به کودک یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد

به کودک یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد

یکی از چالش‌هایی که والدین با آن مواجه‌اند آموزش مهارت مدیریت لحظات بحرانی زندگی است. این‌یکی از ساده‌ترین اما مهم‌ترین درس‌ها خواهد بود.

صحبت درباره‌ی شماره‌های اضطراری با کودک

هرکس باید اطلاعاتی در زمینه‌ی تماس در شرایط اورژانسی داشته باشد. اما کودکان باید یاد بگیرند یک وضعیت اورژانسی چه وضعیتی است. از او بپرسید ” اگر ببینی خانه آتش‌گرفته و یا کسی به‌زور قصد دارد داخل خانه شود چکار می‌کنی؟ ” این سؤالات به شما کمک می‌کند به او یاد دهید چه شرایطی یک وضعیت اورژانسی است و در صورت روی دادن آن باید چه‌کار کند. برای او سناریوهای مختلفی را نقش بازی کرده و با اورژانس، آتش‌نشانی … تماس بگیرید.  در حین بازی کردن نقش به او نشان دهید باید چگونه آدرس بدهد و اطمینان لازم برای مدیریت این شرایط را به او بدهید.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


 

همراه بیمار در بیمارستان
همراه بیمار در بیمارستان

 

شاید لازم باشد برای کودکان کم سن توضیح دهید هریک از این افراد چه‌کاری انجام می‌دهند – یک افسر پلیس، آتش‌نشان، پزشک، پرستار … – باید کودکان بدانند در هر مشکلی کدام‌یک از این افراد به آن‌ها کمک خواهند کرد. در این شرایط هم به آن‌ها یاد می‌دهید که در هر اتفاقی چکار کنند و هم اینکه چه کسی به آن‌ها کمک خواهد کرد.

 

چه زمانی تماس بگیرند

بخشی از این کار یادگیری این است که چه شرایطی اورژانسی است. مثلاً آتش‌سوزی در خانه و نبودن فردی هشیار یک وضعیت اورژانسی است  اما خراش برداشتن پوست زانو اضطراری نیست. به کودکتان یاد دهید اگر درباره‌ی بحرانی بودن شرایط شک داشت حتماً با شماره‌ی مربوطه تماس بگیرد.

 

چه زمانی تماس بگیرند | همراه بیمار در بیمارستان
چه زمانی تماس بگیرند | همراه بیمار در بیمارستان

 

به آن‌ها یاد دهید تماس دروغین در بیشتر اوقات یک جرم است. همچنین تأکید کنید که او اگر به‌دروغ با اورژانس …. تماس بگیرد سبب تأخیر در پاسخ‌دهی به فردی خواهد شد که حقیقتاً به کمک نیاز دارد.

 

چگونه تماس بگیریم

چگونه تماس بگیرد | همراه بیمار در بیمارستان
چگونه تماس بگیرد | همراه بیمار در بیمارستان

 

کوک باید آدرس و شماره‌ی تماس خانه را حتماً بداند. او باید این اطلاعات را در تلفن بدهد و باید گونه‌ای باشد که سبب نشود افراد کمک‌رسان آدرس را پیدا نکنند.

کودک شما باید بداند دادن اطلاعات به افراد غریبه درست نیست اما او می‌تواند به واحدهای امدادگر اعتماد کند. آن‌ها ممکن است سؤالاتی از این قبیل از او بپرسند:

از کجا تماس می‌گیری؟

چه حادثه‌ای رخ‌داده است؟

چه کسی به کمک نیاز دارد؟

آیا فرد مجروح هشیار است و نفس می‌کشد؟

به او یاد دهید که بسیار مهم است در این شرایط خونسرد بماند، آرام و شفاف صحبت کند و تا حد ممکن جزئیات را توضیح بدهد.


همراه بیمار در بیمارستان

 

موسسه ما افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه مراقبت و نگهداری از کودک ، سالمند و بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را راضی نگه داشته و هیچگونه اعتراضی نسبت به این موسسه نداشتند و در صورت درخواست کارفرما جهت تعویض پرستار ظرف مدت ۴۸ ساعت نیروی جدید اعزام و نیروی قبلی تا زمان ورود نیروی جدید ترک کار نکرده و نیز با داشتن بیش از ۲۰۰ نفر نیروی خانم و ۵۰ نفر نیروی آقا در صدر موسسات تهران می باشد و نیز هر روز نیروی جدید خانم و آقا استخدام نموده و آموزش می دهد.

یک دیدگاه در “به کودک یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *