این مواد غذایی سبب خواب آلودگی می شوند

پرستار کودک در منزل

در این مقاله پنج ماده‌ی غذایی که سبب خستگی و خواب‌آلودگی شما می‌شوند را معرفی کرده‌ایم.

سالاد

پرستار کودک در منزل


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


یک سالاد به معنی کمی برگ کاهو، مقداری هویج … و کمی سس است. خوردن تنها یک‌کاسه سالاد به عنوان غذا به معنای عدم دریافت پروتئین و کربوهیدرات‌ها است و درنتیجه شما کالری کافی دریافت نمی‌کنید تا در ادامه‌ی روز بدنتان سرحال و شاداب باشد.

پنیر و ماست

نگهداری کودک در منزل

ناراحت‌کننده اما صحیح است: لبنیات باعث خستگی شما می‌شوند. شاید زمانی که کم سن تر بودید بدون هیچ مشکلی از لبنیات استفاده می‌کردید اما در سنین بالاتر ممکن است بدن پروتئین موجود در لبنیات را نتواند تحمل کند که این موجب خستگی و بی‌رمقی بدن خواهد شد.

بدن اشتباهاً واکنش دفاعی به پروتئین نشان می‌دهد و آنتی‌بیوتیک‌هایی دفاعی می‌سازد که در مقابل پروتئین موجود در لبنیات بسیج می‌شوند. نتیجه‌ی این عمل خستگی بدن است.

موز یا آجیل

مراقبت از کودک در منزل

دلیلی وجود دارد که برای رفع گرفتگی ماهیچه‌ها موز پیشنهاد می‌شود: موز سرشار از منیزیم است، یک ماده‌ی معدنی که به آرامش و راحتی سلول‌های ماهیچه‌ای کمک می‌کند. یک منبع دیگر برای منیزیم؟ آجیل‌ها، خصوصاً بادام، بادام‌هندی و بادام‌زمینی.

میزان مصرف این دو ماده که منجر به خستگی فرد شود در افراد مختلف متفاوت است اما اگر در زمان مصرف میزان منیزیم بدن شما کم باشد این خستگی سریع‌تر خواهد بود.

شام دیروقت در شب قبل

پرستار کودک در منزل

گاهی روزهای کسل‌کننده به این معنی است که شب قبل پیش از رفتن به رختخواب شام خورده‌اید. همان‌طور که غذای مناسب به شما کمک می‌کند خوابی راحت و عمیق داشته باشید انتخاب نامناسب غذا نیز موجب خواب بد شب خواهد شد. درنتیجه روز بعد خسته و خواب‌آلود خواهید بود. اگر دو ساعت قبل از خواب غذایی اسیدی بخورید غذا در شکم شما باقی‌مانده و سبب بازگشت اسید به مری خواهد شد.

زیاده‌روی در غذاهای شیرین یا چرب

نگهداری کودک در منزل

اگر یک رژیم غذایی کم شکر و کم‌چربی دارید معده‌ی شما آنزیمی که برای هضم شکر و چربی است را کمتر تولید می‌کند. این تنها به معنای مشکل گوارشی نیست بلکه متعاقب آن سطح انرژی در بدن شما کاهش می‌یابد.


پرستار کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

پرستار کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *