افزایش سن و کاهش شنوایی

هزینه نگهداری از سالمند در منزل
افزایش سن و کاهش شنوایی

در این مقاله درباره افزایش سن و کاهش شنوایی و هزینه نگهداری از سالمند در منزل – مراقبت از سالمند در منزل –  قیمت پرستار سالمند در تهران میپردازیم.

یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: با افزایش سن، میزان خون رسانی به سلول‌های گوش انسان کاهش می‌یابد و این موضوع سبب ضعیف شدن و مرگ تعدادی از این سلول‌ها و کاهش شنوایی خواهد شد.

به گزارش فارس، مهدی خواجوی رییس انجمن گوش و حلق و بینی ایران در خصوص علت بروز بیماری پیر‌گوشی گفت: قسمت اصلی گوش انسان که انرژی مکانیکی را منتقل می‌کند شامل تعداد بسیار زیادی سلول است و در هر حلزون گوش بالغ بر هجده هزار سلول شنوایی وجود دارد که نقش گرفتن امواج صوتی و ژنراتور را بازی می‌کنند.

وی افزود: با افزایش سن، میزان خون رسانی به این سلول ها کاهش می‌یابد و این موضوع سبب ضعیف شدن و مرگ تعدادی از این سلول ها خواهد شد.

هزینه نگهداری از سالمند در منزل
هزینه نگهداری از سالمند در منزل – مراقبت از سالمند در منزل

این متخصص گوش و حلق و بینی اضافه کرد: گوش نوزاد توانایی دریافت صداهایی با فرکانس های ۲۰ تا بیست هزار را دارد که با رشد انسان از این فرکانس ها کاسته شده و به تدریج هر نوع صدایی را نمی‌شنود. این موضوع در تمام افراد یکسان نیست و عواملی مانند تغذیه سر و صدای محیط، آلودگی محیط، سیستم عصبی انسان و بیماری ها نیز از عوامل تاثیر گذار برای از بین رفتن این سلول ها هستند و با توجه به این نکته برخی افراد در سنین پایین تر نیز دچار بیماری پیر گوشی شوند.


مراقبت از سالمند در منزل

هزینه نگهداری از سالمند در منزل


وی در پایان گفت: معمولا بیماری پیر گوشی از سنین هفتاد سال به بالا مشاهده می‌شود و افرادی که در این سن کم شنوایی را در یک گوش خود احساس می‌کنند دچار بیماری پیرگوشی نیستند و باید گفت پیرگوشی به معنای افزایش عمر سلول‌های شنوایی است.

پرستار سالمند در منزل# پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *