بدخوابی کودکان – قیمت پرستار کودک 

قیمت پرستار کودک در منزل

بدخوابی کودکان – قیمت پرستار کودک

کودک شما میلی به خوابیدن در اتاق خود ندارد ، کابوس می بیند و اغلب نیمه های شب از خواب بیدار می شود ؛ برای رفع و درمان بدخوابی کودکان باید راه و روش صحیح را بدانید و ترفندهای موثر را اجرا کنید.

بهترین راه حل های موثر بی خوابی کودکان :

مشکل خواب فرزندتان را جدی بگیرید ؛ نا آرام بودن و بدخوابی کودکان تاثیر منفی مستقیمی در رشد جسمی و ذهنی او خواهد داشت. برای اینکه کودکان خواب شبانه آرامی داشته باشند زمانی رابرای خوابیدن تعیین کنید ،اجازه دهید کودک لباس خواب پتو و هرچیزی دیگر که لازم دارد انتخاب کند،  داستان های وحشتناک برایشان تعریف نکنید، بگذارید تصور خوبی داشته باشند تابخوابند و کابوس نبینند حتما بعد از ظهر استراحت کرده باشند .


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


اگر شما کودکان رابه رختخواب ببرید به آرمششان کمک کرده اید فراموش نکنید اغلب اوقات کودکان ترس از دست دادن و تنها ماندن دارند و شما با این روش او را به آرامش می رسانید. در این بخش از نکات مربوط به مراقبت از کودک به مسئله مهم خواب این گروه از خانواده خواهیم پرداخت.

راه کارهایی موثر و ساده برای رفع بدخوابی کودکان :

قیمت پرستار کودک در منزل
قیمت پرستار کودک در منزل

۱) بچه ها خواب بعدازظهررا ازدست ندهند :

ممکن است فکرکنید نخوابیدن درطول روزبه کودک کمک می کند تا شب بهتر بخوابد اما کودکان بین سن ۲تا۳سال به چرت زدن صبح یا بعدازظهر نیاز دارند زیرا والدین فکرمی کنند اینطور کودک شب بهتر می خوابداما خستگی زیاد هم باعث می شود به سختی بخوابندوخواب شبانه بهم بریزد .

اینطور که بدون چرت درطول روز شب شام نخورده و زودتر خوابشان میبرد و صبح آفتاب نزده به دلیل گرسنگی بیدارمیشوند پس برنامه ریزی کنید کودک درطول روز چرت کوتاهی بزند و شب به وقت بخوابد.

۲) ایجاد زمان ومکان مشخص برای خوابیدن :

بسیارحائز اهمیت است که چرت زدن وخوابیدن زمان مشخصی داشته باشد واصلا قابل بحث نیست چون راحتربخواب میروید این تمرین باعث میشود حال ونظم بهتری داشته باشید.

۳) ایجاد کارهای ساده و آرام بخش بطور روزمره :

تنظیم زمان هایی بطور روزمره قبل از خواب به کودک حس ارامش میدهداین زمان می تواند ۵دقیقه تا یک ساعت نیم باشد؛ این فعالیت هامثل یک دوش آب گرم ،موسیقی آرام بخش قصه است اما بخاطر داشته باشید این کارها راهرشب باید انجام دهید وکارهای سخت طولانی را کنار بگذارید.

۴) اسباب بازی وپتو های مورد علاقه را کودک به رختخواب ببرد :

پتوهای سبک واسباب بازی های مورد علاقه کودک را به اوبدهید تا به رختخواب ببرد کودک اینطور احساس امنیت و آرامش بیشتری می کند امابخاطرد اشته باشید مراقب کودکان حدود بالای یک سال باشید زیرا ممکن است با پتو دچار خفگی شوند.

بهترین رفتار والدین هنگام بدخوابی کودکان :

اجازه دهید کودک کارهای مربوط خواب را خودش انتخاب کند :


مراقبت از سالمند در منزل

قیمت پرستار کودک در منزل


به کودک این اجازه را دهید لباس موسیقی اسباب بازی را که برای خواب نیاز دارد انتخاب کند چون اینطور حس کنترل و راحتی بیشتری پیدا می کند. ازگهواره تا رختخواب فاصله تقریبا زیادی است ، کودکان باید تا۲سال در گهواره بخوابند بیشترکودکان بین سن ۲ تا سه و نیم آمادگی رفتن به رختخواب رادارند و اگربخواهند دستشویی روند یا ازتخت بالا روند می توانند امادرابتدا کودک با محیط جدید نا آشناست.

برای رفع مشکل بدخوابی و جدا کردن اتاق خواب کودک او را با محیط جدید وفق دهید.

در اینجا به برخی از نکات برای وفق گرفتن بهتر می پردازیم :

۱) اجازه دهید کودک ملحفه خود را انتخاب و رختخوابش را درست کند مشارکت کودک درکارها باعث می شود زودتر با محیط خو بگیرد.

۲) کودک را در کارها درگیرکنید

۳) قدردانی ازکودک

۴) اجازه دهید کودک بداند به آن افتخار می کنید و ا زاینکه بزرگ شده و به رختخوابش میرود خوشحال هستید.

۵) جابجایی او را جشن بگیرید :

دنبال راهی برای جشن گرفتن باشید مثلا می توانید او راباغ وحش ببرید یادکوراتاق کودک روبالشتی پرده اتاق را عوض کنیدیاچندعکس آویزان کنید اینکارها هزینه زیادی ندارداماتاثیرگذاراست

۶) حس امنیت را در او ایجاد کنید :

کودکان چه درگهواره بخوابند چه در رختخواب امنیت فضای خوابشان حائز اهمیت است. اسباب بازی های بزرگ که بتوانند از ان بالا روند و پارچه یا کراوات که دورگردن ببندند جلوی دست کودک نگذارید ، همه چیز راچک کنید حتی عکس ها و پرده های کودک چون کودکان کنجکاو هستند و این خود یک مسئله مهم است.

بدلیل کاهش خطر سقوط کودکان ازتخت یک طرف تخت را به دیوار وسمت دیگرآن را نرده بزنید به محض اینکه کودک خوابید همه ی موارد مخاطره انگیزمثل پرده پنجره راچک کنید.

راهنمای والدین برای حل مشکل بدخوابی کودکان و خواباندن بچه ها در اتاق جدا :

۱) رختخواب رابرای خوابیدن آماده نگه دارید :

مطمئن شوید کودک حتما برای خوابیدن به رختخواب میرود بنابراین هروقت به رختخواب روند احساس آرامش می کنند کودکان را محدود نکنید که هروقت کار دارید بخوابند.

۲) مطمئن شوید محیط خواب راحتی دارد :

بسیاری از فاکتورها هستند که خواب کودک رامختل می کند کلید داشتن خواب راحت شب فراهم کردن محیطی آرام است ،بنابراین صدای تلوزیون را کم کنید و اگرکودک عادت دارد لباس خواب بپوشد اینکار را کنید اگرکودک از تاریکی می ترسد حتما لامپ شب خواب روشن کنید.

۳) در زمان خواب فیلم ها وکتاب های خاص را کنارگذارید :

دیدن فیلم های ترسناک درنزدیکی زمان خواب عامل بازدارنده خوابیدن است که باعث کابوس می شودبنابراین وقتی فیلمی رامی بینید یاکتابی رامی خوانید مطمئن شوید مناسب سن کودکتان باشد.

۴) حس اطمینان را در او ایجاد کنید :

اگرکودک نیمه شب بیدارشد او راخسته نگه دارید اگرکودک نیمه شب بیدارشد این اطمینان را به اودهید که نزدیک او هستیدو همه چیزخوب است اما وقت گذاشتن زیاد اثر معکوس دارد بنابراین کودک راخسته نگه دارید.

۵) تصورات خوب داشته باشید :

بیشتر کودکان معمولا بین سن ۳تا۶ سال کابوس می بینند اگرکودک کابوس می بیند سریع خود رابه او برسانید و به آرامی  و مهربانی به او اطمینان دهید که همه چیز آرام است ، هرگز او را سرزنش نکنید تا بیشتر ناراحت و عصبی شوند ؛ فراموش نکنید که یکی از راه های درمان کابوس کودکان دوستانه رفتار کردن والدین است.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *