روش های افزایش باروری و بهبود تخمک گذاری – پرستار کودک

پرستار سالمند در منزل

روش های افزایش باروری و بهبود تخمک گذاری – پرستار کودک

محققان دانشگاه هاروارد مطالعه ای را روی ۱۸۰۰ زن، در بیش از ۸ سال پیگیری کردند تا ببینند آیا رژیم غذایی بر توانایی باردار شدن  آنها تأثیر می گذارد یا نه.هنگامی که بسیاری از ما به درمان ناباروری فکر می کنیم، به آزمایش های پیشرفته پزشکی قدرتمند و روش های با تکنولوژی بالا فکر می کنیم. انتخاب غذاها و نوشیدنی های خاص به عنوان یک راه برای توانایی های خود و رسیدن به  یک بارداری سالم بیشتر شبیه افسانه های قدیمی و اجدادی از توصیه های پزشکی است.
شما می توانید باردار شوید؟
جای تعجب نیست که در یک جامعه با پیشرفت های بسیار پزشکی، گاهی اوقات ابزار طبیعی برای باروری و بارداری به ما کمک می کنند. با این حال، علم در حال حاضر نگاه دیگری به نقش تغذیه در بهبود باروری و حمایت از حاملگی سالم دارد. در حالی که بسیاری از زنان شروع به گرفتن مواد غذایی سالم کردند و بعد از آن باردار شدند. مواد غذایی ناسالم خیلی زیاد یا خیلی کم، به عنوان یک عامل کمک به ناباروری برای سال های بسیاری شناخته شده است. وزن بالا یا کم می تواند چرخه ی تولید مثل شما را نامنظم کند.
استروژن تخمدان ها و سلول های چربی را تنظیم کنید چون آن ها روی تخمک گذاری تأثیر می گذارند. اگر شما بیش از حد لاغر هستید، ممکن است به اندازه ی کافی استروژن تولید نکنید و اگر اضافه وزن دارید ممکن است بیش از حد استروژن تولید کنید.

مواد غذایی برای بهبود تخمک گذاری:


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


محققان دانشگاه هاروارد مطالعه ای را روی ۱۸۰۰ زن، در بیش از ۸ سال پیگیری کردند تا ببینند آیا رژیم غذایی بر توانایی باردار شدن  آنها تأثیر می گذارد یا نه.
این مطالعه نشان داد، زمانی که غذاها حاوی مقادیر بالای چربی های ترانس بالا، پروتئین های حیوانی و کربوهیدرات ها نسبت به غذاهای دیگر، احتمال بیشتری در  ایجاد اختلال تخمک گذاری دارند.

پرستار کودک
امداد پرستاران مبین

مشکلات تخمک گذاری باعث شده که در حدود ۲۰ درصد از زنان مشکل بارداری داشته باشند. محققان از این پژوهش نتیجه گرفتند که  اکثر این موارد  ناباروری ممکن است با تنظیم رژیم غذایی و شیوه ی زندگی قابل پیشگیری باشند. برای مثال می توانیم منابع پروتئین را تغییر دهیم، مثلا پروتئین های حیوانی مانند گوشت گاو و یا مرغ را با منابع پروتئینی گیاهی مانند حبوبات پخته شده و یا آجیل خشک عوض کنیم. هنگامی که از کل کالری مصرفی ۵ درصد پروتئین حیوانی را با پروتئین گیاهی جایگزین کنیم، ۵۰ درصد خطر ناباروری تخمک گذاری کاهش می یابد.

مصرف محصولات لبنی کم چرب خطر ابتلا به ناباروری تخمک گذاری را کاهش می دهد. در بسیاری از زنان خوردن وعده های غذایی سالم به طور مداوم با ناباروری مبارزه می کند.

اگر شما قصد مادر شدن دارید مواد غذایی زیر را برای بهبود عملکرد بدن خود مصرف کنید و همچنین بهترین پایه و اساس تغذیه‌ای برای رشد و نمو جنین خود ایجاد کنید.
مجموع ویتامین غلات و ویتامین B و E و پنیر، میوه‌ها، سبزیجات، ویتامین C، آنتی اکسیدان، گوشت بدون چربی، حبوبات پروتئینی و روی و آهن، پروتئین کم چرب و لبنیات و کلسیم، ماهی قزل آلا.پرستار کودک

مصرف کولین:

شما ممکن است هرگز نام آن را نشینیده باشید، اما کولین یک ماده غذایی با پتانسیل  بالا است برای کاهش اثرات مضر ژن که ممکن است به نقص های هنگام تولد منجر شود. و نیز برای بهبود عملکرد مغز نیز مؤثر می باشد. زرده تخم مرغ غنی از کولین است. گل کلم دارای درصد بالایی از کولین است. یکی از پزشکان می گوید مشکلات باروری ممکن است وزن مرد یا رژیم غذایی باشد. ویتامین C و E و روی و اسید فولیک به بهبود سلامت اسپرم کمک می کنند.
همچنین از خوردن ماهی هایی که حاوی جیوه بالا هستند خودداری کنید.(ماهی های بزرگتر حاوی جیوه بالاتر هستند).پرستار کودک
در حین بارداری از مصرف کافئین زیادی پرهیز کنید چون کافئین می تواند از جفت عبور کند و برای جنین مضر باشد و یا حتی منجر به سقط جنین شود.

هنگامی که شما به اندازه کافی آب نمی نوشید، ترشحات گردن رحم تنبل می شوند و این باعث می شود اسپرم نتواند تخم هدف را پیدا کند. نوشیدن آب به اندازه کافی برای مرد به صورتی است که رنگ ادرار او زرد روشن شود.پرستار کودک

جلوگیری از ناباروری،باداری،پرستار کودک،مصرف کولین،تغذیه و بهبود تخمک گذاری،پرستار کودک،ناباروری در زنان،پرستار کودک،امداد پرستاران مبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *