررسی تحریک مغزی و درمان وسواس – قیمت مراقب و پرستار سالمند در منزل می پردازیم.فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب و عضو تیم جراحی فانکشنال بیمارستان رسول اکرم (ص) از انجام اولین عمل جراحی تحریک مغزی برای درمان بیماری وسواس در خاورمیانه توسط تیم پزشکی بیمارستان رسول اکرم(ص) خبر داد.

درمان وسواس با جراحی تحریک عمقی مغزی :

دکتر منصور پرورش اظهار کرد:روش جراحی تحریک عمیق مغزی DBS برای درمان بیماران مبتلا به پارکینسون، دیستونی (انقباض غیرارادی مکرر و طولانی عضلات)، تیک صوتی و حرکتی، لرزش و لقوه و همچنین وسواس تاکنون در ایران و جهان به کار گرفته شده است.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


کاربردهای مختلف  روش جراحی تحریک مغزی برای درمان  بیماری ها :

۱) پارکینسون Parkinson :

پرستار سالمند
پرستار سالمند در منزل

وی توضیح داد:بیشترین کاربرد این روش برای درمان پارکینسون است که برای اولین بار در دهه ۹۰ میلادی ارائه شد و در سال ۲۰۰۲ میلادی برای کاربردی شدن تایید شده و مورد استفاده قرار گرفت.

پرورش ادامه داد:در ایران در سال ۲۰۰۵ میلادی (آذرماه سال ۱۳۸۴، سه سال بعد از اولین مورد انجام شده در دنیا) توسط تیم جراحی فانکشنال بیمارستان رسول اکرم با همکاری دکتر غلامعلی شهیدی روی یک بیمار ۳۵ ساله که روزانه ۳۰ قرص مصرف می کرد، انجام بسیاری از امور روزانه مانند خوابیدن و غذا خوردن برای او بسیار مشکل بود، انجام شد.

وی تصریح کرد:تاکنون بیش از ۳۰۰ مورد از این نوع جراحی برای بیماران مبتلا به پارکینسون در ایران انجام شده است.

۲) دیستونی dystonia :

پرورش ادامه داد:در مورد بیماران مبتلا به بیماری دیستونی نیز برای اولین بار این جراحی در سال ۱۳۸۷ در بیمارستان رسول اکرم انجام شد و تاکنون برای حدود ۱۶۰ مورد از بیماران مبتلا این جراحی انجام شده است.

دیستونی یا بدقَوامی ماهیچه ها، به معنای انقباض غیرارادی مکرر و طولانی در یک عضله یا در گروهی از عضلات یا بروز وضعیت های بدنی خاص است و در واقع یک اختلال حرکتی– عصبی محسوب می شود.

درمان وسواس به کمک جراحی :

۱) تیک صوتی و حرکتی Tourette syndrome :


مراقبت از سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:در مورد درمان ‘تیک صوتی’ تجربه جهانی بسیار کم است، در مقاله ای که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، آمده بود که تا آن زمان در دنیا ۱۰۰ مورد انجام شده اما در همان زمان ما صد و یکمین مورد را در ایران انجام داده بودیم.

پرورش افزود:تنها ۲۰ مرکز در دنیا آن را انجام می دهند و بیمارستان رسول اکرم دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز ۲۱ امین مرکزی بود که این جراحی توسط تیم فانکشنال آن انجام شد.

وی گفت:تاکنون برای ۹ نفر که ‘تیک حرکتی’ شدید داشتند، این جراحی در ایران انجام شده است و بیشترین مورد جراحی است که در این زمینه در منطقه خاورمیانه انجام شده و تاکنون در هیچ مرکزی در ایران به غیر از بیمارستان رسول اکرم انجام نشده است.

۲) لرزش و لقوه (رعشه) Essential Tremor :
پرورش اظهار کرد:جراحی تحریک عمقی مغز همچنین برای بیمارانی که به دلیل لرزش های شدید دست قادر به نوشتن یا غذاخوردن نبودند، انجام شده است.
وی ادامه داد:به طور کلی تمام بیمارانی که با این روش درمان می شوند، بین چند روز تا ۶ ماه به درمان جواب می دهند و به مرور زمان وضعیت آنها بهتر شده و مانند یک فرد کاملا طبیعی و بدون مشکل به زندگی ادامه می دهند.

۳) وسواس :

وی در مورد استفاده از این روش درمانی برای درمان بیماران مبتلا به وسواس نیز گفت:این روش تاکنون برای یک نفر در ایران انجام شده که برای نخستین بار در خاورمیانه بوده است.

پرورش با بیان اینکه تاییدیه استفاده از روش کاشت الکترود در مغز برای درمان وسواس در سال ۲۰۰۶ اعلام شد، افزود:کاشت الکترود در مغز برای درمان وسواس در ایران اولین بار هفته قبل در بیمارستان رسول انجام شد.

وی گفت:این روش تنها برای بیماران وسواسی مورد استفاده قرار می گیرد که نسبت به درمان های دارویی و روانپزشکی مقاوم هستند و باید شرایط لازم را برای کاندید جراحی شدن داشته باشند.

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزلپرستار کودک و سالمند و بیمار #  نگهداری از کودک در منزل # پرستار در منزل # پرستاری سالمند در منزل # نگهداری سالمند در منزل # مرکز خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل # mobincoo.com – امداد پرستاران مبین # پرستار بیمار در منزل و بیمارستان # پرستاری از سالمند – نگهداری کودک و سالمند # قیمت پرستار سالمند در منزل # قیمت پرستار کودک در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # استخدام مراقب سالمند # مراقبت از سالمند # نگهداری از سالمند # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *