تاثیر نور در بروز فشار خون

پرستار در منزل
تاثیر نور در بروز فشار خون
پرستار در منزل – پرستار کودک و نوزاد

محققان دانشگاه دولتی تیومن روسیه در تحقیقات خود متوجه این موضوع شده اند که نور می تواند تاثیراتی را در فشار خون به وجود آورد. در این مقاله به وابستگی فشار خون به نور پرداخته ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

محققان دانشگاه دولتی تیومن روسیه تأثیر فعالیت بدنی، خواب و نور بر کار سیستم قلبی عروقی را ارزیابی کردند.

دانشمندان برای آزمایش به طور تصادفی ۱۷۳ نفر از افراد ۱۷ تا ۲۴ ساله را بسته به شدت و حالت روشنایی به سه دسته تقسیم کردند:. در گروه اول، نورروز با برنامه کاری استاندارد روزانه (حدود ۴۰۰ لوکس در روز، از ۹ صبح تا ۵ شب). در گروه دوم، در سراسر آزمایش به آنها نور میتابید. افراد گروه سوم باقیمانده عملا در تاریکی مطلق باقی ماندند. در این آزمایش، نور مصنوعی مورد استفاده قرار گرفت، چرا که ساعت بیولوژیکی به چنین نور با شدت حدود ۴۰۰ لوکس به عنوان نور روز معمولی واکنش نشان می دهد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


در گروه اول، اثر “شب” کاهش دما بیشتر شد.تغییر فشار شدیدتر بود. در گروه اول، با یک سطح طبیعی نور، فشار سیستولیک (فشار اندازه گیری شده در شریان ها در زمانی که قلب متوقف می شود و فشار خون را در آنها وجود دارد)، از گروه دوم پایین تر و از گروه سوم بالاتر می شود. مطالعات در گروه دوم نشان داد که نور ثابت در شب بر ضربان قلب تاثیر نمی گذارد و عمدتا فشار سیستولیک را افزایش می دهد و فشار دیاستولیک کم و فقط برای یک زمان کوتاه است.


نگهداری سالمند در منزل

پرستار در منزل


نتایج این آزمایشات برای درک نرمهای فشار خون و ضربان قلب روزانه مهم است. علاوه بر این، این آزمایشات میتواند در تفسیر صحیح مشکلات عروقی و پیشگیری از عوارض و بهبود رویکردها و درمان کمک کنند.

منبع : رجا نیوز

پرستار در منزل # تاثیر نور بر ضربان قلب تاثیرات نور بر فشار خون#وابستگی فشار خون به نور # پرستار نوزاد # نگهداری از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *