تاثیر ورزش در پیشگیری از بروز دیابت

پرستار سالمند
پرستار سالمند – استخدام نگهدار سالمند
تاثیر ورزش در پیشگیری از بروز دیابت

فعالیت ورزشی و تمرینات منظم بدنی باعث می شود سلامت بدن حفظ شود و خطر ابتلا به بیماری های مختلف کاهش یابد.دیابت که یک بیماری شایع در میان مردم است نیز با انجام فعالیت های ورزشی قابل کنترل خواهد شد.

دیابت یا بیماری قند یک اختلال سوخت و سازی (متابولیک) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین در بدن از بین می‌رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، دکتر ‘ علی کچویی ‘ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در موسسه خیریه دیابت اصفهان، افزود: دیابت، بیماری شایع، مزمن، پیشرونده، پر عارضه و پر هزینه است اما از طرفی این بیماری قابل پیشگیری و کنترل می باشد و می توان با یک رژیم غذایی سالم و تحرک داشتن تا حد زیادی از بروز آن حتی در افرادی که پیش زمینه ارثی دارند، پیشگیری کرد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیشتر افراد دیابتی به دیابت تیپ ۲ مبتلا و دچار چاقی، پیش زمینه های ارثی، کبد چرب، چربی خون و فشار خون بالا هستند.

وی با تاکید بر اینکه دیابت، بیماری ساده ای نیست که با خوردن قرص درمان شود، افزود: لازم است افراد در معرض خطر ابتلا به این بیماری، غربالگری شوند تا با شناخت به موقع آنها از بروز و پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

کچویی همچنین دیابت را دلیل عمده سکته های قلبی و پیوند کلیه در کشورمان دانست و گفت: حدود هفت تا هشت درصد افراد بالغ در کشورمان مبتلا به این بیماری هستند.

وی اضافه کرد: حدود ۱۲ درصد از افراد بالای ۳۰ سال در استان اصفهان مبتلا به این بیماری هستند و تخمین زده می شود حدود ۱۲ درصد از افراد بالای ۳۰ سال جمعیت استان نیز دچار پری دیابت ( دیابت پنهان یا در معرض خطر ابتلا) باشند.


پرستار بیمار در بیمارستان

پرستار سالمند در منزل


به گفته وی در مجموع می توان گفت حدود یک سوم از جمعیت استان یا مبتلا به دیابت هستند یا در معرض خطر ابتلا به آن قرار دارند.

این فوق تخصص غدد داخلی، آموزش مقابله با دیابت و پیشگیری از این بیماری را بسیار مهم دانست و گفت: یکی از علائم ابتلا به دیابت داشتن قند ناشتا بالای ۱۲۶ و پری دیابت داشتن قند ناشتا بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ است.

قائم مقام رییس موسسه خیریه دیابت اصفهان نیز در این نشست گفت: تا کنون این موسسه هزینه تامین پمپ انسولین برای ۶۱ کودک را تامین کرده است.

‘ محمد طیفوری ‘ بابیان اینکه هزینه هر پمپ انسولین نزدیک به ۷۰ میلیون ریال است، افزود: هزینه ماهانه استفاده از این پمپ حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که همه آنها برای این کودکان توسط خیران اصفهان تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه چاقی در بین مردم اصفهان زیاد است، گقت: شاخص توده بدنی (BMI) باید بطور متوسط بین ۱۸ تا ۲۵ باشد اما در تعداد قابل توجهی از مردم به ۳۰ یا ۳۵ رسیده است که این موضوع نقش بسزایی در شیوع بیماری دیابت دارد.

شاخص توده بدنی، سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است.

یفوری همچنین بیان کرد: تخمین زده می شود حدود ۳۰۰ هزار نفر مبتلا به دیابت در کلانشهر اصفهان زندگی می کنند.

بر اساس اعلام دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۱۱.۵ درصد مردان ایران و ۱۲.۹ درصد زنان ایرانی دیابت دارند و بیش از ۱۰ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال کشور به دیابت مبتلا هستند.

۱۹ تا ۲۵ آبان ماه در ایران هفته ملی دیابت است و هر یک از روزهای این هفته به یک عنوان نامگذاری شده است.

جمعه ۱۹ آبان روز «مادران محور تغذیه سالم و پیشگیری از دیابت در خانواده»، شنبه ۲۰ آبان روز «آموزش اساس پیشگیری و درمان دیابت»، یکشنبه ۲۱ آبان روز «دانش آموزان و دیابت»، دوشنبه ۲۲ آبان «رسانه و دیابت»، سه شنبه ۲۳ آبان «زنان و دیابت»، چهارشنبه ۲۴ آبان «بارداری و دیابت» و پنجشنبه ۲۵ آبان روز «ورزش همگانی، فعالیت بدنی و کاهش بار بیماری دیابت» نامگذاری شده است.

ایرنا

بیماری دیابت#پیشگیری از دیابت#تامین پمپ انسولین#فعالیت ورزشی#ورزش و دیابت # پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # حقوق و دستمزد پرستار کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *