ارتباط روده و معده با مغز – نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند در منزل

ارتباط روده و معده با مغز و اعصاب – نگهداری از سالمند

در این مقاله به بررسی ارتباط روده و معده با مغز – مراقبت و نگهداری از کودک و سالمند در منزل میپردازیم. ما معمولاً به سیستم گوارشی وقتی مشکلی مثل نفخ حالت تهوع گرفتگی مشکلات حرکات شکم داشته باشیم توجه میکنیم درحالیکه امروزه می بینیم میکروب ها در شکم رشد می کنند وبیشتر رنج آور هستند تا مشکلات دیگر. بیمارانی که به پزشک مراجعه می کنند و به دنبال راه حلی برای عصبانیت افسردگی و تغییرات خلق و خو و خستگی هستند به آنها پیشنهاد می کنند عادت های غذایی را تغییر دهند ممکن است بدانید که تقریبا شکم روی سلامت کل بدن تاثیر می گذارد و واقعا شگفت انگیز است که دل و روده با مغز ارتباط دارند.

برخی می گویند روده مغز دوم انسان است چندان گفته ی عجیبی نیست ؛ تابه حال به این فکر کرده اید که چرا وقتی عصبانی و استرسی هستید نوعی دل درد به سراغتان می آید ؟

بخش و عملکردهای معده و روده :


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


شکم شامل مجرای معده که عضوی گوداست و به وسیله لوله های بلند از دهان به مقعد می رسد همچنین شامل کبد، پانکراس و مثانه است؛ بعد از دهان به مری ،شکم ،روده کوچک و بزرگ می رسیم همه این عضو هابا هم و میلیون ها باکتری کار می کنند تا غذایی که میخوریم به انرژی تبدیل شود.

دل و روده سالم و باکتری ها شما را از بیماری ها محافظت و اثر سموم را خنثی می کند و باکتریهای بد که موجب بیماری می شود را از بین میبرد و روی مغز تاثیر می گذارد.

هزینه نگهداری از سالمند در منزل
هزینه نگهداری از سالمند در منزل – پرستار سالمند در منزل

رابطه معده با مغز، میدانید روده شما مغز دومتان است.

مغز انسان از طریق وجود یک سری از واسطه های شیمیایی که بر روی برخی از نواحی مغزی تاثیر می گذارند فعالیت های خود را انجام می دهد. زمانی که فرد شاد یا غمگین است و یا هر حالت روحی دیگری که به وی دست می دهد از طریق وجود این واسطه های شیمیایی در بدن رخ می دهد. مثلا کسی که دچار افسردگی می شود ماده ای به نام سروتونین در وی کاهش می یابد.

کاهش سروتونین می تواند در برخی باعث ایجاد میگرن شود. دستگاه گوارش نیز با استفاده از همین واسطه های شیمیایی به فعالیت های خود می پردازد. برای مثال سروتونین فعالیت های دودی شکل دستگاه گوارش را رهبری می کند، ترشحات و گردش خون دستگاه گوارش را هدایت می کند.

وقتی ناراحت هستید همزمان احساس بدی در شکم می کنید ، میلیون ها سلول عصبی در سیستم گوارشی وجود دارد که با سلول های مغز مرتبط هستند همین عصبها موجب تغییرات احساسات در افرادی که گوارش ناسالم دارند می شود بنابراین در مورد غذاهایی که می خورید بیشتر دقت کنید. فراموش نکنید که غذاهای شیرین قند خون را بالا میبرند و اکسی توسین ترشح می کنند در این شرایط سلولهای عصب پیام و هشدارهایی را از مغز می فرستند که باعث عصبانیت و استرس میشود.


مراقبت از سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل


عصبانیت اغلب از ماندن در ترافیک و استرس های بالای شغلی ایجاد میشود در چنین مواردی مغز و بدن استرس و هورمون آدرنالین و کورتیزول ترشح می کنند که با اعصاب شکم مرتبط است و باعث نفخ ،اسهال و شکم درد میشود.

تاثیرات مستقیم معده و روده روی مغز و اعصاب

راه ایجاد تعادل بین معده با مغز :

دانشمندان ارتباطی بین مغز و بدن و دل و روده پیدا کرده اند که بسیار پیچیده است اما غیرمکن نیست که این ارتباط را به تعادل برسانید. ساده ترین و مهم ترین روش تغذیه است ؛ غذا خوردن به عنوان داروی بسیار ساده است پس در انتخاب بخور نخورها دقت کنید.

اگر رژیم غذایی تان را به دو گروه تقسیم کنید آنهایی که التهاب ایجاد می کنند و آنهایی که نمی کنند به شما پیشنهاد می کنیم اگر استرس بالا و مشکل گوارشی دارید غذاهای دیر هضم مثل گوشت قرمز ،لبنیات ،گلوتن ، شکر های تصفیه نشده ، کربوهیدرات ، الکل قف هوه و دیگر غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید.

یک هفته شروع خوبی است که غذاهایی را استفاده و برخی را کنار بگذارید ببینید چه احساسی دارید به جای غذاهایی که باعث التهاب می شود غذاهای مثل برنج قهوه ای،بنشن، سبزیجات و میوه بخورید و درنهایت نوشیدن آب را فراموش نکنید.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

یک دیدگاه در “ارتباط روده و معده با مغز – نگهداری از سالمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *