آموزش مراقبت از لب های خشک شده

آموزش مراقبت از لب های خشک شده

خشکی لب‌ها در طول زمستان خیلی شما را اذیت خواهد کرد. در اینجا لیستی از نکات زیبایی آورده شده است که به داشتن لب‌هایی مرطوب و زیبا کمک می‌کند.

تا حد ممکن داخل خانه بمانید

قرار گرفتن در معرض عناصری که در محیط اطراف هستند خشکی لب‌های شما را تشدید می‌کند. شاید این کار باعث شود از یک عصر زمستانی زیبا و آفتابی دور بمانید اما این کار را حتماً امتحان کنید.


درباره مرکز مبین

مرکز مبینموسسه امداد پرستاران مبین با مجوز، و عقد قرار داد رسمی به شماره ثبت ۱۶۱۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۵۰۰۱۸۶ افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود در زمینه پرستاری کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل و بیمارستان کارفرمایان خود را در سطح قابل قبولی راضی نگه داشته و شرایط و ملزومات رضایت مندی ایشان را توسط کارشناسان ، مشاورین مجرب ، تحصیل کرده و مسئولیت پذیر این موسسه فراهم نموده است.

http://mobincoo.com/wp-content/uploads/2015/12/800.jpg

شهر سلامتی

۵۰۰۰ مقاله روزانه از برترین سایت های ایران

موسسه امداد پرستاران مبین


نرم‌کننده‌ی لب، بایدی برای خشکی لب‌ها

مراقبت از کودک در منزل

نرم‌کننده‌ی لب‌ها ( لیپ بالم ) مانند محافظی در مقابل نور خورشید هستند. یک‌لایه‌ی نازک از آن باعث می‌شود لب‌ها چرب مانده و از ترک خوردن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

استفاده از نرم‌کننده‌ی لب مناسب

مراقبت از کودک در منزل

نرم‌کننده‌های لب دارای نعناع تا حد زیادی لب‌های ترک‌خورده را نرم می‌کنند. نرم‌کننده‌های دارای روغن‌های طبیعی مناسب‌اند. این محصولات برای مدت‌زمانی طولانی لب‌های شما را مرطوب نگه می‌دارند.

لیس نزدن لب‌ها

مراقبت از کودک در منزل

لیس زدن لب‌ها زمانی که خشک هستند عادت رایجی است که همه‌ی ما داریم. اما اگر به دنبال درمان خشکی لب‌های خود هستید این کار ایده‌ی خوبی نیست. این یک زنجیره‌ی نادرست است، لب‌هایتان را لیس می‌زنید، خشک می‌شوند، دوباره لیس می‌زنید. جویدن لب‌ها نیز به شما کمکی نخواهد کرد. این کار لب‌های شما را خشک کرده و گاه باعث خونریزی آن می‌شود.

از برخورد مواد آزاردهنده با لب‌ها جلوگیری کنید

مراقبت از کودک در منزل

برای مثال مواد داخل خمیردندان ممکن است باعث سوزش و ناراحتی لب‌های خشک شوند. مسلماً نمی‌توانید دندان‌هایتان را مسواک نزنید اما مراقب باشید خمیردندان زیاد روی لب‌های شما نماند. خصوصاً این موضوع برای کودکانی اهمیت دارد که نمی‌توانند بدون کفی شدن دهان تا چانه مسواک بزنند.

از دهان نفس نکشید

مراقبت از کودک در منزل

درست مانند لیس زدن لب‌ها، تنفس از دهان نیز به دلایل مشابه ایده‌ی خوبی نیست. رطوبت زیاد روی لب‌ها آن‌ها را به سرعت خشک می‌کند. اجازه دهید کار وارد کردن آلودگی‌ها در کنار هوا به شش‌ها به عهده‌ی بینی شما باشد.

لایه‌برداری لب‌ها

مراقبت از کودک در منزل

زیاد تعجب نکنید، بله شما باید اسکراب لب برای لایه‌برداری لب‌ها داشته باشید. این کار کمک می‌کند از پوست‌های مرده راحت شده و لب‌های شما نرم و انعطاف‌پذیر شود.

آب زیاد بنوشید

مراقبت از کودک در منزل

نوشیدن آب سطح رطوبت بدن را در حد تعادل نگه می‌دارد. این کار کمک می‌کند برای داشتن بدنی سالم کل اعضای بدن را تمیز کنید.

استفاده از مولتی‌ویتامین‌ها

مراقبت از کودک در منزل

مولتی‌ویتامین نه تنها به خشکی لب‌ها کمک می‌کند بلکه مراقب همه‌چیز بدن است. بدن شما باید ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت کند، چه در شکل خوراکی‌های عادی و چه مکمل‌های غذایی.

اگر از کنترل شما خارج شد نزد پزشک بروید

مراقبت از کودک در منزل

اگر تمام راه‌های بالا بی‌نتیجه بود بهتر است به دکتر بروید. شاید بدن شما عفونتی دارد که باید فوراً بررسی و درمان شود.


مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از کودک در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *