ارتباط تنهایی و افسردگی – نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند در منزل

ارتباط تنهایی و افسردگی – نگهداری از سالمند و کودک

در این مقاله به بررسی ارتباط تنهایی و افسردگی – مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل می پردازیم.بخش(۱) طبق یک مقاله منتشر شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا در واشنگتن دی سی در سال ۲۰۱۷ ؛ تنهایی شاید بیشتر از معضل چاقی برای سلامت ما خطرساز باشد. در همین لحظه بسیاری از افراد در کشور های مختلف نظیر کشور خودمان ” ایران ” ، احساس تنهایی می کنند و با معضل “ اپیدمی تنهایی “ روبرو هستند. در واقع، تنهایی عامل پیشتاز در افسردگی ، الکلی شدن و انواع نگرانی های دیگر پزشکی است.

چرا اینچنین است ؟ برای شروع ، تنهایی باعث افزایش سطح هر دوی هورمون های استرس و فشار خون می شود که بر روی یکی از ارگان های حیاتی بدن شما تاثیر منفی می گذارد : قلب ؛ جای تعجبی ندارد که تنهایی یکی از علل ” حمله قلبی ” است. احساس تنهایی گهگاهی غیر عادی نیست و لزوما باعث ایجاد زنگ خطر نمی شود.

اما زمانی که احساس انزوا و تنهایی همچنان ادامه دارد ، واقعا می تواند موجب آسیب جدی در تمامی جنبه های سلامت شما شود و اغلب اوقات ، شما تا چندین سال بعد ، این تاثیرات منفی را مشاهده نمی کنید. آیا عجیب نیست که یک اپیدمی تنهایی در این عصر دیجیتال وجود دارد ، هنگامی که ظاهراً از همیشه به هم متصل تریم ؟


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


ارتباط برقرار کردن با کسی از طریق رایانه و یا سایر ابزارهای مجازی ، قابل مقایسه با دیدن شخص از نزدیک و شنیدن صدای او نیست . نه تنها بسیاری از ما در حال حاضر احساس تنهایی بیشتری با تمام این فناوری ها می کنیم بلکه مهارت های ارتباط بین فردی مان را نیز از دست می دهیم .

مراقبت از سالمند در منزل - پرستار سالمند
مراقبت از سالمند در منزل – نگهداری از سالمند در منزل

هر فردی در هر سنی می تواند احساس تنهایی کند ، اما این احساسات می تواند به ویژه در افراد سالخورده وحشتناک باشد. یک گزارش در سال ۲۰۱۲ توسط آکادمی ملی علوم ، نشان داد که تنهایی و انزوای اجتماعی در مردان و زنان مسن ، با افزایش مرگ و میر ارتباط دارد.

با صرف نظر از سن شما ، حتما شما هم در طول زندگی تان لحظاتی احساس تنهایی خواهید کرد ؛ اما خبر خوب این است که درمان طبیعی تنهایی به طور عمده در عادت ها و انتخاب های شماست . این بدان معنی است که شما میتوانید این عادت و انتخاب ها را کنترل کنید و به خودتان کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشید.

تنهایی دقیقاً چیست ؟

نورمن کازنز نویسنده کتاب پرفروش ” آناتومی بیماری ” یک بار گفت : “تلاش ابدی انسان این است که تنهایی خود را بشکند” . این فقط یکی از نقل قول های تنهایی است که با قلب بسیاری از مردم صحبت می کند. همچنین شعر ها و آهنگ های با مضمون تنهایی بسیاری وجود دارند که تعجب آور نیست زیرا تنهایی ، احساس ناخوشایند رایجی است که در همه سنین مشاهده می شود.

تعریف واقعی تنهایی چیست ؟ تنهایی ، حالت احساس بی کسی است . در فرهنگ لغت مریام وبستر ، تنها به چندین روش تعریف می شود : بی کس بودن ، بریدن از بقیه ، غمگین بودن یا ایجاد احساس دلتنگی و دل شکستگی. واقعا مهم است که این نکته را یادآور شویم که تنهایی ، فقط به معنای تنهایی فیزیکی نیست ، همانطور که روانشناسی امروز اشاره می کند:

تنهایی یک حالت منفی است که با احساس انزوا همراه می شود. یکی احساس می کند ، چیزی گم شده است. ممکن است با مردم باشد و هنوز هم احساس تنهایی کند ( فرم تلخ تنهایی ).

سالیتود، حالت خلوت با خود، بدون تنها بودن است. این یک وضعیت مثبت، سازنده و پسندیده برای انسان است.


مراقبت از سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل


پس، چگونه می توانید بفهمید در حال تجربه تنهایی هستید یا سالیتود ؟ آیا آزمون تنهایی وجود دارد ؟ در حقیقت برخی آزمون ها و تست ها وجود دارند که می توانید با انجام دادن آنها ، مشخص کنید که در حال مبارزه با تنهایی هستید یا خیر.

۷ راهکار طبیعی برای تنهایی :

احساس تنهایی وابسته به فرصت یا موقعیت، اگر کاری برای رهایی از این احساس تنهایی انجام دهید، مشکل خاصی نیست. طبق صحبت های روانشناس جان تی. کیسیاپو ، دکترای دانشگاه شیکاگو ” تنهایی ، در واقع سیر تحولی است که باید ما را به اجتماع بازگرداند ، حالتی که در آن شادتر و امن تر هستیم “. حال اجازه دهید به برخی از بهترین روش های طبیعی برای مبارزه با احساس تنهایی نگاهی بیندازیم  :

۱) با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید ( با یک روش غیر دیجیتال ) :

گاهی اوقات هنگامی که شما احساس می کنید که از فرسودگی شغلی یا خستگی رنج می برید، ممکن است فکر کنید بهترین کاری که باید انجام دهید این است که تنها باشید، اما دوباره فکر کنید.

انزوا با خود ، تنها زمانی مفید است که احساس سالیتود شما را تقویت کند ( به جای احساس تنهایی و انزوا ). به یاد داشته باشید که سالیتود یک حالت مثبت خلوت با خود است ، در حالی که تنهایی یک حالت منفی است. هنگامی که احساس استرس،تنهایی و افسردگی می کنید ، مهم است که با افرادی صحبت کنید که به آنها اعتماد دارید و احساسات شما را درک می کنند.

این ایده نیز بسیار عالی است که صدای آنها را بشنوید ( تماس به جای پیام متنی ) و یا حتی بهتر، آن ها را حضوراً ببینید. اجازه دهید توسط اشخاصی حمایت شوید که با بودن در کنار آنها ، کمتر احساس تنهایی می کنید .

۲) فضای زندگی خود را به اشتراک بگذارید :

تنها زندگی کردن ، نشان داده است که باعث افزایش خطر خودکشی در افراد پیر و جوان می شود. اگر شما با تنهایی در حال مبارزه هستید و تنها زندگی کنید، شاید بخواهید یک هم اتاقی داشته باشید.

چند سال قبل، یک خانه بازنشستگی در هلند پاسخی برای تنهایی در هر دو گروه پیر و جوان مطرح کرد. در واقع، اگر مسکن رایگان را به دانش آموزان پیشنهاد کنند و دانش آموزان بپذیرند ، زمان بیشتری را با ساکنان خانه های بازنشستگی بگذرانند . دانش آموزان حداقل ماهانه ۳۰ ساعت را به عنوان ” همسایگان خوب ” در عوض اجاره رایگان خانه ها انجام دهند. این شرایط زندگی میان نسل ها ، راهی است برای تشویق هر دو گروه پیر و جوان که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا از طریق ، احساس همنوعی را به جای احساس انزوا و تنهایی ، پرورش دهند.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

3 دیدگاه در “ارتباط تنهایی و افسردگی – نگهداری از سالمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *