تاثیر ویتامین C برکاهش اثرات مخرب آلودگی هوا

نگهداری از کودک

نگهداری از کودک : موسسه مبین

این روزهای هوای بسیاری از کلان شهرها آلوده است. برخی ویتامین ها تاثیرات مخرب این آلودگی ها را کمتر می کنند.

تاثیر ویتامین C برکاهش اثرات مخرب آلودگی هوا

مبتلایان به آسم یا بیماری مزمن انسدادی ریه که به اندازه کافی ویتامین C دریافت می‌کنند، مشکلات تنفسی کمتری در طی روزهای آلوده را تجربه خواهند کرد و آنهم به خاطر آنتی اکسیدان های موجود در این ویتامین است.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


این آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد مضر که می‌توانند به سلول‌ها آسیب برسانند، محافظت می‌کنند. تحقیقات نشان داده با افزایش هر ۱۰ میکروگرم ذرات آلوده در هر متر مکعب، افزایش ۳۵ درصدی خطر بستری بیماران مبتلا به آسم یا بیماری مزمن انسدادی ریه در بیمارستان وجود دارد. در واقع خطر بستری این افراد اگر سطوح ویتامین C بدنشان پایین‌تر باشد، ۱٫۵ برابر بیشتر از سایر افراد است.

نگهداری از کودک

ویتامین C سبب افزایش مقاومت به عفونت‌ها (تقویت سیستم ایمنی) و افزایش جذب آهن می‌شود در نتیجه در شرایط آلودگی هوا توصیه می‌شود. بهتر است میوه‌ها و سبزیجات در شرایط آلودگی هوا به صورت خام مصرف شوند تا ویتامین C موجود در آن‌ها حفظ شود.

نگهداری از کودک : موسسه مبین
گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *