بیماری کلیوی و نوسانات قند خون – پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

بیماری کلیوی و نوسانات قند خون – پرستار سالمند

در این مقاله به بررسی بیماری کلیوی و نوسانات قند خون – مراقب برای سالمند – پرستار سالمند در منزل می پردازیم. افرادی که به بیماری کلیوی دچار هستند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به امراض قندی مانند دیابت قرار دارند. محققان دانشگاه واشنگتن در تازه ترین تحقیقاتشان موفق به کشف ارتباط این دو بیماری با یکدیگر شدند. اختلال در عملکرد کلیه را عاملی برای ایجاد بیماری های قندی می نامند.

طبق نتایج یک مطالعه جدید، بیماری کلیوی ریسک دیابت را افزایش می‌دهد. در حال حاضر متخصصان می‌دانند که عکس این موضوع صحیح است و دیابت ریسک بیماری کلیه را افزایش می‌دهد.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


اما محققان مطالعه جدید از دانشگاه واشنگتن دریافته‌اند که اختلال در عملکرد کلیه می‌تواند منجر به دیابت <Diabetes>شود. به گفته محققان، مواد زائد به نام اوره ارتباط دوسویه بین این دو بیماری دارد. اوره از تجزیه پروتئین غذا ایجاد می‌شود. معمولا کلیه‌ها اوره را از خون حذف می‌کنند، اما عملکرد ضعیف کلیه‌ها می‌تواند منجر به افزایش میزان اوره شود. این مطالعه شامل بررسی گزارش‌های پزشکی ۱.۳ میلیون فرد بزرگسال فاقد ابتلا به دیابت در طول مدت ۵ سال بود.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل

حدود ۹ درصد دارای افزایش میزان سطح اوره بودند که نشانه کاهش عملکرد کلیه‌هاست. مطالعه نشان داد افراد دارای میزان بالا اوره ۲۳ درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت در مقایسه با افراد دارای میزان عادی اوره بودند. به گفته محققان، بیماری کلیه از طریق افزایش میزان اوره، موجب افزایش ریسک دیابت می‌شود.

زمانیکه اوره به دلیل بدکاری کلیه‌ها در خون تشکیل می‌شود، مقاومت انسولین افزایش یافته و در نتیجه ترشح انسولین دچار اختلال می‌شود. محققان عنوان می‌کنند کاهش میزان اوره از طریق برخی روش‌ها نظیر دارو و رژیم غذایی امکان پذیر است.

سپید

پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند در منزل# پرستار در منزل # مراقبت از سالمندان در منزل # خدمات در منزل # نگهداری سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *